Máte ucpaný lymfatický systém? Tento stav nepodceňujte, jelikož může mít i fatální následky. Podívejte se na 10 efektivních způsobů, jak ho vyčistit a zajistit dobré fungování. Co musíte udělat? -
Menu

Máte ucpaný lymfatický systém? Tento stav nepodceňujte, jelikož může mít i fatální následky. Podívejte se na 10 efektivních způsobů, jak ho vyčistit a zajistit dobré fungování. Co musíte udělat?

Lymfatický systém je mnohými lidmi velmi podceňován a ne každý si uvědomuje, jak hodně je důležitý. Přitom bez něho by naše tělo nemohlo správně fungovat. Už proto, že v něm jsou zapojeny orgány, jako například slezina, brzlík, různé žlázy, lymfatické uzliny a řada dalších oblastí. Věnujte mu náležitou pozornost.

Proč je lymfatický systém důležitý?

Zajímá vás, v čem je ona důležitost lymfatického systému? Pokud ano, podívejme se na něho blíže. Díky němu může docházet k filtraci mezibuněčných tekutin, stejně jako je dobrým pomocníkem pro eliminaci různých otoků. Také má vliv na správný transport bílých krvinek, ale i výměnu různých látek a protilátek po celém lidském těle. Stará se také o přenos mastných kyselin a dalších látek z trávicího systému.

Jaké jsou příznaky špatného fungování?

Pokud lymfatický systém nefunguje tak, jak by fungovat měl, může to být problém. Že vše nejde jak by mělo poznáte podle několika příčin. Můžete být velmi unaveni, můžete přibírat na váze, stejně jako můžete mít i trávicí obtíže. Objeví se u vás bolesti kloubů či artritida, nebo různá vnější poranění. Může vás bolet hlava, můžete mít záněty horních cest dýchacích, stejně jako kožní problémy. Je toho mnoho a proto je na místě se o lymfu starat. Zde je 10 způsobů, jak lymfatickému systému prospět.

Pijte dostatek vody

Problémy s lymfatickým systémem může způsobovat i nedostatek tekutin. Proto nezanedbávejte pitný režim. Pít je však nutné jenom správné tekutiny. Jaké to jsou? Jedná se o čistou vodu z kohoutku. Tedy bez bublinek, stejně jako bez cukrů a dochucovadel.

Naučte se správně dýchat

K dobrému fungování našeho těla potřebujeme dostatek kyslíku. S tím souvisí nutnost ho tělu dodávat. Nejlépe tak, že budete správně dýchat. To znamená hlavně zhluboka se nadechnout a také vydechnout. Čím častěji, tím lépe.

Nebojte se pohybu

Právě pohybová aktivita dokáže lymfatický systém velmi dobře rozjet. Proto se nebojte pohybu. Je jedno, zda to bude chůze, posilovna, kolo, plavání, nebo cokoliv jiného. Pamatujte, že jakýkoliv pohyb je vždy lepší, než žádný. Vhodné je myslet na pravidelnost a cvičit nejméně 3x do týdne.

Pokračujte ve čtení článku na další stránce

1
2
Tisk
Nezařazené

DNES ŽIVĚ: Tragická nehoda se stala osudovou v jejich životech,…

Život nám uštědřit hodně nepříjemné zprávy, na které mnohdy nejsme vůbec připraveni. Je to velmi náročné občas zjistit, že ne…
Nezařazené

Zhubnout 1kg každých 48 hodin: Tento lahodný citronový elixír bojuje…

Léto se blíží, a proto se mnoho lidí snaží dostat se znovu do formy, aby se za sebe a své…
Nezařazené

Zhubnout až 23 kg za 54 dní: Tento citronový elixír…

Léto klepe na dveře, a proto se mnoho lidí snaží dostat opět do formy. Posilovny jsou plné, parky jsou plné…
Nezařazené

Soused začal na zahradě kopat jámu a do ní dávat…

Čerstvá zelenina je základem každého dobrého a zdravého jídla. Chcete-li žít zdravě, je nutné zařadit do svého jídelníčku více zeleniny,…
Nezařazené

Zbavte se 98,9% pesticidů a chemie z ovoce a zeleniny…

Léto je za dveřmi a jaro je tu stále s námi. Tato období přímo svádí k tomu, abychom baštili více zeleniny a…
Nezařazené

Zde je důvod, proč byste měli začít sázet hřebíček do…

Jistě jste si už všimli, že kolem nás poletuje čím dál více hmyzu, který umí být mnohdy velmi otravný. Bude…