Máte ucpaný odtok? Bude stačit pouhých 5 minut a vše bude fungovat opět tak, jak má. K jeho vyčištění navíc budete potřebovat pouze 2 věci z domácnosti. Jaké? -
Menu

Máte ucpaný odtok? Bude stačit pouhých 5 minut a vše bude fungovat opět tak, jak má. K jeho vyčištění navíc budete potřebovat pouze 2 věci z domácnosti. Jaké?

Ucpaný odtok je poměrně velký problém. A může se objevit na různých místech v domácnosti. Jedná se třeba o koupelnu, kde se ucpe odtok umyvadla, vany, ale i sprchového koutu. Jedná se o problém, který často způsobují třeba vlasy, ale například také chloupky a další věci z lidského těla. Ucpat se ale může i odtok v kuchyni, kde jsou zase původcem zbytky jídla, které jsou kombinované s tukem a celou řadou dalších látek. Co v případě, kdy odpad neodtéká?

Na drahé čističe z obchodů a drogerií je dobré zapomenout

Proč je nepoužívat? V první řadě proto, že ne všechny jsou tak účinné, jak je na nich uváděno. Není nic výjimečného, že mnohdy téměř nefungují. Dále je problém také s tím, že nejsou nijak levné. Čištění odpadu tak může být s jejich pomocí poměrně drahý špás. Dále nezapomínejme ani na to, že jsou plné chemii. A ta se následně dostává do přírody, což určitě není postup, který by vám byl příjemný. Je tedy jasné, že ani jedno není optimální volba.

Pomohou vám 2 věci, které máte běžně doma

Co jsou ty produkty, které vám pomohou v tom, abyste odpad vyčistili tak, jak chcete? Je to jednoduché. Postačí jenom 2 věci, které máte doma. Kladem je, že se běžně používají a tak jimi rozhodně neuškodíte přírodě. Dále nezapomínejme také na to, že když si je půjdete koupit, tak stojí pár korun. Jasným kladem na závěr je samozřejmě to, že fungují. A to velice dobře. I to je důvod, proč se vydat touto cestou. A co si tedy na vyčištění ucpaného odpadu připravit?

  • 2 šálky octu
  • 1 šálek jedlé sody

Ocet je třeba používat onen klasický. Nese označení jako lihový a patří k tomu nejlevnějšímu, co na pultech obchodů najdete. Právě ten totiž je a bude na čištění odpadu stoprocentně tím nejlepším, co jenom můžete zvolit.

Jak na vyčištění? Je třeba dodržet následující postup

Vše začíná tím, že se budete snažit odpad klasicky propláchnout vodou. Počkáte, až voda postupně odteče a váš dřez i odpad bude víceméně prázdný. V tu chvíli je také ta pravá chvíle, k tomu, abyste do odpadu mohli nasypat jeden šálek jedlé sody. V tu chvíli se pravděpodobně nic dít nebude. Sodu zde nechte zhruba 1 – 3 minuty působit, díky čemuž se začne pomalu rozpouštět.

Ohřejte si ocet

Mezi tím, co je jedná soda v odpadu, můžete začít s ohřevem octu. Můžete ho ohřát v hrnci, stejně jako na pánvi, ale není problémem ohřev ani v rychlovarné konvici. Pokud něco doporučíme, tak je to ohřev až na bodu varu. Tím podpoříte potřebnou chemickou reakci, která povede k vyčištění odpadu v kuchyni, v koupelně, ale i kdekoliv jinde.

Nalijte ocet do odpadu a nechte působit

S čím je spojena poslední fáze čištění odpadu? Přece s tím, že horký, tedy až vařící ocet nalijete do samotného odpadu k jedlé sodě. V tu chvíli doporučujeme udělat krok zpět, jelikož se vytvoří celkem intenzivní pěnivá reakce, která naplní i část umyvadla. Stejné se ale děje i v útrobách vašeho odpadu. A právě síla dané pěny a tlak pomohou ucpaný odpad celkem efektivně uvolnit. Po chemické reakci nechte vše kolem 60 minut působit.

Co udělat na závěr?

Když doba uplyne, je vhodné uvařit samotnou vodu a tou odpad ještě pořádně propláchnout. Mělo by dojít k tomu, že bude bez problémů odtékat tak, jak má. Pokud by k tomu přece jenom nedocházelo, můžete postup s jednou sodou a octem ještě několikrát opakovat. Pamatujte také na to, že tento postup je i vhodnou prevencí, díky které zajistíte, že bude odpad odtékat stále tak, jak má. Bez nehod, které jsou spojené s jeho ucpáváním.

Líbil se vám článek?

Tisk
DŮM A ZAHRADA

Rakovina v rodině, život i dům v troskách! Kdo je…

Říká se, že ty nejzajímavější osudy píše sám život. A tento příběh je jeden z těch případů, který za to můžeme…
DŮM A ZAHRADA

Rýmovník je univerzální pomocník nejen v boji s nachlazením. Jak…

Rýmovník, nenápadná rostlina, kterou má pro její skvělé účinky doma stále více lidí. Jak naznačuje její název, je vítaným pomocníkem…
DŮM A ZAHRADA

Tato žena změnila svůj život ze dne na den. Dnes…

Myslíte si, že rok je příliš krátká doba, než aby se ve vašich životech něco mohlo dramatiky změnit? Omyl, i…
DŮM A ZAHRADA

Stará bouda byla na likvidaci, ale tento muž ji proměnil…

Pokud máte to štěstí, že bydlíte v domku se zahradou, určitě často přemýšlíte nad tím, jak by se tento prostor dal…
DŮM A ZAHRADA

Tento trik zachrání vaše orchideje, pokud se jim po přesazení…

Orchideje jsou krásné rostliny, ale někdy také poněkud háklivé. Velice často se stane, že po přesazení se jim přestane dařit…
DŮM A ZAHRADA

Tato jihoafrická rostlina může být pěstována také u nás. Když…

Rostlina se jmenuje zelenec chocholatý. Jedná se o jihoafrickou rostlinu, které se však daří i jinde než ve své domovině.…