Mezi pacienty nakažené se zařadil i britský princ Charles. Ten je pro svůj vysoký věk v rizikové skupině

O coronaviru jste všichni jistě už slyšeli. Není snad nikdo, kdo by o něm v naší zemi nevěděl. Nový typ coronaviru už konce loňské roku obtěžuje naši planetu a postupně se rozšiřuje do zemí celého světa. I přes to, že vlády zemí zavádějí bezpečnostní opatření, uzavírají lidi do karantény, zastavují služby a zavírají hranice, virus se stále šíří a napadá lidi bez výjimky. Nakazit se tak může opravdu kdokoliv a je jedno, zda se jedná o obyčejného člověka nebo třeba nějakou celebritu. Virus si prostě nevybírá a napadne toho, kdo mu k tomu dá sám a mnohdy nevědomky svolení. Tak se stalo, že následovník britského trůnu, princ Charles, byl pozitivně testován na coronavirus.

Nakažená známá osobnost

Možná jste o této zprávě už slyšeli a možná ne. Každopádně se jedná o velkou záležitost, která rozhodně nezůstane jen tak bez povšimnutí. Vždy, když virus nakazí nějakou známou osobnost, tak se o tom všude píše. Je proto nutné napsat i o této situaci, která k nám přichází z Velké Británie. Pevně ovšem doufáme, že vše bude brzy zažehnáno a princ Charles bude stále zdráv a pln energie.

Manželství v izolaci

Na coronavirus byla spolu s Charlesem testována i Camilla, vévodkyně z Cornwallu. U ní se ovšem ukázalo, že testy jsou negativní. Ovšem princ byl pozitivní, což vzbudilo velké obavy. Proč? Protože princi z Walesu je 71 let a jako takovému mu z demografického hlediska hrozí větší nebezpečí než mladším lidem. I přesto, že jeho příznaky jsou velmi mírné a princ sám se nenachází v nějakém špatném zdravotním stavu, měl by si dávat velký pozor a šetřit se.

Čtěte také: Plněné těstovinové mušle! Lahodný a jednoduchý pokrm plný sýra, který si jednoznačně zamilují i Vaše děti!

Královna je zdráva

V současné době je udržován v karanténě, a dokonce v izolaci od své manželky. Místo, kde mohl princ virus chytit, je neznámé, protože se v posledních týdnech neustále pohyboval po různých místech světa. Podle poslední zpráv je dokázáno, že svou matku, královnu Alžbětu 2., viděl princ naposledy 12.března. Podle informací z Buckinghamského paláce je královna ve skvělém zdravotním stavu. Princ tak zůstává zatím doma a pracuje na dálku.