Meghan a Harry opět překročili jednu hranici. Nebyl to jejich první přešlap. To co udělali nyní je vnímáno poměrně negativně a je otázka, zda jim to jejich fanoušci dokážou odpustit. Co myslíte? -
Menu

Meghan a Harry opět překročili jednu hranici. Nebyl to jejich první přešlap. To co udělali nyní je vnímáno poměrně negativně a je otázka, zda jim to jejich fanoušci dokážou odpustit. Co myslíte?

Meghan a Harry jsou sice velmi slavným a populárním párem, ale zároveň je třeba dodat, že je s nimi spojena celá řada různých kontroverzních věcí. Vlivem toho dochází k situaci, že se od nich fanoušci postupně odklánění. Jeden z dalších jejich přešlapů se uskutečnil poměrně nedávno. I tato zpráva se samozřejmě médii a sociálními sítěmi šířila doslova jako lavina.

Meghan a Harry vyrazili na Ibizu

Daný přešlap byl spojený s jejich výletem na Ibizu. Tedy na Baleárské ostrovy, které jsou velmi populárním místem u lidí, kteří si chtějí užít příjemnou dovolenou. Skvělé počasí, nádherné pláže, nebo také celá řada klubů. To jsou lákadla, která tento ostrov nabízí. I proto se Meghan a Harry nechali zlákat. To že vyrazili právě sem nebyl důvod zloby veřejnosti. Pranýřují je kvůli něčemu jinému.

Vyrazili si soukromým letadlem

Většina lidí létá klasickými leteckými linkami. Meghan a Harry se rozhodli, že k cestě využijí soukromé letadlo a na ostrov si společně vyrazí užít si několik dní dovolené. A právě jejich cesta se stala terčem kritiky. Nikoliv proto, že se tak vysmívají do tváře běžným lidem, nebo proto, že s penězi velmi plýtvají. Tím hlavním důvodem je ekologie. Množství emisí které vyprodukuje soukromé letadlo v poměru k tomu, kolik lidí přepravuje je ohromné. A právě za to to oba dva schytali. Možná si říkáte, že jde jenom o výkřiky ekologických aktivistů, ale pravda je, že se na pár zlobí i běžná veřejnost. Proč?

Oba se vyjádřili v tom smyslu, že chtějí přírodu chránit

Jedná se o aféru, který skutečně hýbe celým světem. To proto, že se Meghan a Harry nedávno vyjádřili v tom smyslu, že jim na planetě záleží a že ji chtějí chránit. Harry například řekl, že více než 2 děti neplánuje, jelikož se nechte podílet na přelidňování naší země. I to má vliv na klimatickou krizi. To hlavní jejich vyjádření však bylo spojeno s tím, že se oba dva budou chtít aktivně zasazovat o to, aby co nejvíce snížili svou uhlíkovou stopu. A pár dní na to nasednou do soukromého tryskáče. No řekněte sami, je to normální?

Svou cestu chtěli utajit

Zajímavé je na jejich chování také to, že se svou cestu snažili utajit. K dispozici jim byl celý jejich bezpečnostní tým, který se stará právě o to, aby se veřejnost o jejich aktivitách nedozvěděla. Jak z důvodu ochrany jejich života, tak z důvodu ochrany jejich soukromí. Toto jenom nahrává faktu, že si byli moc dobře vědomi svého přešlapu ale stejně se pro soukromé letadlo rozhodli. Nakonec svou cestu neutajili což se výrazně negativně podepsalo na jejich popularitě.

Kritizují je i odborníci

Není to jenom veřejnost, která se do nich pustila. Kritizovat je začínají také odborníci. Například profesor Paul Ekins který je uznávanou kapacitou na University College London se na jejich adresu vyjádřil v tom směru, že právě oni jsou ty vzory, které by měly jít příkladem. Nelze aby oba dva něco řekli a poté udělali pravý opak. A podobných příkladů zmínil ještě několik. Hlavně potom různá klimatická zasedání, kam zástupci nelétají běžnými linkami, ale svými soukromými letadly.

Problém bohatých lidí

Problémy s nedostatečnou ochranou přírody se týkají hlavně bohatých lidí, kteří si neuvědomují, jak planetě škodí. Nikdo jim nechce zakazovat cestovat po světě, pokud ho chtějí poznávat. Nikdo jim také nepřikazuje necestovat letadlem. Je však třeba začít tím, že budou využity klasické letecké linky. Let takového letadla sice výrazně zašpiní planetu, ale když dané znečištění rozpočítáme mezi stovky lidí na palubě, je to ohromný rozdíl v porovnání s tím, jaké znečištění vyvine osoba v soukromém letadle. Navíc i běžné linky mají své první třídy, kde je jak jistota komfortu, tak i soukromí. To stejné mohou nabídnout i soukromé salonky na letištích s možností VIP odbavení.

Líbil se vám článek?

Tisk
ZAJÍMAVOSTI

V životě nedělejte tyto chyby při první pomoci, popálenině nebo…

Znáte základy první pomoci? Je to naprosto nezbytná věc, ale přesto by mnoho lidí odpovědělo jen dost nejistě. Jakmile jde…
ZAJÍMAVOSTI

Namočila šálek do misky s vodou a lakem na nehty.…

Většina lidí sice dárky ráda dává a kupuje, nicméně nejtěžší často bývá vůbec přijít na to, co bychom chtěli blízkému…
ZAJÍMAVOSTI

Způsob, jakým překřížíte prsty, ukazuje, jaký druh člověka jste

V klidu se posaďte, sepněte ruce a překřižte prsty. Prohlédněte si své ruce a podívejte se na to, jakou polohu vaše…
ZAJÍMAVOSTI

Tyto škodlivé potraviny jsou pro vaše tělo pohromou v případě,…

Mnoho lidí sice ví, co je pro jeho tělo zdravé, ale už neví, kolik může daných potravin sníst, stejně jako…
ZAJÍMAVOSTI

Neuvěříte, jak radikální změnu účesu se jedna žena rozhodla vyzkoušet.…

Vlasy jsou považovány za korunu krásy každé ženy, a proto jim většina z nás věnuje náležitou pozornost. Staráme se o ně,…
ZAJÍMAVOSTI

Nebudete věřit tomu, jak krásná socha se dá vytvořit z…

Nejrůznější dekorativní předměty, obrazy a sochy jsou běžnou součástí našeho domova, dodávají mu jeho osobitý charakter. Pokud toužíte po něčem…