Měla jsem 45 let a nebyla jsem spokojená se svými prsy. Potom jsem zkusila pravidelně cvičit těchto 6 cviků a dnes mám zpět ztracené sebevědomí!

Nemusí být pravidlem, že cesta k pevným prsům vede jen skrz plastické operace. Zpevnit hrudník, posílit svalstvo a vyformovat prsa můžete i bez drahých a bolestivých procedur, dokonce v pohodlí Vašeho vlastního domova. Stačí pár minut denně a trochu pevné vůle a hezčí prsa už nemusí být jen Vaším snem. Následující článek Vám prozradí, jaké cviky Vám v tom pomohou.

Stačit Vám může i 7 jednoduchých cviků a výsledky budou viditelné již o několik dní. Nejde o žádné náročné cviky, dokonce nepotřebujete ani žádné speciální stroje. Stačí Vám fit míč, malé činky do rukou a chuť změnit svoji postavu a zejména prsa k lepšímu. Následující postup Vám ukáže jak na to.

Cvičení 1

[hana-code-insert name=’google‘ /]Postavte se rovně a narovnejte se. Následně pokrčte ruku v lokti a ruku v pěsti si opřete o spodek brady. Začněte vyvíjet tlak na bradu, tlačením ruce nahoru a zároveň tlačte bradu směrem dolů na ruku. Tento tlak by měl trvat 5 sekund, následně na 5 sekund uvolněte svalstvo. Tento cvik opakujte 2 až 3 krát.

Čtěte také: Muffiny nasladko zná každý. Vyzkoušejte ale tyto chlebovo-vaječné mufinny se sýrem a kyselou smetanou!

Cvičení 2

Zaujměte nataženou pozici ve stoje jako v předchozím cviku a dlaně rukou spojte před hrudníkem (jako při modlitbě). Začněte vyvíjet tlak na dlaně tak, že je navzájem tlačíte k sobě. Měli byste mít napnuté svaly hrudníku a zároveň dbejte o perfektně narovnaná záda. 10 sekund tlačte ruce k sobě, následně 5 sekund relaxujte. Cvik byste měli opakovat 3 krát.

Cvičení 3

Kliky jsou jedním z nejefektivnějších cvičení, pokud jde o zpevnění svalů hrudníku a tvarování prsou. Nemusíte se bát náročnějších kliků, vystačíte si i s jednodušší formou takzvaných ženských kliků.

Zaujměte pozici jako při klasickém kliku, koleny si však klekněte na podlahu a kotníky si propleťte jeden přes druhý. Ruce si uložte před tělo, měly by být o něco širší než je šířka Vašich ramen. Potom napněte celé tělo a pokrčením rukou v loktech klesněte směrem k podlaze. Následně se zvedněte do výchozí pozice. Měli byste udělat 12 až 15 kliků ve třech sériích za sebou.

Cvičení 4

Po náročnějších klikách svalům dopřejte úlevu při jednodušším cviku. Lehněte si na břicho a nohy pokrčte v kolenou tak, aby směřovaly k Vaší hlavě. Pak si rukama chyťte kotníky, čímž vytvoříte jakousi kolébku. Snažte se mít napnuté svaly a v této pozici vydržte 20 sekund. Následně si dopřejte 10 sekundovou přestávku. Cvik opakujte třikrát po sobě.

Cvičení 5

Podobný předchozímu cviku je i tento jednodušší cvik, kterým si skvěle zpevníte hrudní svalstvo. Postavte se ke stěně přibližně ve vzdálenosti půl metru a natáhněte ruce před sebe. Dlaně sevřete v pěsti tak, aby se dotýkaly stěny a Vaše ruce a tělo byly natažené. Následně začněte pěstmi tlačit směrem ke zdi a mějte co nejvíce napnuté prsní svaly. Vyvíjejte 20 sekund tlak a pak si 10 sekund odpočiňte. Opakujte 3 krát.

Cvičení 6

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]Hřbet si položte na fit míč tak, aby byl zadek a nohy nad podlahou. Podpírejte se chodidly položenými na podlaze. Pokud nemáte fit míč, postačí Vám i lavička nebo vyšší postel. Vezměte si do rukou těžší činku a zvedejte ji směrem vzhůru. Pořádně napněte svaly a následně činkou klesněte až k hrudníku. Cvičení byste měli zopakovat 8 krát po sobě a pak si na chvíli odpočinout. Celkově udělejte 3 série po sobě.

Cvičení 7

Tímto cvikem si na závěr krásně protáhnete svaly, které zároveň i zpevníte, což vede ke krásně tvarovaným prsům. Vezměte si do rukou činky a postavte se tak, abyste měli trup v předklonu a mírně pokrčená kolena. Hřbet by měl být narovnaný a neměli byste se hrbit. Současně s nádechem zvedněte ruce do stran (v loktech mírně pokrčené) tak, aby byly rovnoběžně s podlahou. Chvilku vydržte v této pozici a s výdechem ruce pomalu spouštějte dolů. Tento cvik opakujte 12 krát ve dvou sériích po sobě.

Věříme, že Vás budou tyto cviky bavit stejně jako pevnější postava a formovaná prsa, jichž díky nim dosáhnete!