Meghan a Harry opět překročili jednu hranici. Nebyl to jejich první přešlap. To co udělali nyní je vnímáno poměrně negativně a je otázka, zda jim to jejich fanoušci dokážou odpustit. Co myslíte? -
Menu

Meghan a Harry opět překročili jednu hranici. Nebyl to jejich první přešlap. To co udělali nyní je vnímáno poměrně negativně a je otázka, zda jim to jejich fanoušci dokážou odpustit. Co myslíte?

Meghan a Harry jsou sice velmi slavným a populárním párem, ale zároveň je třeba dodat, že je s nimi spojena celá řada různých kontroverzních věcí. Vlivem toho dochází k situaci, že se od nich fanoušci postupně odklánění. Jeden z dalších jejich přešlapů se uskutečnil poměrně nedávno. I tato zpráva se samozřejmě médii a sociálními sítěmi šířila doslova jako lavina.

Meghan a Harry vyrazili na Ibizu

Daný přešlap byl spojený s jejich výletem na Ibizu. Tedy na Baleárské ostrovy, které jsou velmi populárním místem u lidí, kteří si chtějí užít příjemnou dovolenou. Skvělé počasí, nádherné pláže, nebo také celá řada klubů. To jsou lákadla, která tento ostrov nabízí. I proto se Meghan a Harry nechali zlákat. To že vyrazili právě sem nebyl důvod zloby veřejnosti. Pranýřují je kvůli něčemu jinému.

Vyrazili si soukromým letadlem

Většina lidí létá klasickými leteckými linkami. Meghan a Harry se rozhodli, že k cestě využijí soukromé letadlo a na ostrov si společně vyrazí užít si několik dní dovolené. A právě jejich cesta se stala terčem kritiky. Nikoliv proto, že se tak vysmívají do tváře běžným lidem, nebo proto, že s penězi velmi plýtvají. Tím hlavním důvodem je ekologie. Množství emisí které vyprodukuje soukromé letadlo v poměru k tomu, kolik lidí přepravuje je ohromné. A právě za to to oba dva schytali. Možná si říkáte, že jde jenom o výkřiky ekologických aktivistů, ale pravda je, že se na pár zlobí i běžná veřejnost. Proč?

Oba se vyjádřili v tom smyslu, že chtějí přírodu chránit

Jedná se o aféru, který skutečně hýbe celým světem. To proto, že se Meghan a Harry nedávno vyjádřili v tom smyslu, že jim na planetě záleží a že ji chtějí chránit. Harry například řekl, že více než 2 děti neplánuje, jelikož se nechte podílet na přelidňování naší země. I to má vliv na klimatickou krizi. To hlavní jejich vyjádření však bylo spojeno s tím, že se oba dva budou chtít aktivně zasazovat o to, aby co nejvíce snížili svou uhlíkovou stopu. A pár dní na to nasednou do soukromého tryskáče. No řekněte sami, je to normální?

Svou cestu chtěli utajit

Zajímavé je na jejich chování také to, že se svou cestu snažili utajit. K dispozici jim byl celý jejich bezpečnostní tým, který se stará právě o to, aby se veřejnost o jejich aktivitách nedozvěděla. Jak z důvodu ochrany jejich života, tak z důvodu ochrany jejich soukromí. Toto jenom nahrává faktu, že si byli moc dobře vědomi svého přešlapu ale stejně se pro soukromé letadlo rozhodli. Nakonec svou cestu neutajili což se výrazně negativně podepsalo na jejich popularitě.

Kritizují je i odborníci

Není to jenom veřejnost, která se do nich pustila. Kritizovat je začínají také odborníci. Například profesor Paul Ekins který je uznávanou kapacitou na University College London se na jejich adresu vyjádřil v tom směru, že právě oni jsou ty vzory, které by měly jít příkladem. Nelze aby oba dva něco řekli a poté udělali pravý opak. A podobných příkladů zmínil ještě několik. Hlavně potom různá klimatická zasedání, kam zástupci nelétají běžnými linkami, ale svými soukromými letadly.

Problém bohatých lidí

Problémy s nedostatečnou ochranou přírody se týkají hlavně bohatých lidí, kteří si neuvědomují, jak planetě škodí. Nikdo jim nechce zakazovat cestovat po světě, pokud ho chtějí poznávat. Nikdo jim také nepřikazuje necestovat letadlem. Je však třeba začít tím, že budou využity klasické letecké linky. Let takového letadla sice výrazně zašpiní planetu, ale když dané znečištění rozpočítáme mezi stovky lidí na palubě, je to ohromný rozdíl v porovnání s tím, jaké znečištění vyvine osoba v soukromém letadle. Navíc i běžné linky mají své první třídy, kde je jak jistota komfortu, tak i soukromí. To stejné mohou nabídnout i soukromé salonky na letištích s možností VIP odbavení.

Tisk
Nezařazené

Zatímco rodiče byli na dovolené, děti změnily jejich byt k…

Dovolená je doba, na kterou se těší snad každý. Celý rok tvrdě pracuje, takže má nárok si na těch pár…
Nezařazené

DNES AKTUÁLNĚ: Rybář chytil podivnou štiku. Nemohl uvěřit tomu, co…

Jste-li vášnivým rybářem, pak pro vás tento příběh bude jako dělaný. V žádném případě se jim ale nenechte úplně pohltit. To,…
Nezařazené

Sešívačka má skrytou funkci, o které ví jen 9% z…

Pracujete v kanceláři? Máte stůl vybavený mnoha kancelářskými pomůckami? Patří mezi ně klasická sešívačka na papíry a jiné dokumenty? Pokud ano,…
Nezařazené

Plněný kuřecí řízek obalený v chlebové strouhance je naprostou delikatesou.…

Chtěli byste vyzkoušet nějaký nový recept, ale už vůbec nevíte, kde ho máte hledat? Kuchařských knih, pořadů, seriálů atd. je…
Nezařazené

ŠOK: Nevěsta ho přinutila vzdát se jeho milovaného psa. Podívejte…

Znáte ten pocit, když vás někdo nutí do něčeho, s čím nesouhlasíte? Nakonec vám ale nezbyde než osobě dát za pravdu…
Nezařazené

Pár koupil opuštěnou stodolu a během 2 měsíců ji proměnil…

Jste mladí a rádi byste bydleli v krásném domě s velkou zahradou? Máte spoustu plánů, jak byste si dům vybavili a co…