Měla jsem problémy s pocením a později se přidaly také otoky. Můj lékař odhalil možnou příčinu. A doporučil jednoduchou léčbu.

Jeden známý lékař odhalil

Míváte problémy s nadměrným pocením nebo otoky končetin? Možná je problém v lymfatickém systému, který má vliv na spoustu funkcí lidského těla. Dnes jsme si pro vás připravili pár metod, které dokáží rozproudit lymfatický systém a podpořit tak správné fungování lidského těla. Možná budete překvapeni, jak snadno se můžete zbavit problémů, které vás už tak dlouho trápí.

Lymfatický systém těla

Náš lymfatický systém je orgánový systém, který je složen ze žláz a lymfatických uzlin. Jeho práci pomáhají také mandle a brzlík, které jistě dobře znáte. Lymfatický systém má velmi důležitý úkol. Jeho funkcí je dodávat z tkání do krve dané látky a zabezpečit tak správné fungování organismu. Součástí je také detoxikační systém, jenž má dva nejdůležitější orgány, kterými jsou játra a ledviny.

Čtěte také: Jaký je váš mentální věk? Napoví optická iluze

Negativní faktory

Pro naše tělo je nezbytně nutné, aby lymfatický systém dobře fungoval. Naše tělo může být negativně ovlivněno například kouřením, drogami, sedavým způsobem života a nadváhou. Mohou tak vznikat otoky na nohách nebo v oblasti břicha, což značí, že se v našem těle děje něco špatně. Ukážeme vám několik metod, jak lymfatický systém rozproudit, aby správně fungoval a tělo opět zajásalo.

Sprchování a aerobik

Před sprchováním nebo koupáním osušte své tělo do sucha pomocí kartáče nebo ručníku, ale jen tak, aby vám to nezpůsobovalo bolest. Provádějte to alespoň dvakrát týdně. Sprchujte se několik minut denně, protože to způsobí rozšíření krevních cév a dojde tak k proudění lymfy.

Máte-li otoky, můžete je pořádně promasírovat nějakým hydratačním krémem. Najděte si nějaké metody lymfatických masáží na otoky a provádějte je. Používejte vodu, která je nejlepším diuretikem a pomáhá sekretům v těle lépe se dostat z jednoho místa na druhé. Vyzkoušejte také cvičení, které způsobí lepší proudění látek v těle. Taková půlhodinka aerobiku denně je skvělým řešením.

Hluboké dýchání a přírodní složky

Pomocí hlubokého a vědomého dýchání docílíte toho, že vaše krev bude spolu s lymfatickou tekutinou lépe proudit vaším tělem. Pomáhá také čaj z měsíčku, kde je ovšem u přípravy nutné postupovat podle pokynů. Může také použít extrakty z kanadských zlatých kořenů, ale to se vždy poraďte s lékařem.

Pomáhá také kořen čínského měsíčku, ale před jeho použitím se obraťte na osobu, která s tím má zkušenosti. Jezte více zeleniny a ovoce, ideálně na lačný žaludek.