Metoda propletených prstů je jednou z nejúčinnějších. Zajímá vás, jak konktrétně prsty na nohou i rukou prolétat a co tím docílíte? Budete překvapeni, jak lze ulevit pohybovému aparátu

Zdá se to jako něco, co nemá absolutně žádný význam. Máme na mysli proplétání prstů, které dělají lidé spíše jenom z dlouhé chvíle než proto, že by v tom viděli něco důležitého. Pravda je ale jiná. Pokud budete své prsty proplétat pravidelně a hlavně správně, výrazně s tím pomůžete svému pohybovému aparátu. Podle odborníků je metoda propletených prstů jednou z těch nejlepších. Zkuste ji a uvidíte sami.

Proč právě metoda propletených prstů? Protože pomáhá

Mnoho lidí byla k této metodě skeptická, ale když ji nakonec vyzkoušeli, dali jasně za pravdu tomu, že funguje. Metoda propletených prstů je unikátní soubor cviků, která pomáhá. Jak? Dokáže například uvolnit svalové napětí. Pomůže ulevit od bolestí kloubů, nebo pohybového aparátu. Stejně tak může dojít i k tomu, že se usnadní samotný pohyb.

Zajímavostí na této technice je to, že není nijak nová. Právě naopak. Jenom se na ní zapomínalo, ať už nevědomky, nebo záměrně. Jednalo se o metodu, která byla hojně využívána v Tibetu, což je země známá právě svými unikátními postupy, které jsou založeny na využití přírodních, nikoliv chemických metod.

Čtěte také: Už nikdy s v obchodě nekoupíte ten klasický. Zjistíte totiž, že domácí chutná podstatně lépe a jeho příprava není nijak složitá. Podívejte se na domácí tvarohový sýr z kefíru, který vás přesvědčí o tom, jak snadné to je

Cvik 1: Prokládání prstů u nohou

Základem tohoto cvičení je sezení buď na podlaze, nebo na židli. V této poloze zvedněte koleno a snažte se chodidlo přitáhnout co nejvíce k sobě. Následně prsty u rukou propleťte s prsty u nohou. Vždy je třeba myslet na to, že se proplétá levá noha s pravou rukou, nebo levá ruka s pravou nohou. Rukou pevně zmáčkněte a v této poloze držte prsty u nohou zhruba 1 minutu. Poté postupně uvolňujte a vracejte nohu do výchozí polohy. Poté udělejte to samé s druhou nohou. Během cviku by mělo dojít k tomu, že budete na noze pozorovat drobnou změnu barvy z důvodu lehkého zpomalení krevního oběhu.

Cvik 2: Tisknutí palce u nohy

Druhý cvik je velmi podobný tomu prvnímu. Začíná se ve stejné poloze a dělá se při něm to stejné. Pouze se přidá ještě jedna věc navíc. O jakou konkrétně se jedná? Jakmile máte prsty u nohou propleteny, použijte palec u ruky k tomu, abyste jím mačkali polštářek palce u nohy. díky tomu budete stimulovat řadu reflexních bodů. Kromě klasického mačkání je možné využít i krouživý pohyb.

Cvik 3: Zamykání a odemykání prstů

Název tohoto cviku sice může znít celkem zvláštně, ale nutno říci, že tomu tak není. Zamykání prstů jistě znáte, jelikož je to ten cvik, když sepnete své ruce. My se ale zaměříme na to, že to stejné provedete v kombinaci pravá ruka levá noha, a potom naopak. Základní poloha je vleže. Poté zvednete horní číst těla, přitáhnete nohu k hrudníku a vytvoříte propletené prstů. Zároveň se snažte tlačit patu nohy co nejvíce je svému tělu. Dále se snažte ke svému tělu co nejvíce tlačit také koleno. Jde sice o cvik náročnější, ale rozhodně funguje.

Cvik 4: Zvedání propletených prstů

Tento cvik už nemůžete provádět sami. A tak je vhodné říci si o pomoc někomu z rodiny – například. Základní polohou je sed, kdy máte obě nohy na zemi. Chodidla se dotýkají podložky. Druhá osoba k vám jde zepředu, vezme jednu nohu a lehce nazvedne chodidlo. Pata se přitom neustále musí dotýkat podložky. Daná osoba proplete své prsty s těmi na nohou, a poté se snaží nohu tlačit co možná nejvíce k vám, ale zároveň se snaží o to, že pata musí neustále zůstávat na podložce.