Dne 8. září 2022 se změnily dějiny. Zemřela královna Alžběta II., která vládla na britském trůnu neuvěřitelných 70 let. Členové rodiny se s ní jeden po druhém rozloučili. Přidala se k nim také Meghan Markle, manželka prince Harryho. Meghan nyní veřejně poslala srdceryvný vzkaz zesnulé královně. Co o ní řekla v krátkém prohlášení na svém profilu na Instagramu?

https://unsplash.com/

Rozloučení členů rodiny s královnou Anglie

Členové královské rodiny odjeli do Skotska den před úmrtím královny, protože měli její lékaři strach o Alžbětin zdravotní stav. Velmi brzy přijeli také synové současného krále, princ William s manželkou a princ Harry bez manželky. Bohužel princ Harry nestihl přijet včas a se svou babičkou se již nestihl rozloučit. I přesto se nyní jeho manželka rozhodla promluvit o její smrti.

Pro celou rodinu přišlo velmi náročné období, protože budou muset čelit mnoha změnám. Koruna se nyní přesunula na hlavu prince Charlese z Walesu, který přijal jméno král Charles III. a změny v titulech čekali také na oba jeho syny, jejich manželky i děti. Královninou smrtí se ale změnily celé dějiny a truchlí pro ni nyní celý svět.

https://unsplash.com/

Co o královně řekla Meghan Markle?

Celá královská rodina se přesunula do Londýna, kde je čekalo mnoho oficiálních akcí, proslovů a úkonů. Po krátkém oznámení Buckinghamského paláce se ale Harry s manželkou okamžitě přesunuli do zámku Balmoral. Potom se na sociálních sítích tohoto mladého páru objevil srdceryvný vzkaz od Meghan Markle, kterým se loučila s královnou.

„Slavnostně prohlašuji, že celý svůj život – ať už dlouhý nebo krátký – zasvětím Vaší službě a velké císařské rodině, k níž všichni patříme. Slíbila a slovo dodržela,“ napsala Meghan Markle. Tím připomněla slavnostní slib, který královna Alžběta složila ve 21 letech, kdy usedla na královský trůn. Pravdou je, že svou slib rozhodně splnila, jak nejlépe dokázala.

Zdroj: tudasfaja.com

Sdílejte článek