David Hampl
29 října, 2019

Narození dítěte je tím nejkrásnějším, co se může rodičům přihodit. Svého potomka milují nadevšechno na světě. A stejně tomu bylo i u této dvojice, které se narodila holčička. Nutno však říci, že se objevily problémy. Dívenka se narodila s deformovanou lebkou, což se samozřejmě podepsalo na jejím vzhledu. Rodiče ji nadále brali takovou, jaké je a neviděli rozdíl mezi ní a jinými dětmi. Je důležité, jaký je člověk uvnitř a ne to, jak vypadá.

Když chtěli dívku přihlásit do školky, nastal šok

Sofie postupně rostla až došlo k tomu, že byla ve věku, kdy by měla nastoupit do mateřské školy. Rodiče se rozhodli, že jí přihlásí a půjdou k zápisu. Nečekali, že by se něco nemělo podařit. Když však slyšeli vyjádření školky, tak byli v šoku. To proto, že ta jejich Sofii odmítla. A důvod? Její vzhled. Právě její deformovaná lebka se podle vyjádření školky stává něčím, co by mohlo ostatní děti děsit. Proto dívenku nepřijmou. Školka dokonce dodala, že by měli rodiče dát dívenku k plastickému chirurgovi, který jí opraví její vzhled a když budete vypadat normálně, do školky ji přijmou. Toto vyjádření bylo pro oba rodiče skutečným šokem.

Rozhodli se zveřejnit svůj příběh

Oba rodiče se rozhodli, že svůj příběh zveřejní, aby se o něm, dozvědělo co nejvíce lidí. Dokonce se jih ujala organizace Rainbow Goodness která pomáhá rodičům v případě problémů s lidskými právy. Díky tomu jejich příběh obletěl celý svět. Najednou se začaly objevovat různé podobné příběhy, stejně jako se objevila také velká vlna solidarity.

Vedení školky obměkčeno nebylo

I když to může vypadat, že se rodičům nakonec povedlo dívenku do školky dostat, nestalo se tak. Ta si stále trvá na svém a argumentuje různými nesmyslnými zákony, které v Rusku kde se toto děje stále ještě platí. Přitom jediným problémem dívenky je její ne úplně standardní vzhled spojený se zdravotním problémem. Jinak se vyvíjí zcela normálně a pokud jde o její bystrost a chytrost, je její matka přesvědčena, že by Sofie patřila mezi jedny z nejchytřejších dětí ve školce.

Sdílejte článek