Máte v lednici 2 vejce, nějaké ovoce a mléko? Pokud ano, můžete si připravit lahůdku, po které se budete ještě dlouho oblizovat. Koho honí mlsná, může mít za chvíli hotovo. Tento recept si zaručeně oblíbíte

Milujete dezerty, ale nemáte na jejich přípravu čas? A co třeba palačinky? Většina dětí se po nich může utlouci, ale popravdě, jak často je jim nebo sami sobě dopřáváme? Palačinek s marmeládou nebo jinou náplní se může člověk také pěkně přejíst, a z toho důvodu je přestane dělat. Zaručujeme Vám, že pokud použijete níže uvedený recept na báječné jablečné palačinky, už nikdy nebudete chtít jiné.

Palačinky, co Vás vynesou do nebes

Báječné jablečné palačinky Vás vynesou do nebes, neboť až se o nich dozví Vaši známí, budete se moct otevřít palačinkárnu. A vsaďte se, že dveře se nezavřou. Tyto báječné palačinky mají totiž naprosto jedinečnou a jemnou chuť, která jednoduše dostane naprosto každého. Skvělé na tom, že je připravíte během chvilky, a navíc k tomu nebudete potřebovat hromadu ingrediencí, jako je tomu třeba u jiných pracných receptů. Hlavní přísadou jsou 2 vejce, díky kterým jsou jablečné palačinky tak senzační.

Jednoduchý recept zvládne každý

Pokud jste ještě nikdy neochutnali něco tak skvělého, jako jsou jablečné palačinky, je nejvyšší čas to napravit. Nemusíte zoufat a pracně hledat nějaký podnik, kde palačinky dělají. Dokonce se ani nemusíte trápit tím, že Vám to v kuchyni moc nejde, neboť tento recept je naprosto jednoduchý.

Připravit tyto palačinky totiž dokáže každý kuchyňský začátečník a palačinkový samouk. Uvidíte, že jakmile je uděláte, Vaše rodina a Vaši blízcí přátelé si na nich maximálně pochutnají. Rádi se k nim pak budete vždy vracet, a když se řeknou palačinky, je celkem jasné, co se Vám vybaví jako první.

Budete potřebovat následující

Dokonce ani se sháněním ingrediencí si nemusíte dělat velké starosti. Vše totiž už doma máte, a pokud ne, snadno to seženete v jakémkoliv obchodě s potravinami. Pro přípravu jablečných palačinek tak budete potřebovat:

  • 5 jablek
  • 2 vejce
  • 4 lžíce cukru
  • 100 ml mléka

Samozřejmostí je také mouka, skořice, olej a špetka soli. Sami vidíte, že se jedná o snadno dostupné a sehnatelné ingredience. Následující postup se Vám možná bude zdát totožný s receptem na klasické palačinky, ale věřte, že změny zde jsou. Je proto potřeba pořádně dodržet postup přípravy.

Postup přípravy

Dostáváme se k samotnému postupu přípravy. Vezměte si nůž a opatrně s ním oloupejte jablka. Následně je na struhadle nastrouhejte a smíchejte je s cukrem a skořicí. Do směsi přidejte mléko, vejce a mouku. Vše důkladně promíchejte, dokud Vám nevznikne konzistentní hmota.

Na pánvi si rozehřejte olej. Na mírném ohni hezky osmahněte palačinky, dokud nebudou krásně opečené. Poté je odložte na připravený ubrousek. Ve finále je z vyjměte a ozdobte práškovým cukrem. Můžete přidat třeba kousek ovoce jako dekorace, ideálně třeba jablíčko. Podávejte jako dezert, nebo jen jako zpestření krásného zimního dne. Máte hotovo, dobrou chuť.