Máte zdravá játra? Zaměřte se na 10 důležitých věcí, díky kterým získáte potřebné odpovědi -
Menu

Máte zdravá játra? Zaměřte se na 10 důležitých věcí, díky kterým získáte potřebné odpovědi

Játra jsou rozhodně jedním z nejdůležitějších vnitřních orgánů, které člověk má. Není se čemu divit, jelikož je můžeme chápat také jako filtr našeho organismu. A to znamená, že špatné věci míří do jater, která zajistí, že nežádoucí látky odstraní a čisté ponechá v těle. Játra zná mnoho lidí hlavně v souvislosti s alkoholem, ale je i řada jiných toxinů, které dokážou eliminovat.

Zdravá játra jsou důležitá

Bez nadsázky můžeme říci, že pokud má člověk zdravá játra, tak má také zdravé své tělo. Pokud se objeví problém s játry, může to mít ne úplně pozitivní následky. I proto je na místě dbát na jejich zdraví. A jak se dozvědět, zda je s nimi vše v pořádku? Podívejte se na náš test. Zaměřte se na 10 důležitých věcí, které vám přinesou odpovědi na otázky, zda jsou játra zdravá a tedy taková, jaká mají být.

Bolesti v pravém horním kvadrantu

Jedná se o bolesti v oblasti, kde se právě vaše játra nacházejí. Nutno říci, že pokud je zde nepociťujete, tak je vše v pořádku. Pokud se bolesti objevují občas, může to být způsobeno tím, že svá játra nárazově zatěžujete, což na ně nemusí mít ideální vliv. Pokud dojde k tomu, že vás pravý horní kvadrant bolí pravidelně, je na místě nechat si játra vyšetřit, jelikož vás mohou upozorňovat na problém.

Zažívací potíže

Je jasné, že když sníte hodně nezdravého jídla, tak se zažívací potíže mohou objevit. Jelikož je zde celkem jasný důvod, není třeba se hned znepokojovat. Dále ale musíme říci, že někdy se mohou objevit zažívací potíže i bez zjevné příčiny. Jíte zdravě a dobře a přesto vás bolí břicho, pálí žáha, nebo máte problémy se stolicí I to může být známka toho, že játra doslova bijí na poplach.

Nemoci a jejich četnost

Že člověk čas od času onemocní, a to hlavně klasickým nachlazením typu chřipky, to není nic zase až tak výjimečného. Pokud se ale nemoc objevuje často, už to může být ukazatelem na problém s imunitou, nebo problémy s játry. Ty nedokážou dokonale eliminovat toxiny a ty mohou způsobovat nemocnost.

Množství alkoholu

Dát si čas od času sklenku vína neb o půllitr piva, to nemusí být na škodu. Kdo však pije pravidelně, ten by měl být na pozoru. I tady je jasné, že pravidelné pití může způsobovat problémy, které se dotknou hlavně jater. Pravidelné dávky alkoholu jim rozhodně nepřispívají. Z prvních drobných poškození se může vyklubat i nebezpečná cirhóza jater. Je tedy jasné, že kdo pije pravidelně, měl by mít o svá játra obavy.

Chuťové vnímání

Připadá vám, že vám jakákoliv jídla zanechávají v ústech pocity hořkosti? Pokud ostatním kolem vás jídlo chutná, ale vy pociťujete problém, může se jednat také o známku toho, že se s vašimi játry něco děje. V takovém případě je opět dobré být na pozoru a pokud je to možné, tak vyrazit za lékařem, který vám nejlépe a objektivně řekne, jak na tom vaše tělo v danou chvíli je.

Pocity únavy

Přijde vám, že jste čas d času unaveni a vaše tělo není v takové kondici, v jaké by mělo být? Příčinou může být nedostatek jídla, a to konkrétně sacharidů, které se v něm nacházejí. Pokud je ale po této stránce vše v pořádku, může být problém s imunitou, které způsobuje pocity únavy v lidském těle. Když se k tomu přidá také četnost nemocí, je to jasný ukazatelem toho, že s imunitou a zároveň s játry problém být může.

Užívání antibiotik

Patříte do skupiny lidí, kteří berou antibiotika jako na běžícím pásu a snaží se pomocí nich řešit jakoukoliv, i drobnou nemoc? Pokud ano, je to poměrně velký problém. Antibiotika sice pomáhají, ale také jsou chemickým koktejlem, který zatěžuje vaše játra. Pokud jich berete více než dost, buďte na pozoru. První jasnou radou je snaha o léčbu klasickým způsobem – hlavně u lehčích nemocí.

Zdravý životní styl

Jak na tom z hlediska svého životního stylu jste? Dobře, nebo naopak špatně? Pokud jste zvolili druhou možnost, buďte raději na pozoru. A co si pod nezdravým životním stylem představit? nadváhu, nedostatek pohybu, fastfood, tučná jídla, pokrmy plné éček a konzervantů, ale jsou to třeba i stravovací návyky vez ovoce a zeleniny.

