David Hampl
15 ledna, 2020

Střevní paraziti jsou velmi nebezpeční, protože mohou žít v lidském těle po celá léta bez lidského vědomí, že jsou infikované. Tasemnice jsou jedním z nejčastějších parazitů, které vedou k 100 milionům případů ročně. Symptomy infekce tasemnice nemusí být vůbec nápadné, nicméně po celou dobu kradou živiny ze svého hostitele. Larvy tasemnice cestují přes krevní řečiště a vstupují do svalů, kde způsobují problematické cysty. Pokud máte tyto příznaky, můžete mít tasemnici. Naštěstí to lze snadno léčit pomocí přírodních léčiv.

Nejčastější příznaky

Mnoho lidí si neuvědomuje, že jsou infikováni tasemnicí, protože příznaky tasemnicové infekce jsou tak slabé. To může vést k infekcím, které trvají dlouhé roky a způsobují dlouhodobé zdravotní problémy. Z tohoto důvodu byste se měli snažit, abyste tyto příznaky na sobě včas našli a začali je řešit. V opačném případě můžete být v nebezpečí.

Bolesti břicha

Většina symptomů tasemnicové infekce je spojená s trávením. Můžete například cítit, že váš žaludek je pravidelně nemocný. Lidé s tasemnicí mohou mít abnormální vyprazdňování. Ve vzácných případech můžete dokonce vidět segmenty tasemnice v záchodové míse. Někteří lidé mají také svalové křeče nebo ostré bolesti v břiše.

Pocity slabosti a únavy

Vzhledem k tomu, že tasemnice krade živiny z lidského těla, může působit celou řadu velmi mírných příznaků. Některé oběti mají neustále pocit slabosti a únavy, a jejich svaly se snadno vyčerpají během cvičení. Hubnou, i přesto, že mají stále hlad. Jiné známky podvýživy mohou zahrnovat potíže s koncentrací, svalové křeče a ztráta vlasů.

Přírodní řešení

Není třeba se bát, pokud máte příznaky infekce, protože naštěstí můžete použít jednoduché přírodní přípravky. Většina z nich nemá žádné vedlejší účinky, takže si je můžete vzít, máte-li podezření na tasemnici.

Prvním krokem, jak se zbavit tasemnice, je změna stravy. Zvýšit konzumaci zeleniny, obilí a semen, což zvýší příjem vlákniny, která pomáhá čistit střeva. Vyhněte se rafinovaným sacharidům nebo cukru, protože tyto potraviny jsou rychle spotřebovány právě tasemnicí. Jezte zdravé oleje a dobře uvařené maso. Vyhněte se nedovařenému masu, zejména vepřovému.

Ořechy, pelyněk či oleje

Existuje také mnoho přírodních léků, které červy zabijí a pomohou těla očistit. Černé shell ořechy jsou již dlouhou dobu jednou z nejoblíbenějších bylin na parazity. Vezměte si 250 miligramů třikrát denně po dobu jednoho týdne a tasemnice zmizí. Další užitečnou bylinou je pelyněk, který pracuje stejně jako čaj. Užívejte cca 200 miligramů 3krát denně po dobu 2 týdnů. Éterické oleje hřebíčku a oregano mají silné antiparazitické vlastnosti. Oba pracují výborně, jsou-li užívány čtyřikrát denně po 500 mg. Lze je kombinovat s jednou z výše uvedených bylin.

Sdílejte článek