Máte ucpaný lymfatický systém? Tento stav nepodceňujte, jelikož může mít i fatální následky. Podívejte se na 10 efektivních způsobů, jak ho vyčistit a zajistit dobré fungování. Co musíte udělat? -
Menu

Máte ucpaný lymfatický systém? Tento stav nepodceňujte, jelikož může mít i fatální následky. Podívejte se na 10 efektivních způsobů, jak ho vyčistit a zajistit dobré fungování. Co musíte udělat?

Lymfatický systém je mnohými lidmi velmi podceňován a ne každý si uvědomuje, jak hodně je důležitý. Přitom bez něho by naše tělo nemohlo správně fungovat. Už proto, že v něm jsou zapojeny orgány, jako například slezina, brzlík, různé žlázy, lymfatické uzliny a řada dalších oblastí. Věnujte mu náležitou pozornost.

Proč je lymfatický systém důležitý?

Zajímá vás, v čem je ona důležitost lymfatického systému? Pokud ano, podívejme se na něho blíže. Díky němu může docházet k filtraci mezibuněčných tekutin, stejně jako je dobrým pomocníkem pro eliminaci různých otoků. Také má vliv na správný transport bílých krvinek, ale i výměnu různých látek a protilátek po celém lidském těle. Stará se také o přenos mastných kyselin a dalších látek z trávicího systému.

Jaké jsou příznaky špatného fungování?

Pokud lymfatický systém nefunguje tak, jak by fungovat měl, může to být problém. Že vše nejde jak by mělo poznáte podle několika příčin. Můžete být velmi unaveni, můžete přibírat na váze, stejně jako můžete mít i trávicí obtíže. Objeví se u vás bolesti kloubů či artritida, nebo různá vnější poranění. Může vás bolet hlava, můžete mít záněty horních cest dýchacích, stejně jako kožní problémy. Je toho mnoho a proto je na místě se o lymfu starat. Zde je 10 způsobů, jak lymfatickému systému prospět.

Pijte dostatek vody

Problémy s lymfatickým systémem může způsobovat i nedostatek tekutin. Proto nezanedbávejte pitný režim. Pít je však nutné jenom správné tekutiny. Jaké to jsou? Jedná se o čistou vodu z kohoutku. Tedy bez bublinek, stejně jako bez cukrů a dochucovadel.

Naučte se správně dýchat

K dobrému fungování našeho těla potřebujeme dostatek kyslíku. S tím souvisí nutnost ho tělu dodávat. Nejlépe tak, že budete správně dýchat. To znamená hlavně zhluboka se nadechnout a také vydechnout. Čím častěji, tím lépe.

Nebojte se pohybu

Právě pohybová aktivita dokáže lymfatický systém velmi dobře rozjet. Proto se nebojte pohybu. Je jedno, zda to bude chůze, posilovna, kolo, plavání, nebo cokoliv jiného. Pamatujte, že jakýkoliv pohyb je vždy lepší, než žádný. Vhodné je myslet na pravidelnost a cvičit nejméně 3x do týdne.

Sprchujte se teplou a studenou

Zlepšíte nejenom prokrvování, ale také lymfatický systém. Po klasické hygieně několikrát vystřídejte studenou a teplou sprchu. Nemusí se jednat o jedinou metodu, protože to stejné lze zažít třeba i v sauně, v kombinaci s ochlazovacím bazénem.

Masírujte své tělo

I pomocí vhodné masáže je možné lymfatický systém stimulovat. Dnes existují i speciální druhy lymfatických masáží, na které se hodí čas od času zajít. V domácích podmínkách použijte různé houbičky a jiné pomůcky a krouživými pohyby jezděte po celém těle.

Choďte na potřebné procedury

Pokud problémy s lymfou diagnostikuje i lékař, je na místě navštěvovat předepsané procedury. Je to například lymfodrenáž, nebo výše zmíněná masáž. Daná procedura pomůže k fungování lymfatického systému, k detoxikaci, stejně jako k odvodu přebytečné tekutiny.

Naučte se správně jíst

Jsou potraviny, které lymfatickému systému velmi prospívají. Zařaďte je do svého jídelníčku v co největším množství. Klasikou jsou především bylinky, ze kterých doporučujeme petržel, koriandr, ale také echinaceu, nebo astragalus.

Vyřaďte špatné potraviny

S výše uvedeným samozřejmě souvisí i poslední desátý bod, kde zmíníme potraviny, které je třeba z jídelníčku pokud možno vyřadit. Tady se jedná o cukr, jedná se také o sůl, jde o fast food, dále také polotovary, mléčné výrobky, uzeniny a mnoho dalšího. Jde o většinu věcí, které nedoporučují ani dietologové.

Líbil se vám článek?

Tisk
ZDRAVÍ

Tato lékařka už nemohla dále snášet to, jak rozsáhlá je…

Očkování je poslední roky opravdu velké téma. Jsou tu lidé, kteří říkají, že jedině tak se dají vymýtit různé nemoci.…
ZDRAVÍ

Rakovina prsu je pro ženy jednou z nejnebezpečnějších nemocí. Každá…

Každý jistě ví, že rakovina je dnes tou nejnebezpečnějších nemocí, která nás ohrožuje. Není divu, jelikož jde o nemoc opravdu…
ZDRAVÍ

Tohle je opravdový zázrak, který nikdo z oslovených lékařů nedokáže…

Někdy se stane, že se zázraky dějí a v životě přijdou se věci, kterým sotva můžeme sami uvěřit. Jako například u…
ZDRAVÍ

Máte obavy z klíšťat? Již nemusíte! Slováci přišli s naprosto…

Klíšťata jsou každoročním trápením, kterého není lehké se zbavit. Navíc jsou čím dál nebezpečnější a jedno jejich kousnutí může mít…
ZDRAVÍ

I když máte prázdnou peněženku, noste v ní jednu unikátní…

Měď byla prvním kovem, který kdy lidé používali. Středovýchodní řemeslníci přidávali tento lesklý, oranžovo-červený prvek do šperků, nástrojů, plavidel, nádobí…
ZDRAVÍ

Většina používá tento kořen jenom při nachlazení. To je dost…

Zázvor je rostlina s listnatými stonky a nažloutlé zelené květy. Zázvorové koření pochází z kořenů rostliny. Zázvor je původem z…