David Hampl
28 května, 2019

My Češi jsme přeborníci v pití piva a také – ve střevních problémech. Velký počet z nás končí s rakovinou střev. Příčinou zdravotních potíží může být stres, ale také nepravidelné stravování, nedodržování pitného režimu, příliš mnoho kávy, nedostatek pohybu a mnohé další. Pokud tedy chcete zlepšit své střevní potíže, pak byste měli zavést zdravý životní styl.

Nesprávná funkce střev

Postupovat můžete pomaličku a odstraňovat příčinu za příčinou. Tento proces je ale velmi zdlouhavý a mnozí z nás na cestě za ním mohou ztratit motivaci. Zácpa, nafouklé břicho, nadváha, hemeroidy, vředy a jiné projevy jsou ale nepříjemné a je potřeba je odstranit co nejdřív. Protože stále více lidí trpí střevními potížemi, je potřeba proti nim začít bojovat. A my vám nabízíme jednoduchý způsob, jak si ulevit okamžitě. S naším receptem se nejenže zbavíte stávajících problémů, můžete jim také v budoucnu předejít.

Tlusté střevo potřebuje vaši pomoc

Tlusté střevo je důležitou součástí trávicího systému. Pokud tlusté střevo nefunguje tak, jak má, může zbytečně zadržovat dvě až devět kilogramů potravin – které se projeví na vaší váze. K jejich vyloučení je potřeba až 70 hodin, přičemž zdravý člověk to zvládne v rámci 24 hodin. Na pomoc tlustému střevu můžete pít lahodný nápoj, který vám pomůže.

Připravte si jednoduchý lahodný nápoj

Na přípravu tohoto nápoje budete potřebovat suroviny, které jsou snadno dostupné. Je to:

  • 1 sklenice čisté vody,
  • 1 lžíce medu,
  • 1 lžíce chia semínek,
  • 1 lžíce lněných semínek,
  • 1 jablko.

Příprava nápoje je také velmi jednoduchá. Budete k tomu potřebovat dobrý mixér. Jablko zbavte jádřince, nakrájejte na kousky a dejte do mixéru. Rozmixujte ho. Poté přidejte i ostatní ingredience a vše dobře promixujte. Pijte každé ráno nalačno, abyste dosáhli pročištění svých střev. Nápoj vám taktéž pomůže zrychlit metabolismus.

Jaké je tajemství nápoje?

Tajemství se skrývá v použitých surovinách. Med má antibakteriální účinky a zabraňuje infekcím. Tyto účinky jsou taktéž prevencí rakoviny tlustého střeva. Chia semínka jsou bohatým zdrojem vlákniny. A vláknina je pro zdraví střev velice důležitá. Navíc obsahují omega-3 mastné kyseliny, antioxidanty a vitaminy. Taktéž jablka jsou zdrojem vlákniny a spousty dalších vitamínů, které podporují trávení.

Nápoj doplňte zdravou životosprávou

Již na začátku jsme naznačili, že pro zdraví střev je toho potřeba udělat více. Začněte třeba tak, že vynecháte fast food, sladkosti, bílé pečivo (alespoň na čas), a samozřejmě také alkohol, cigarety (včetně těch elektronických) a kávu. Pokud k tomu přidáte ještě trochu pohybu, můžete se nejen zbavit střevních potíží, ale také dosáhnout štíhlé postavy.

Sdílejte článek