David Hampl
25 června, 2019

Stává se Vám občas, že slyšíte divné zvuky a vůbec netušíte odkud se to bere? Že by nějaký duch? Nebo jen vítr, který naráží do okenice? Často se stává, že určité zvuky slyšíme, ale ve skutečnosti nejsou, to jen naše mysl má tolik fantazie, že si je sama vytvořila, a my jsme tomu uvěřili. To, co se ovšem stalo hrdinům tohoto příběhu, rozhodně nepochází z říše fantazie. Naopak, zvuky, které slyšeli, měly reálný zdroj. Když na to přišli, nevěřili vlastním očím.

Za klidem do přírody

Příroda je mocná čarodějka a výborný léčitel. Lze v ní načerpat energii, sílu a mnohdy nalézt a zažít zajímavé věci. Mnoho lidí, hlavně po ránu, vyráží do přírody, aby zde načerpali nové síly a zregenerovali se. Les, řeka, hory, resp. příroda celkově, nabízí:

  • klid a svobodu
  • dokonalé uvolnění těla a mysli, díky přirozeným silám přírody
  • čistotu a lásku
  • odpočinek

Přesně to bylo cílem i dvou kajakářů, kteří se jednoho dne vydali na řeku užít si trochu toho klidu. Radovali se z klidné plavby po tiché řece Massachusetts, a zatím netušili, čeho budou za chvíli svědky. Jejich poklidnou a tichou plavbu totiž narušil zvuk, jehož zdroj následně oběma vytřela zrak.

Narušení harmonického klidu bramborami

Odkud podivný a podezřelý zvuk pocházel? Byli poněkud zmatení, když kousek vedle své loďky spatřily plavat na hladině pytel na brambory. Co tu ten pytel dělá? A co se to z něj ozývá? Samozřejmě, že to chtěli zjistit. Neváhali tedy, a okamžitě se po hlavě vrhli do vody, navzdory tomu, že netušili, co ve vodě může být. S menší námahou, avšak úspěšně, pytel s neznámým obsahem vytáhli na loďku. Jakmile pytel rozvázali, nevěřili svým očím.

Nečekaný objev

V pytli se ukrývalo šest malých štěňátek, které mohly být sotva týden staré. Málem jim z toho vyhrkly slzy, neboť nedokázali pochopit, jak někdo může ublížit, tak malým tvorečkům. Dopluli na břeh, aby mohli co nejdříve zavolat policejní oddělení. Po příjezdu policajtů, byla zvířátka předána do jejich rukou a jejich osud byl zachráněn. Samotný náčelník policie, Jeff, dodal, že nechápe, jak krutí lidé mohou existovat. Připravit malým a bezbranným tvorům tak krutou smrt, je vážně odporné.

Pátrání není snadné

Štěňátka samozřejmě v rukou policistů nezůstala dlouho. Byla předána organizaci, která se zabývá péčí o opuštěná zvířata. Dostanou zde vše potřebné, včetně potravy a léků. Předáním štěňat organizaci ovšem tento příběh nekončí. Policie, spolu s veřejností, začala pátrat po možném pachateli tohoto krutého činu. Přeci jen šlo o nemilosrdné opuštění a úmyslnou vraždu, neboť štěňata neměla jakoukoliv šanci, dostat se sama z pytle ven, Za to by měl být samozřejmě někdo zodpovědný.

Ve spolupráci s organizací, hledají zájemce, kteří by byli ochotní vzít si štěňátka do své péče. Samozřejmě až budou k adopci dostatečně stará a připravená. Zájem veřejnosti o štěňata je obrovský, takže v tom policie problém nevidí. Hůře to ovšem vidí s dopadením pachatele. I přes to, že mnoho lidí nabídlo při hledání svou pomoc, je pátrání po tomto krutém člověku velmi obtížné.

Sdílejte článek