Matka vzala svého syna do náručí. V tu chvíli se mu vyhrnulo tričko a ostatní lidé v obchodě viděli část jeho bříška. V tu chvíli se lekli a nechápali, jak je něco takového možné. Jaké byly jejich reakce?

Žijeme v době, kdy se každý zajímá spíše jenom sám o sebe. Empatie je něco, co mnoha lidem vůbec nic neříká a jde jim jenom o sebe samotného. Souvisí s tím i fakt, že pokud je někdo jiný, lidé ho nedokážou tolerovat, ani nedokáží dělat, jako že jim to nevadí. Naopak přicházejí poměrně velké útoky. jak na dospělé, tak i na děti. To stejné si prožila i maminka se svým synem.

Její dítě je těžce nemocné

Zdraví je v životě každého z nás tím nejdůležitějším. Pokud ho máme, je to skvělé. Pokud ne, je třeba bojovat. To je příběh, který zažívá Dallas Lynn a její syn James. Právě on trpí poměrně náročným onemocněním, které nejde vyléčit. Má Hirschprungovu nemoc, což je onemocnění, které se týká nervových buněk a lidských střev. Laicky řečeno je tato nemoc zodpovědná za to, že člověk nemůže klasicky vylučovat, ale musí mít střeva vyvedena do speciálních sáčků, kam míří potrava zpracovaný v žaludku a následně v částech střeva.

Čtěte také: Trpíte bolestmi chodidel, kolen, či kyčlí? Zde je 6 jednoduchých cviků, které Vám od bolesti nadobro uleví!

Reakce okolí jsou šokující

Chlapci jsou jenom 2 roky a právě proto je pro něho poměrně těžké svou nemoc zvládat. Je to ale velký bojovník a tak se smířil s tím, jak jeho tělo funguje a že musí mít na těle připevněny speciální sáčky. Bohužel se musí on i jeho maminka stále potýkat s tím, jak ječ veřejnost zlá. Nejenom, že nedokáže přejít daný problém, ale má i nemístné poznámky.

Příběh z obchodu mluví za vše

Dallas Lynn byla se synem Jamesem v obchodě. Na první pohled si nikdo nevšiml, že je její syn nemocný a že má problémy s trávicím ústrojím. Změna nastala až ve chvíli, kdy ho maminka vzala do náručí. V tento okamžik se mu vyhrnula košile a bylo vidět jeho bříško, na kterém má připevněné nezbytné vaky. Toho si všimla postarší žena, která ihned vykřikla: „Fuj, co to vůbec je? To dítě je odporné! Na to se nemohu dívat“.

Maminka malého Jamese se na ženu podívala a snažila se jí vysvětlit, že je syn vážně nemocný, že mu nefungují střeva a toto musí mít po celý život. Myslela, že se žena omluví a pochopí danou situaci. Co se stalo potom, to vůbec nečekala. Žena řekla pouze: „Aha, to jsem nevěděla, ale je to opravdu odporné. Raději mu zastrčte košili, ať už na to nemusím koukat“. V tu chvíli mamince vyhrkly do očí slzy.

Ostatní lidé byli slušní

Naštěstí se ukázalo, že natrefili jenom na jednu nepříjemnou starší dámu. Ostatní lidé v obchodě ihned paní okřikli, padlo i několik nadávek a začali se věnovat mamince i chlapci. To jim dodalo opět energii a sílu do života, jelikož sami zjistili, že svět není tak špatný, jak to na první pohled vypadá.

Ostatní brali Jamese jako jakéhokoliv jiného kluka. To potvrdila i maminka, která jim řekla, že reálně na něm není nic jiného, než na jiných 2 letých dětech. Jenom má za sebou 20 operací a bude do konce života odsouzen nosit speciální sáčky. Jinak je zvídavý a veselý jako jakýkoliv jiný hoch, který rád poznává svět a miluje svou maminku. Když se usměje, je to jasně vidět.