Máte v rodině predispozice k srdečním chorobám? Pak Vám doporučujeme pít tento nápoj, který Vám pročistí tepny a ochrání před zmíněnými srdečními chorobami!

Srdeční choroby jsou velmi vážným onemocněním, avšak v dnešní době velmi častým. Počet postižených lidí se rok od roku nepěkně zvedá. Zpravidla platí, že vysoký krevní tlak je příčinou roztahování cév a cévních stěn. V důsledku toho dochází ke zvýšení rizika vzniku vysokého cholesterolu. Jak tomu ale zabránit a preventivně se proti tomu ochránit?

[hana-code-insert name=’google‘ /]Jaké jsou rizikové faktory pro onemocnění srdce?

Jak všichni neustále všude slyšíme, hlavním rizikovým faktorem vzniku onemocnění srdce je vysoká hladina cholesterolu. Proč? Je to jednoduché, tuk z naší stravy se nemá možnost ukládat nikam jinam než do samotných cév. V průběhu určitého času, při požívání nadměrného množství tuků, dochází k vytvoření mastného prostředí, odborně nazývaného aterom. Vrstva uloženého cholesterolu v cévách pak často vede k zánětu cévních stěn.

Uložený tuk na cévních stěnách, společně ještě s omezenou srdeční tepnou, je tak pouze časovanou bombou. Je jen otázkou času, kdy dojde k bodu zlomu a vypuknou u Vás závažné zdravotní potíže.

Nejčastějšími příčinami pak jsou:

  • selhání srdce,
  • tvorba krevní sraženiny.

Ty mají za následek srdeční infarkt.

Pokud tedy chceme žít dlouhý a zdravý život, je třeba dbát na správnou stravu. Měli bychom proto konzumovat jídlo s nízkým obsahem tuku, bohaté na vlákninu a antioxidanty, jež pomáhaí regulovat hladinu tuku v těle. Tím je sníženo riziko ucpání tepen.

Protože Vás jistě zajímá, o jaké potraviny jde konkrétně, připravili jsem pro Vás rovnou recept. Jedním z mnoha přírodních léků, používaných k pročištění tepen, jsou rozinky. Ty slouží zejména k čištění krevních cév, čímž zabraňují hromadění se cholesterolu. A teď tedy ten úžasný recept sloužící jako prevence před srdečními chorobami!

Co budete potřebovat?

  • 2 ČL čerstvě nastrouhaného zázvoru
  • 1 šálek umytých rozinek
  • 4 ČL zeleného čaje
  • 1 l vody
  • 2 ČL medu

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]Jak na to?

Celý recept je opravdu jednoduchý. Do hrnce stačí vložit rozinky, zalít vodou a tu následně přivést k varu. Po cca 10 minutách můžete hrnec s rozinkami odstranit z plotny a přidat zelených čaj, 2 lžičky medu a předem nadrobno nastrouhaný zázvor. Pak už jen stačí přiklopit pokličkou a nechat uležet, nejlépe přes noc, alespoň 8 hodin. My doporučujeme hrnec ještě zabalit do vlněné tkaniny, aby došlo k řádnému vyluhování.

Druhý den už jen nápoj sceďte, ať ho můžete příjemně pít.

Kozumovat byste měli odvar 2x denně vždy před jídlem, zpravidla 150-200 ml.

Vyzkoušejte to sami a brzy pocítíte zázračné účinky tohoto přírodního léku!