Lékařské prohlídky

Ty by měly být preventivní a pokud na ně chodíte, dají se problémy s játry celkem snadno odhalit. Dokonce není nutné ani jakékoliv náročné vyšetření. První informace se dají zjistit jednoduše z vaší krve. Stačí si ji nechat odebrat a poté počkat na výsledky laboratorních testů. Pokud jste na preventivní prohlídce často nebyli, může se ve vašem těle dít něco, o čem vůbec nevíte.

Líbil se vám článek?

Tisk

Problém s vyprazdňováním? Komplikací je nejenom špatný posed, ale i nekvalitní strava

ZDRAVÍ
Vyprazdňování je jednou z běžných činností a tedy i potřeb každého člověka. Pokud funguje vše jak má, není problém se znepokojovat.…

Obáváte se rakoviny? Naučte se číst ze svého těla. Toto je 15 varovných signálů, že se s vaším tělem něco děje

ZDRAVÍ
Rakovina je tou nejobávanější nemocí, která jenom existuje. Důvodem je to, že je velmi zákeřná, může se objevit u kohokoliv,…

Nové varování lékařů: Neukládejte děti ke spánku pozdě. Může to pro ně být velmi nebezpečné

ZDRAVÍ
Spánek je v životě každého člověka velmi důležitý. To proto, že během spánku tělo nejenom regeneruje, ale také načerpává potřebnou energii.…

Sex jako lék na všechno! Nevěřili by jste, co se stane, když máte nedostatek sexu!

ZAJÍMAVOSTI
Dalo by se jednoduše říct, že lidé, kteří mají málo sexu, mají zákonitě horší náladu a méně zábavy. Sex ovšem…

Lékaři varují: Znaménka bychom neměli podceňovat! Naučte se rozpoznat zdravá znaménka od těch, které způsobují rakovinu!

ZDRAVÍ
Věděli jste, že kůže je největším orgánem lidského těla? Mnozí lidé však péči o pokožku zanedbávají, na což mohou velmi…

Problém s vyprazdňováním? Komplikací je nejenom špatný posed, ale i nekvalitní strava

ZDRAVÍ
Vyprazdňování je jednou z běžných činností a tedy i potřeb každého člověka. Pokud funguje vše jak má, není problém se znepokojovat.…

POZOR! Pokud máte jeden z těchto 6 příznaků, může se u vás dostavit infarkt! Předejděte tam tomu co nejrychleji!

ZDRAVÍ
V tomto článku najdete 6 příznaků, které jsou nejčastějšími před infarktem. Tyto příznaky vás mohou na infarkt upozornit už 1…

Tak toto by mě nikdy nenapadlo! Věděli jste, co se Vám může stát, když bude mít Vaše tělo nedostatek sluníčka?!

ZAJÍMAVOSTI
Když vystavujete pokožku slunci, Vaše tělo začíná produkovat vitamín D, známý také jako sluneční svit. Ten hraje velmi důležitou roli…

Už Vás štve popraskaná a hrubá kůže na nohou? Vyzkoušejte tento domácí trik.

ZDRAVÍ
Jak každý ví, tak je potřeba se starat o své tělo. Ale mnoho z nás zapomíná pečovat o svá chodidla.…

Jak odstranit otravné papilomy a bradavice už navždy? Tady několik účinných triků a bude po problému

TIPY A TRIKY
Papilomy a bradavice ovlivňují lidi po tisíce let. Byly nalezeny na 3 000 let starých mumií a dokonce byly zmíněny…

Překvapivě to funguje! Stačí podržet ruku v této poloze a s Vaším tělem to udělá hotové zázraky!

TIPY A TRIKY
Zřejmě každý z nás už hledal klid a mír v našem nitru. Možná jste už slyšeli o "chytré", speciální orientální…

Babské rady při chřipce a nachladnutí

ZDRAVÍ
Teče Vám z nosu a nebo máte znovu kašel? Nemáte už ani chuť chodit k lékaři. Který by Vám stejně…

Toto je jediná věc, která zabíjí plísně, bakterie a viry ve stejnou dobu. Když jsem ji objevila, okamžitě jsem ji začala používat!

ZDRAVÍ
Smícháním trávicích enzymů včel a pryskyřičných rostlinných látek se tvoří lepidlo s jedinečným vzorcem - propolis. Pro včely je propolis…

Víte, že existuje více jak 5 druhů pupíků? A každý z nich má svůj význam.

ZDRAVÍ
I tvar Vašeho pupíku dokáže odhalit Vaše nemoci a různé tělesné funkce. I sebemenší příznaky na Vašem těle, Vám mohou…