Metoda 7 + 7 je postup, jak eliminovat bolesti zad a beder. Stačí absolvovat sedm cviků za sedm minut -
Menu

Metoda 7 + 7 je postup, jak eliminovat bolesti zad a beder. Stačí absolvovat sedm cviků za sedm minut

Někteří nazývají bolest zad a bolest bederní páteře a také kříže jako civilizační chorobu. Tito lidé rozhodně nejsou daleko od pravdy, jelikož mnohé bolesti jsou spojeny s životním stylem, jaký vedeme. Pokud se na něho podíváme blíže, je nutné říci, že rozhodně není ideální. To z důvodu, že velmi často trávíme hodiny na nekvalitní židli, přetěžujeme svůj pohybový aparát, hýbeme se naprosto minimálně a už vůbec nemůže být řeč o tom, že bychom sportovali. To vše je důvodem, proč se objevují bolesti zad a dalších přidružených oblastí.

Problém má 1 člověk z deseti

Statistika ukazuje, že problémy s bolestí zad má každý jeden člověk z deseti. To jenom ukazuje na fakt, že je na místě tento problém řešit. Jak tím, že začnete žít správněji a zdravěji, tak i tím, že začnete své tělo protahovat a tak budete bolest eliminovat. Známá je metoda cviků, která je označena jako 7 + 7. Co se pod tímto názvem skrývá? Jedná se o 7 jednotlivých cviků, které je třeba absolvovat v těsném sledu, během 7 minut. A to každý den. Uvidíte, že i takto krátká doba stačí k tomu, aby vymizely bolesti zad, beder, bederní páteře a kříže. Jak správně cvičit?

Zvedání nohou vzhůru

První cvik je zaměřený na podkolenní šlachy, které je na místě dokonale protáhnout. Není to nic složitého. Základem cviku je ležení na pevní podložce, ideálně na zemi. Následně zvednete jednu nohu vzhůru, rukama se chytíte v oblasti spodní strany stehen a protahujete. Cílem je natahovat nohu směrem nahoru, proti síle rukou. U každé nohy cvičte po dobu 30 sekund.

Přitahování kolen k hrudníku

Druhý cvik už jasně popisuje jeho název. I tady začínáte ve stejné poloze, a to takové, že ležíte na podložce. Následně pokrčíte jednu nohu a snažíte se koleno přiblížit co nejvíce hrudníku. Záda přitom neustále leží. Rukama nohu chytnete v oblasti pod kolenem a pomáháte si. Interval je opět 30 sekund na jednu nohu.

Otáčení do boku

Při tomto cviku si nejprve lehnete na bok, a to klasicky, jak jste zvyklí. Nohy jsou natažen. Začnete na levém bolu. V tu chvíli natáhnete pravou ruku a horní trup budete otáčet směrem doprava. Následně lehce zvednete i pravou nohu, která bude mířit na druhu stranu. Takto držte půl minuty, lehněte si na druhý bok a to stejné opakujte.

Tažení stehna k hrudi

Lehněte si na záda, pokrčte jednu nohu a druhou dejte tak, jako byste seděli na židli a měli takzvaně  „nohu přes nohu“. Nyní chytnete pokrčenou nohu v oblasti pod kolenem a snažíte se celou nohu, oblast stehna, přitahovat k vaší hrudi. Takto taháte opět klasický čas. Následně povolíte a to stejné opakujete u druhé nohy.

Pokračujte ve čtení článku na další stránce

1
2
Tisk
Nezařazené

Šílenství začíná! Češi začínají vykupovat potraviny ve velkém. O jaké…

Koronavirus je celosvětové téma a v České republice tomu není jinak. Oběti ve světě stále přibývají a virse už dostal…
Nezařazené

KORONAVIRUS: obávané téma Čechů, oběti ve světě přibývají. Mají se…

Obávaný Koronavirus je nejen ve světě, ale i v České republice opravdu aktuálním tématem. Vir, který se přenáší z…
Nezařazené

Vymyslela jak to udělat, aby byla její matka s rakovinou…

Rakovina není nic, po čem bychom toužili. Obrátí život vzhůru nohama a nic už není stejné jako dřív. Život se…
Nezařazené

Máte po holení tyto pupínky? Tohle je důvod jejich vzniku…

Holení částí těla je každodenní součást mnoha lidí. Když se řekne holení, většina z vás si jistě představí muže, kteří si…
Nezařazené

Kamera zaznamenala to, co můj táta dělal se čtyřletým dítětem,…

Žijeme v moderní době, ve které si nemůžeme být nikdy jistí, zda nás někdo sleduje pomocí skryté kamery. Používání skryté kamery…
Nezařazené

Vezměte bobkový list, zapalte ho a nechte ho čtvrt hodiny…

Každý dům má vlastní nejen atmosféru, ale také svou chuť. V nejednom domě voní domácí jídlo, u někoho káva, zatímco u…