David Hampl
27 června, 2019

Pohřby jsou pro každého velmi stresující událostí. Tedy pokud jste v roli pozůstalých. Když jde o zaměstnance pohřebních ústavů a smutečních síní, je třeba říci, že je to jejich práce a ten smutek okolo ani tak nevnímají. Často si ani nepamatují, jak pohřeb probíhal. Tedy až na jeden, který byl podle jejich slov opravdu zvláštní a je třeba říci, něco takového ještě nezažili. Čím to bylo? Důvodem byli smuteční hosté.

Čí pohřeb se konal?

Na daný den byl nahlášený pohřeb ženy, která se jmenovala Margarita. Moc přátel neměla a pro své okolí byla poměrně zvláštní. Čím však vynikala, to byla její láska ke zvířatům. Nejenom, že měla několik psů, ale když někde viděla nějakého zatoulaného, hned mu pomohla, dala mu najíst a napít a mohl se pohybovat u ní na zahradě a hrát si s ostatními. Někteří zůstali, jiní se pravidelně vraceli pro jídlo a pití. O to hůře každý ze psů nesl, když Margarita umřela.

Kdo přišel na pohřeb, to nikdo nečekal

Pár přátel a pár členů rodiny Margarita přece jenom měla a ti se také zcela pochopitelně objevili na jejím pohřbu. Na tom není nic divného. Co ale každého šokovalo, to byla chvíle kdy se začali scházet i jiní smuteční hosté. O jaké šlo? Byli to psi. Jak ti, které Melissa měla jako své vlastní, tak to byli i ti, o které se čas od času postarala, když to bylo potřeba. Začali postupně chodit do obřadní síně a lehat si na podlahu. Najednou bylo jasné, že i oni chtějí být u posledního rozloučení.

Nastal zmatek, ale poté se pokračovalo

Když se objevilo několik prvních psů, nikdo nechápal, co se děje. Nastal zmatek a při čtení smuteční řeči došlo i k přerušení. Nejprve chtěli lidé psy vyhodit ven, ale poté zjistili, že se jedná o všechny, o které se Melissa starala. Bylo tedy jasné, že zde musí zůstat. A tak se pokračovalo ve smuteční řeči i v celém pohřbu.

Pohřeb to byl skutečně netradiční, ale zároveň ukázal na jednu velmi zajímavou věc. Ztrátu někoho blízkého těžce nesou nejenom lidé, ale i zvířata. Také to ukazuje na to, že psi jsou natolik inteligentní, že se přijdou se svou paničkou rozloučit, stejně jako lidé. Bylo dobře, že mohli na pohřbu zůstat.

Sdílejte článek