Máte špinavý koberec? Stačí použít tento postup a bude zářit čistotou a novotou. Nejde o žádnou drahou chemii, ale o použití věcí které máte běžně doma. Budete jenom zírat, jak jsou některé věci účinné a silné

Dnes pro Vás máme způsob, jak efektivně zbavit Váš koberec nečistot, aniž byste museli použít chemické prostředky. Jde o naprosto báječný a účinný způsob očisty koberce, který byste měli rozhodně vyzkoušet, aspoň tedy pokud máte rádi čistotu a svěžest ve Vaší domácnosti. Díky tomuto tipu dostane Váš koberec nádech novoty a čistoty, kterou měl, když jste si ho přivezli z obchodu.

Koberec, jedna z nejpoužívanějších věcí

Koberce máme v našich domácnostech téměř všichni. Možná to tak nevypadá, ale právě koberec patří k nejvíce používané věci v domácnosti, neboť po něm každý den uděláme hromadu kroků. Nejen to, ležíme na něm, pokládáme na něj věci, občas se nám na něj něco vysype nebo rozleje. Koberec je tak zatěžován opravdu každý den, ale s jeho čištěním už si takovou starost neděláme. A právě to je chyba.

Vzhledem k tomu, že je každodenně zatěžován, ukládají se do něj nečistoty, prach, chlupy od domácích mazlíčků atd. Koberec tím pádem ztrácí na své hodnotě a kráse, až nakonec nastane chvíle, kdy se nám přestane líbit a my se rozhodneme ho vyhodit.

Obyčejné vysávání nestačí

Pravděpodobně namítnete, že jsme zapomněli zmínit čištění koberců. Samozřejmě, že je velmi důležité koberec pravidelně vysávat, abychom ho zbavili nečistot. Nicméně ani ten nejúčinnější vysavač nedokáže stoprocentně vysát z koberce veškeré nečistoty, a koberec tak stejně dříve či později dojde do stavu, kdy je vhodné ho vyhodit a vyměnit za nový. To ovšem nebude potřeba, když začnete pravidelně používat jednoduchý postup, díky kterému dostane Váš koberec úplně nový nádech.

Koberec se ušpiní a znečistí velmi rychle. Je to hotový magnet na nečistoty, prach, chlupy a vše ostatní. Obyčejné vysávání Vás těchto nečistot nezbaví úplně, takže je potřeba tomu pomoci. Pokud nechcete používat chemické přípravky (třeba máte doma malé dítě), je ideální volbou náš tip, který v sobě nenese žádné známky chemie.

Účinné čištění bez chemie

Díky našemu čistícímu tipu docílíte toho, že Vás koberec bude po čase opět zářit svěžestí, čistotou a novostí. Jakmile to vyzkoušíte, sami se přesvědčíte, že se jedná o naprosto snadný způsob čištění, který zvládne každý muž a žena.

Příprava a postup čištění

Abyste se mohli dát do účinného čištění koberce bez použití chemikálií, je v první řadě potřeba připravit si pár věcí. Ty jsou:

  • 1/3 šálku stolního octu
  • 1 lžíce jedlé sody
  • 1 lžíce Vámi oblíbeného pracího prostředku
  • horké vody

Jakmile máte vše připraveno, nalijte horkou vodu do nádoby. Pak k ní přidejte jedlou sodu a prací prostředek. Vše důkladně promíchejte, přidejte ocet a promíchejte znovu. Vznikne pěna, takže nádobu odložte a počkejte až opadne. Tekutinu pak přelijte do rozprašovače, kterým nastříkáte tekutinu na postižená místa. Nechte chvíli působit a vyčistěte kartáčkem. Hotovo. Přesvědčte se sami, že to opravdu funguje.