David Hampl
9 ledna, 2019

Kdo nosí brýle, ten velmi dobře ví, že o ně musí náležitě pečovat. Pokud to nedělá, dříve nebo později se objeví mnoho škrábanců. A ty jsou pochopitelně problém, jelikož čím více jich je, tím hůře může daný jedinec skrz brýle vidět. Pokud i pohled přes ty vaše není ideální, rozhodně není nutné vyrážet do optiky pro nové, stejně jako není nutné vyhledávat specializované firmy nebo pomůcky, které nabízejí to, že vám brýle dokonale vyleští. Povrch skel může být jako nový i s využitím něčeho, co má doma každý z vás a co funguje efektivně a spolehlivě.

Zubní pasta

První naše rada je spojena s využitím zubní pasty. Jak vidíte, tak jsme nelhali, jelikož jenom těžko najdete někoho, kdo by zubní pastu doma neměl. A jak ji použít? Stač, když ji nanesete na obě skla brýlí. Potom vezmete do ruky jemný hadřík a kroužíte a roztíráte pastu po celé ploše skel. Potom stačí jenom tekoucí voda, kterou brýle umyjete. Následně je osušte a také vyleštěte pomocí utěrky z mikrovlákna. Následně zkontrolujte, zda jsou škrábance pryč. Měly by být. Pokud na sklech přece jenom bylo něco výrazně hlubšího, celý postup opakujte. Na druhý nebo třetí pokus by měl dojít ke stoprocentně efektivnímu výsledku.

Jedlá soda

I tu doma zcela jistě máte. A to třeba na pečení, stejně jako se hodí i v případě, kdy konkrétní osobu začne pálit žáha. Nyní budete vědět, že jedná soda se hodí také v situacích, kdy se objeví problém s vašimi brýlemi, které jsou výrazně poškrábané. Jak zajistit opět dokonalý vzhled skel? Jednoduše. Stačí do misky nasypat jednou sodu, ke které přidáte vodu tak, aby vznikla hustá kašovitá a pastovitá konzistence. Potom postupujete stejně, jako u zubní pasty. Aplikujete na skla a rozetřete. Následně stačí opláchnout vodou a potom osušit. Brýle si nasaďte a můžete si být jisti, že uvidíte mnohem lépe.

Automobilový vosk

Ten má k dispozici každý motorista, který se stará o své auto. Pokud svou karoserii pravidelně voskujete, využijte krapet vosku také na vaše brýle. Ten naneste na čistý a měkký hadřík a potom aplikujte na brýle. Tedy na jejich skla. Chvíli ho roztírejte krouživými pohyby. Stejně, jako následně zmizí z vaší karoserii, zmizí také z povrchu vašich brýlí. Nejenom, že díky tomu budou vaše brýle bez škrábanců. Vosk zajistí i větší odolnost před nečistotami, stejně jako zajistí i to, že na sklech nebude ulpívat voda. Například při pobytu venku za deště.

Kosmetická vazelína

Žena, která o sebe dbá, ji jistě doma mít bude. Stačí, když se jí trošku nanese na hadřík, který by měl být lehce navlhčený. Následující postup už je tradiční. Stačí jenom trpělivost a následně samozřejmě klasické pohyby po sklech brýlí. Díky tomu by mělo dojít k tomu, že škrábance jako zázrakem zmizí. Pokud na brýlích zůstaly stopy vazelíny, je ideální odstranit je pomocí papírových utěrek, nebo kapesníčků.

Popel z cigaret

Máte doma kuřáka? Potom ho poproste, ať vám daruje trochu klasického cigaretového popela, který jinak mizí v popelníku. I když se to nezdá, i ten je pomocníkem a radou, jak odstranit škrábance na brýlích. Je jasné, že popel nesmí být horký, jinak by brýle poškodil. Stačí ho trochu nabrat na hadřík  poté krouživými pohyby aplikovat. Následně brýle omyjte, abyste eliminovali jak zbytky popela, tak i nepříjemný zápach. Brýle osušte a budou jako nové.

Tekuté obvazy

Jedná se o zajímavou inovaci ve chvíli, kdy chcete snadno vyřešit různé druhy zranění. Místo klasiky se na místo aplikuje tekutý obvaz a tím je rána chráněna. Kromě standardního použití ho doporučíme aplikovat také na vaše brýle. Navíc není nutné tuto látku roztírat. Jenom nastříkejte, nechte uschnout a potom měkkým hadříkem odstraňte. Vaše brýle budou bez škrábanců.

Sdílejte článek