David Hampl
22 prosince, 2019

Napadlo by vás někdy, že by rodiče mohli být k dítěti tak krutí? Přesně to je případ jedné rodiny, která věznila po 25 let svou dceru v temné místnosti. Vzali ji tak nejhezčí roky života, které ji už nikdo nevrátí. V podstatě zničili své dceři život, což od nich nebylo vůbec hezké. Je to trestuhodná záležitost, kterou nelze odpustit. Když po 25 letech policie dívku objevila, naskytl se jim opravdu děsivý pohled.

Tragický příběh lásky

Krásná žena s tmavými, hustými vlasy a nádherným vzhledem. Navzdory své kráse ovšem neměla vůbec snadný život. Blanche Monnier se narodila v polovině 19. století. Patřila k aristokratické rodině a žila se svým bratrem a matkou v malebném francouzském městě Poitiers. Když jí bylo 25, zamilovala se do pohledného mladého právníka.

Snažila se utajit svou lásku před svou rodinou, protože věděla, že její matka ji za to nebude mít ráda. Navzdory jeho dobré profesi neměl její milenec žádný majetek. Nakonec však pravda musela vyjít najevo, což bylo příčinou toho, že matka řekla Blanche, aby opustila tohoto mladého muže. Ukázalo se ovšem, že tendence stavět se do opozice pro ni byla fatální.

25 let v chládku

Matka jako trest uvěznila Blanche v malém pokoji s vysoko umístěnými okny. Po dobu 25 let žila Blanche ve tmě, aniž by viděla slunce. Dostávala malé porce jídla a spala ve svém vlastním trusu. V malé místnosti byly také šváby a další škůdci. Strávila tak čtvrt století v hlíně a osamělosti.

Nikdy se z toho nedostala

Anonymní vypovězení policie nakonec osvobodilo Blanche z těchto hrozných podmínek. Policie našla v temné místnosti vyčerpanou padesátiletou ženu, která byla špinavá a nahá. Vážil pouze 25 kilogramů. Byla převezena do psychiatrické léčebny. Zde si užívala výhled na přírodu, jasné slunce a zvuky přírody. Po dobu 12 let se snažila obnovit svou radost ze života, ale nikdy ji úplně nevyléčila.

Matka i bratr Blanche byli obviněni, nicméně svou vinu nechtěli přiznat. Dva týdny poté, co byla Blanche nalezena, matka zemřela a její bratr byl osvobozen, protože soud věřil v jeho svědectví.

Sdílejte článek