Meteorologové varují před silným sněžením a mrazy

V Česku se od dnešního večera začne postupně ochlazovat. V následujících dnech bude pršet a i v nižších polohách sněžit. V noci klesnou teploty pod bod mrazu. Srážky mohou místy namrzat. Vyplývá to z předpovědi počasí, kterou dnes na webu zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Dnešek bude s teplotami od tří do sedmi stupňů nejteplejším dnem z celého týdne. „Největší šance na občasné slunečné počasí bude dnes na Jesenicku a Bruntálsku,“ uvedli meteorologové.

pixabay.com

Odpoledne a večer přibude deště, který bude za postupující studenou frontou od vyšších poloh přecházet do sněžení. V noci na úterý začne sněžit i v nižších polohách nad 300 metrů. Roztávající sníh a teploty kolem bodu mrazu mohou způsobit potíže řidičům, zejména v jižních Čechách a na Vysočině.

Čtěte také: Neuvěříte, co s vaším tělem udělá sedm jednoduchých cviků. Známá fyzioterapeutka vám je prozradí, za tohle lidé platí tisíce

V úterý se budou teploty pohybovat mezi jedním a pěti stupni, v noci kolem nuly. Během středeční noci klesnou teploty k minus dvěma stupňům a ve čtvrtek v noci až na minus pět stupňů. V polovině týdne bude přes den oblačno až zataženo, ojediněle sněhové přeháňky. Objeví se i mrznoucí mlhy. V pátek očekávají meteorologové denní teploty mezi minus jedním a plus třemi stupni, na Moravě a ve Slezsku mezi třemi a sedmi stupni. Zataženo až oblačno a místy občasné sněžení nebo sněhové přeháňky budou i o víkendu.

Zdroj: ČTK