Matka se zřekla dítěte s Downovým syndromem. Tatínek naštěstí ne

Každý den se po celém světě rodí tisíce dětí. Většina z nich je zcela zdravá, ale některé z nich se narodí s nemocí, která je činí jedinečnými. Všechny děti (bez rozdílu) jsou krásné a zaslouží si lásku. Bohužel ne všichni rodiče si to myslí. Někteří se rozhodnou svých dětí vzdát, protože je to pro ně jednodušší nebo se nedokáží na své dítě dívat s láskou v srdci. Dnešní příběh o matce, která se rozhodla dítěte zřeknout.

https://pl.newsner.com/

Downův syndrom je stále zdrojem předsudků

Povědomí o tomto stavu je dnes mnohem lepší než v minulosti. Bohužel se děti i jejich rodiče stále setkávají s nepochopením, soucitnými pohledy a předsudky. Jeden ruský otec se rozhodl, že to napraví. Sám vychovává syna Mishu, který se narodil s Downovým syndromem. Matka malého chlapce se s diagnózou nedokázala vyrovnat a dítě i partnera opustila.

Muž se rozhodl, že se chlapce nevzdá a bude bojovat za to, aby měl ten nejlepší život. Chce přimět lidi, aby si uvědomili, že děti i dospělí s tímto onemocněním, jsou stejní jako ostatní. Zaslouží si lásku a pozornost. Po zjištění diagnózy sice chvíli plakal a přemohli ho emoce. Rychle si ale uvědomil, že se v jeho životě nic nezměnilo. Svého syna stále miluje, i když má Downův syndrom.

Čtěte také: Z lesa byly slyšet podivné zvuky. Nakonec přišlo překvapení

Nechtěl opustit svého syna

Otec brzy zjistil, že lidé s Downovým syndromem mohou žít a pracovat jako všichni ostatní. I kdyby to nebylo možné, své dítě by neopustil. Jeho žena to bohužel cítila jinak. Tatínek malého Mishy si vůbec nepřipadá jako hrdina. Jde o jeho dítě, které ho potřebuje. Proto zůstal po jeho boku, miluje ho a dělá pro něj vše, co dokáže. Stejně jako rodiče každého jiného dítěte na světě.

Pomáhá také ostatním rodičům

Cílem tohoto muže (stejně jako dalších rodičů) je zvýšit povědomí o Downově syndromu. Žádný rodič by si neměl myslet, že touto diagnózou končí život vás nebo vašeho dítěte. Můžete mít poměrně normální život a dělat normální věci. Výchova bude jistě probíhat trochu jinak, ale každé dítě je jiné. Ke každému musíte přistupovat jinak a v tomto případě to není jiné. Otec chce všem dokázat, že se nemusí ničeho bát. Všechno bude v pořádku!

Zdroj: pl.newsner.com