Metoda 7 + 7 je postup, jak eliminovat bolesti zad a beder. Stačí absolvovat sedm cviků za sedm minut -
Menu

Metoda 7 + 7 je postup, jak eliminovat bolesti zad a beder. Stačí absolvovat sedm cviků za sedm minut

Někteří nazývají bolest zad a bolest bederní páteře a také kříže jako civilizační chorobu. Tito lidé rozhodně nejsou daleko od pravdy, jelikož mnohé bolesti jsou spojeny s životním stylem, jaký vedeme. Pokud se na něho podíváme blíže, je nutné říci, že rozhodně není ideální. To z důvodu, že velmi často trávíme hodiny na nekvalitní židli, přetěžujeme svůj pohybový aparát, hýbeme se naprosto minimálně a už vůbec nemůže být řeč o tom, že bychom sportovali. To vše je důvodem, proč se objevují bolesti zad a dalších přidružených oblastí.

Problém má 1 člověk z deseti

Statistika ukazuje, že problémy s bolestí zad má každý jeden člověk z deseti. To jenom ukazuje na fakt, že je na místě tento problém řešit. Jak tím, že začnete žít správněji a zdravěji, tak i tím, že začnete své tělo protahovat a tak budete bolest eliminovat. Známá je metoda cviků, která je označena jako 7 + 7. Co se pod tímto názvem skrývá? Jedná se o 7 jednotlivých cviků, které je třeba absolvovat v těsném sledu, během 7 minut. A to každý den. Uvidíte, že i takto krátká doba stačí k tomu, aby vymizely bolesti zad, beder, bederní páteře a kříže. Jak správně cvičit?

Zvedání nohou vzhůru

První cvik je zaměřený na podkolenní šlachy, které je na místě dokonale protáhnout. Není to nic složitého. Základem cviku je ležení na pevní podložce, ideálně na zemi. Následně zvednete jednu nohu vzhůru, rukama se chytíte v oblasti spodní strany stehen a protahujete. Cílem je natahovat nohu směrem nahoru, proti síle rukou. U každé nohy cvičte po dobu 30 sekund.

Přitahování kolen k hrudníku

Druhý cvik už jasně popisuje jeho název. I tady začínáte ve stejné poloze, a to takové, že ležíte na podložce. Následně pokrčíte jednu nohu a snažíte se koleno přiblížit co nejvíce hrudníku. Záda přitom neustále leží. Rukama nohu chytnete v oblasti pod kolenem a pomáháte si. Interval je opět 30 sekund na jednu nohu.

Otáčení do boku

Při tomto cviku si nejprve lehnete na bok, a to klasicky, jak jste zvyklí. Nohy jsou natažen. Začnete na levém bolu. V tu chvíli natáhnete pravou ruku a horní trup budete otáčet směrem doprava. Následně lehce zvednete i pravou nohu, která bude mířit na druhu stranu. Takto držte půl minuty, lehněte si na druhý bok a to stejné opakujte.

Tažení stehna k hrudi

Lehněte si na záda, pokrčte jednu nohu a druhou dejte tak, jako byste seděli na židli a měli takzvaně  „nohu přes nohu“. Nyní chytnete pokrčenou nohu v oblasti pod kolenem a snažíte se celou nohu, oblast stehna, přitahovat k vaší hrudi. Takto taháte opět klasický čas. Následně povolíte a to stejné opakujete u druhé nohy.

Alternativní výpady

Ty jistě znáte, pokud pravidelně cvičíte. Nyní se podíváme na jejich alternativu. Ta spočívá v tom, že uvedete tělo do celkem zajímavé polohy. Jedna noha je vředu a klasicky skrčená. Druhá noha je naopak natažena vzadu, a to tím způsobem, aby se celá holeň v ideálním případě dotýkala podložky. Snažte se vydržet natahování, ale i udržet rovnováhu. Potom je čas pro výměnu obou nohou.

Protažení čtyřhlavého svalu

Základem tohoto cviku je ležení na boku. A to tak, že jsou obě nohy lehce pokrčené. Pokud ležíte na levém boku, potom pravou rukou chytnete pravou nohu v oblasti kotníku a snažíte se ji tahat dozadu. Že cvik vykonáváte dobře lze poznat hlavně podle toho, že ucítíte napětí v oblasti přední strany stehen.

Alternativa kočičího hřbetu

Nejde o ten klasický, ale jde o jeho inovaci. Základem je stoupnout si například ke stolu, nebo k židli. Rukama se pevně chyťte, nohy posuňte vzad a chodidla musí být stále pevně na podložce. Následně se hýžděmi posunujte dozadu a ohýbejte svá záda. To je správná podoba daného cviku.

Boční ohyb

Je jednoduchý. Postavíte se rovně, dáte pravou ruku přes hlavu a začnete celé své tělo ohýbat do strany, přes levý bok. Jdete až tam, co to půjde. Potom se vrátíte do vzpřímené polohy a opakujete na stranu druhou.

Líbil se vám článek?

Tisk
CVIČENÍ

Masáž chodidel není jenom oblíbená relaxační procedura, kterou tolik milujeme.…

Masáž chodidel je procedura kterou nejenom každý zná, ale také ji každý doslova miluje. Je skvělou volbou ve chvíli kdy…
CVIČENÍ

Dokonale štíhlé nohy můžete mít i vy! Až zjistíte, že…

Co souvisí s krásou? Rozhodně je to i štíhlá, na první pohled dokonalá postava. Na lidském těle je hned několik míst,…
CVIČENÍ

Tento ruský lékař způsobil revoluci v medicíně. Celý život se…

Tento špičkový ruský lékař se celý život věnoval problémům s páteří a také různým druhům rehabilitace. Během své práce zjistil mnoho…
CVIČENÍ

Zapomeňte na posilovny a kolektivní cvičení. Zlepšit svou kondici a…

Štíhlí bychom chtěli být všichni – ale se cvičením je občas problém. Pokud patříte mezi ty, kterým se nechce oblékat…
CVIČENÍ

Dal na rady ostatních a odmítl operaci. Rozhodl se, že…

Zdravotní problémy trápí lidstvo odnepaměti. Téměř každý z nás se několikrát za život potká s nějakou zdravotní obtíží, která ho většinou dovede…
CVIČENÍ

Chcete mít dokonalou postavu? Pokud ano, budete překvapeni, jaké cviky…

Každý, kdo se někdy v životě pokoušel shodit přebytečné kilogramy, nám dá jistě za pravdu, že horší úkol snad není. Tělo…