David Hampl
2 ledna, 2019

Stará kůlna se stala důvodem sporu mezi sousedy. Byla postavena dávno v minulosti a byla natolik stará, že se usilovalo o její zboření. To proto, že postupem času začala chátrat, začala vlhnout a začala být i nebezpečná. Její majitel však nechtěl stavbu strhnout. Mimo jiné také proto, že jí stavěl vlastníma rukama a měl k ní vztah. I když už to vypadalo, že přece jenom půjde k zemi, plány se na rychlo změnily.

Změna k lepšímu

Už to vypadalo, že kůlna skutečně půjde k zemi. Nakonec se stalo něco zcela jiného, jelikož místo demolice se její majitel rozhodl pro jiný radikální krok. Nikoliv takový, že ji nechá stát, ale pro takový, že se ji rozhodně přestavět. Cíl byl tedy jasný. Měla to být změna k lepšímu. A nikdo nečekal, co z dané kůlny vznikne. Už jenom proto, že původně se jednalo jenom o starou boudu a nyní z ní vznikla zcela unikátní stavba. Stačilo jenom  odhodlání a nápad.

Z kůlny vznikl domov

Dříve to byla kůlna, která sloužila na zahradě k uschování nářadí a dalších věcí. Potom se však daný prostor proměnil v něco zcela jiného, co bylo dokonalé. Jednalo se o domov. Rázem se změnil vzhled, kdy se změnila fasáda, objevily se nové dveře, stejně jako zápraží a stará kůlna začala připomínat místo, kde se může bydlet. A to máme na mysli jenom externí pohled. Kdo se podíval do interiéru, tomu umění majitele doslova vyrazilo dech.

Dokonalý obývací pokoj

Byla to kůlna, ale nyní je z ní plnohodnotný prostor k životu. Jasně to ukazuje třeba obývací pokoj. Nečekejte žádnou modernu, ale naopak odkaz do minulosti. To proto, že tento pokoj je zařízený ve stylu vintage. Ten se k původnímu charakteru budovy hodí, jelikož kůlna měla své kouzlo a tak je jasné, že historie dýchá i z interiéru. Obývací pokoj e však velmi vkusně zařízen a vypadá dokonale.

Využití starých materiálů

Nejenom vzhled, ale i unikátní využití starých materiálů je něčím, co rozhodně zaujme na tomto bydlení ze staré kůlny. Dnes je vintage styl spojený často s materiály, které jsou úplně nové. To tady neplatí. Zde byly využité různé desky a jiné kusy dřeva, kterým byl dán jenom jiný tvar a vzhled. Jde tedy o zajímavý princip využití starých materiálů, které nemusí být zlikvidovány, ale díky nim se najde i další nové využití.

Včetně kuchyně s denním světlem

Mnoho majitelů domácností sní o tom, že budou mít v kuchyni denní světlo. Nejenom, že toto bydlení kuchyni včetně spotřebičů a úložných prostor nabídne. Nelze zapomínat také na fakt, že zde nechybí ani okno. To ukazuje na fakt, že nešlo jenom o změnu interiéru, ale že se při budování myslel také na maximální možnou praktičnost, která je spojena s možností každodenního použití.

Nábytek od ostatních

Co nešlo vyrobit z dostupného materiálu, to bylo alespoň zrekonstruováno. Našla se celá řada lodí, kteří byli ochotní dát k dispozici starý a nepoužívaný nábytek. Ten ale byl následně zrekonstruován. Díky tomu mohl jak dobře posloužit, tak samozřejmě také velmi dobře vypadal. Navíc se do celkového stylu dokonale hodil.

Včetně drobností a doplňků

Není to jenom klasické vybavení v podobě nábytku. V původní staré kůlně jsou i dekorace, které dokážou navodit nádhernou atmosféru. Jedná se o bydlení, o kterém majitel kůlny a jeho žena vždy snili a tak samozřejmě původní kůlnu využívají. Přetvořili si ji doslova  obrazu svému.

Dokonalý domov

Než boření kůlny, to raději dokonalá přestavba na bydlení, o kterém oba manželé vždy snili. Nejenom, že sousedé byli překvapení tím, že kůlna jako taková zmizela. Překvapilo je hlavně to, co se dá z dané kůlny šlo vytvořit. Zaujalo také to, jak dokonalé bydlení nyní oba manželé mají a jak jsou v novém spokojeni. Stačil nápad a odhodlání.

Sdílejte článek