David Hampl
31 března, 2019

Problémem dnešní doby je hlavně to, že mnoho lidí věří spíše klasické medicíně, založené na chemii, než té, která se používala po staletí. Máme na mysli přírodní medicínu. Je pravdou, že úplně vše s ní vyléčit nejde, ale jsou různé neduhy, na které je jako stvořená. Stačí jenom zvolit tu správnou bylinu. A jednou z takových je meduňka lékařská. Už daný název ukazuje to, že je v oblasti lékařství dokonalou volbou, se kterou nelze udělat chybu. Podívejme se, s čím vším vám může pomoci.

Seznamte se s unikátní meduňkou. Jaké zajímavosti se k ní vážou?

Jedna zajímavost je rozhodně spojená s jejím názvem. Meduňka jako označení se používá hlavně proto, že květy této rostliny celkem výrazně přitahují včely. A mají také velmi mnoho nektaru a tak je možné z rostliny vyrobit více medu, než z jiných. Proto tento název. Onen přídomek lékařská je zase spojený s řadou léčivých unikátů, na které by se nemělo zapomínat. Má mnoho biologicky aktivních látek, obsahuje velké množství vitamínů, minerálů a dalších látek, stejně jako zaujme tím, jak se účinné látky efektivně vstřebávají a jak je lidské tělo dokáže efektivně využít. I proto se často dává do různých léků, ale i doplňků stravy. A kdy se hodí její sílu využívat? Podívejte se na to společně s námi.

Pomáhá při problémech se srdcem

Zde je skutečně zázrakem, jelikož dokáže blahodárně působit na celou řadu srdečních problémů. Pokud se podíváme na několik hlavních, tak umí zmírňovat bolesti srdce, stejně jako umí také snižovat krevní tlak. Zapomínat nelze ani na dobrý vliv na tachykardii, či pozitiva spojená s mírněním dušnosti.

Má pozitivní vliv na vyváženost hormonálního stavu

Meduňka je velmi často doporučována ženám, jelikož právě jim dokáže výrazně pomoci s normalizací jejich hormonů. A to se týká jak chvil, které jsou spojeny s menstruací, tak se jedná také o situace spojené s přechodem. Díky tomu se minimalizují i různé negativní projevy.

Ovlivňuje psychické stavy

Zapomínat nelze také na psychické stavy, které velmi pozitivně ovlivňuje. Umí nejenom zlepšit náladu, nebo eliminovat stres. Pomáhá také při komplikovanějších problémech, jako jsou třeba pocity úzkosti, nebo různé stresové poruchy. Lepší volba, než jakákoliv chemická sedativa.

Zlepší kvalitu spánku

Nejenom balzám na nervy. Meduňka je také osvědčeným pomocníkem ve chvíli, kdy se vám špatně spí. Je dobrou volbou v situacích, kdy je vaším cílem podpořit kvalitu spánku. Jak v tom, že dobře usnete, tak v tom, že se nebudete během noci probouzet. Budete odpočatí a plní energie. Tak, jak by to mělo být.

Prospívá vašim střevům

Pokud vás trápí takzvaná kolika, tedy bolesti, křeče, ale i nadýmání, je meduňka dobrým pomocníkem. Zmírňuje plynatost a také s ní spojené problémy, jako jsou právě bolesti jak břicha, tak i možné bolesti v oblasti střevního systému.

Posílí imunitní systém

Chcete zabojovat proti současné chřipce? Nebo naopak chcete posílit svou imunitu tak, aby vám chřipka nehrozila ani v době epidemií? V obou případech je na místě posilovat imunitní systém, díky čemuž se těchto problémů bát nemusíte. Budete mít odolnost na maximum.

Stimuluje činnost mozku

Potřebujete, aby vám to více myslelo? Abyste zlepšili své soustředění, nebo aby došlo také k tomu, že budete lépe přemýšlet, že budete efektivně řešit úkoly, nebo že si budete více pamatovat? Na toto všechno může být dobrým pomocníkem právě meduňka lékařská.

Prospěje vaší kráse

Další důvod pro meduňku je to, že umí výrazně prospívat vaší kráse. Má takzvaný tonizující účinek, který se podepisuje na tom, že je vaše pleť kvalitní, že je čistá a tedy celkově krásná. Zapomeňte na krémy, když je tu tato unikátní bylina.

Podporuje chutě k jídlu

To sice může být na škodu když máte dietu, ale na druhou stranu se hodí ve chvíli, kdy vás trápí různé pocity nechutenství, nebo máte k některým jídlům dokonce odpor. Díky pravidelné konzumaci meduňky dokážete dlouhodobě normalizovat také vaše stravovací návyky. Zkuste to a uvidíte.

Potlačuje záněty

Ty se mohou objevit kdekoliv na těle, stejně jako se mohou objevit také uvnitř lidského těla. A podlamují naše zdraví. Předcházet jim, ale také je pomoci léčit může právě meduňka. Když vám bude diagnostikováno zánětlivé onemocnění, nezapomínejte na její prospěšné účinky.

Zlepšuje lidský dech

Nemusí to být jenom různé spreje, stejně jako to nemusí být bonbony, ani žvýkačky. Pokud máte problémy se zápachem z úst, tak vám může pomoci meduňka lékařská. Dokáže eliminovat bakterie a tak zlepšit váš dech.

Pomáhá k lepší postavě

Sice stimuluje chuť k jídlu, ale zároveň dokáže v těle aktivovat metabolismus a také metabolické procesy. To znamená, že tělo se vyčistí a také bude rychleji spalovat uložené tukové zásoby. A k čemu to vede? Samozřejmě k ideální váze.

Sdílejte článek