Měl by je znát každý. Znáte je taky? Toto jsou 4 základní pravidla vztahu, která by se neměla nikdy porušit!

Všichni víme, že aby vztah fungoval, musí být dodržována jistá pravidla, díky nimž je pak zajištěna i rovnováha uvnitř vztahu. Tyto čtyři zlatá pravidla byste však za žádných okolností neměli porušit!

Také se Vám často zdá, že jsou vztahy někdy natolik komplikované, že by se k jejich bezpečnému fungování hodil nějaký praktický manuál? Nuž manuál přímo nemáme, ale aspoň se s Vámi podělíme o čtyři pravidla, které byste nikdy za žádných okolností neměli porušit.

[hana-code-insert name=’google‘ /]Tak co byste tedy měli dělat, abyste se již více netrápili v nefunkčních vztazích?

V první řadě bychom měli přestat věřit tomu vysněnému modelu o dokonalém romantickém vztahu, jaký neustále vídáme ve filmech či seriálech. Nikdo se kvůli nám nezmění a často nemá smysl trápit se pro nesprávného člověka. Proto, pokud chcete být šťastní, měli byste si být vědomi těchto čtyř základních faktů. Ovlivňují nás totiž více, než bychom si mysleli.

# 1 Nemůžete nikoho donutit k tomu, aby Vás miloval

Pravda pravdoucí! Můžete dělat cokoliv. Dokonce se postavit na hlavu a posouvat se ušima, ale ani to Vám nezaručí lásku milovaného člověka. Proto pokud roky sníte o lásce k člověku, který se Vám nechystá city opětovat, je načase zařadit zpátečku. Realita je totiž taková, že dotyčnou osobu nepřimějete, aby Vás milovala. Pokud Vám již tedy ukázala nezájem, jen těžko se to dá změnit.

# 2 Pokud Vás miluje, budete to cítit

[hana-code-insert name=’google‘ /]Tak toto Vám garantujeme. Jednoduše nelze necítit lásku od člověka, který Vás miluje. Projeví zájem, bude se Vám věnovat a budete vidět, že jste jednou z hlavních priorit jeho života. To je zároveň i jeden z největších důkazů lásky. Každý ví, že činy z lásky znamení více než 1000 slov.

# 3 Pokud chcete být milováni, musíte se naučit nejprve milovat sami sebe

Odpovězte si na jednoduchou otázku. Bavilo by Vás jít na rande s uzlíčkem nervů a komplexů? S člověkem, který každou buňkou těla křičí, že potřebuje zachránit? Nenávidí se, no zoufale čeká, že přijde někdo, kdo ho naučí milovat samu sebe. Určitě ne, že?

Pokud chcete být milováni, musíte se nejprve naučit milovat sami sebe. Nebojte se. Jde to. A nemá to nic společného se sobectvím. Zdravá sebeláska má od něj na míle daleko!

# 4 Nedržte se mermomocí toho, kdo Vás už přestal milovat

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]Může to znít krutě, ale je to pravda, která Vás osvobodí. Mohli jste partnerovi porodit tři děti a obětovat kvůli němu nejlepší léta života. No když Váš vztah z nějakého důvodu skončí, nemá smysl se na něho neustále upínat. Co bylo bylo. A pokud se nezbavíte duchů minulosti, nepohnete se jen tak lehce dopředu. To je zkrátka realita. I proto je třeba brát bývalé vztahy jako dobrou zkoušku a zkušenost, ale to je VŠE!