Máte ucpaný odtok? Bude stačit pouhých 5 minut a vše bude fungovat opět tak, jak má. K jeho vyčištění navíc budete potřebovat pouze 2 věci z domácnosti. Jaké? -
Menu

Máte ucpaný odtok? Bude stačit pouhých 5 minut a vše bude fungovat opět tak, jak má. K jeho vyčištění navíc budete potřebovat pouze 2 věci z domácnosti. Jaké?

Ucpaný odtok je poměrně velký problém. A může se objevit na různých místech v domácnosti. Jedná se třeba o koupelnu, kde se ucpe odtok umyvadla, vany, ale i sprchového koutu. Jedná se o problém, který často způsobují třeba vlasy, ale například také chloupky a další věci z lidského těla. Ucpat se ale může i odtok v kuchyni, kde jsou zase původcem zbytky jídla, které jsou kombinované s tukem a celou řadou dalších látek. Co v případě, kdy odpad neodtéká?

Na drahé čističe z obchodů a drogerií je dobré zapomenout

Proč je nepoužívat? V první řadě proto, že ne všechny jsou tak účinné, jak je na nich uváděno. Není nic výjimečného, že mnohdy téměř nefungují. Dále je problém také s tím, že nejsou nijak levné. Čištění odpadu tak může být s jejich pomocí poměrně drahý špás. Dále nezapomínejme ani na to, že jsou plné chemii. A ta se následně dostává do přírody, což určitě není postup, který by vám byl příjemný. Je tedy jasné, že ani jedno není optimální volba.

Pomohou vám 2 věci, které máte běžně doma

Co jsou ty produkty, které vám pomohou v tom, abyste odpad vyčistili tak, jak chcete? Je to jednoduché. Postačí jenom 2 věci, které máte doma. Kladem je, že se běžně používají a tak jimi rozhodně neuškodíte přírodě. Dále nezapomínejme také na to, že když si je půjdete koupit, tak stojí pár korun. Jasným kladem na závěr je samozřejmě to, že fungují. A to velice dobře. I to je důvod, proč se vydat touto cestou. A co si tedy na vyčištění ucpaného odpadu připravit?

  • 2 šálky octu
  • 1 šálek jedlé sody

Ocet je třeba používat onen klasický. Nese označení jako lihový a patří k tomu nejlevnějšímu, co na pultech obchodů najdete. Právě ten totiž je a bude na čištění odpadu stoprocentně tím nejlepším, co jenom můžete zvolit.

Jak na vyčištění? Je třeba dodržet následující postup

Vše začíná tím, že se budete snažit odpad klasicky propláchnout vodou. Počkáte, až voda postupně odteče a váš dřez i odpad bude víceméně prázdný. V tu chvíli je také ta pravá chvíle, k tomu, abyste do odpadu mohli nasypat jeden šálek jedlé sody. V tu chvíli se pravděpodobně nic dít nebude. Sodu zde nechte zhruba 1 – 3 minuty působit, díky čemuž se začne pomalu rozpouštět.

Ohřejte si ocet

Mezi tím, co je jedná soda v odpadu, můžete začít s ohřevem octu. Můžete ho ohřát v hrnci, stejně jako na pánvi, ale není problémem ohřev ani v rychlovarné konvici. Pokud něco doporučíme, tak je to ohřev až na bodu varu. Tím podpoříte potřebnou chemickou reakci, která povede k vyčištění odpadu v kuchyni, v koupelně, ale i kdekoliv jinde.

Nalijte ocet do odpadu a nechte působit

S čím je spojena poslední fáze čištění odpadu? Přece s tím, že horký, tedy až vařící ocet nalijete do samotného odpadu k jedlé sodě. V tu chvíli doporučujeme udělat krok zpět, jelikož se vytvoří celkem intenzivní pěnivá reakce, která naplní i část umyvadla. Stejné se ale děje i v útrobách vašeho odpadu. A právě síla dané pěny a tlak pomohou ucpaný odpad celkem efektivně uvolnit. Po chemické reakci nechte vše kolem 60 minut působit.

Co udělat na závěr?

Když doba uplyne, je vhodné uvařit samotnou vodu a tou odpad ještě pořádně propláchnout. Mělo by dojít k tomu, že bude bez problémů odtékat tak, jak má. Pokud by k tomu přece jenom nedocházelo, můžete postup s jednou sodou a octem ještě několikrát opakovat. Pamatujte také na to, že tento postup je i vhodnou prevencí, díky které zajistíte, že bude odpad odtékat stále tak, jak má. Bez nehod, které jsou spojené s jeho ucpáváním.

Líbil se vám článek?

Tisk
DŮM A ZAHRADA

Chcete mít doma vždy dokonale naklizeno? Dejte na rady nejzkušenějších.…

Udržet kuchyni v dokonalé čistotě, to je někdy až nadlidský úkol. Není se čemu divit, jelikož v kuchyni se chystají potraviny, jí…
DŮM A ZAHRADA

Vyrazí vám dech, jak můžete snadno vypěstovat až 40 kg…

Pokud bychom měli určit, jaká surovina v kuchyních je v rámci většiny domácností po celém světě nejvíce využívaná, brambory by určitě figurovali…
DŮM A ZAHRADA

Chcete mít úrodu jahod, jakou vám budou všichni kolem vás…

Jahody jsou oblíbenou pochoutkou. Na pultech obchodů je samozřejmě seženeme po celý rok. Je s tím však spojený fakt, že jsou…
DŮM A ZAHRADA

Vezme dřevěnou bednu, vyvrtá do ní díry a naplní ji…

Je celá řada různých nápadů, kterými si můžeme vylepšovat okolí našeho domu, stejně jako je možné si díky nim vylepšovat…
DŮM A ZAHRADA

Máte kartony od vajec? Tak je nevyhazujte, ale využijte je…

Každý ho zná. Pokud koupíte větší množství vajec, tak jsou většinou uložené klasicky v papírovém kartonu. Když se vajíčka spotřebují, tak…
DŮM A ZAHRADA

Co se stane, když vezmete obyčejnou bramboru a zapíchnete do…

Brambory jsou pro každého jenom oblíbená a známá příloha, kterou si dá k různým druhům jídla. Nutno ale říci, že když…