Milujete likéry? Tento vás zaručeně ohromí. Nejenom, že je chutný. Je také jeden z mála, který má velmi blahodárné účinky na lidské tělo. Proč ho pít a co vše dokáže zlepšit? Budete koukat, jak umí prospívat! -
Menu

Milujete likéry? Tento vás zaručeně ohromí. Nejenom, že je chutný. Je také jeden z mála, který má velmi blahodárné účinky na lidské tělo. Proč ho pít a co vše dokáže zlepšit? Budete koukat, jak umí prospívat!

Zdraví by mělo být vždy na prvním místě. A když vám řekneme, že existuje velice chutný likér, kterým své zdraví podpoříte přirozenou cestou, a ještě vám i zachutná, určitě vás bude zajímat, o co se jedná. Tento výtečný likér se jmenuje „Sto listů“. Je to proto, že obsahuje směsici několika druhů listů bobulovitých plodin, které se společně smíchají a vytváří jedinečnou chuťovou kombinaci, která je navíc mimořádně prospěšná pro tělo.

Mezi jeho nejlepší účinky patří snížení krevního tlaku, posílení imunitního systému a očista těla od toxických látek. Samé skvělé benefity, že? Vaší oblíbenou zábavou se také může stát to, že likér nabídnete svým hostům a necháte je hádat, z čeho je likér vyroben. Můžeme se zaručit, že nikdo nebude vědět, ale všichni od vás poté budou chtít recept.

Jak na přípravu?

Jak si tedy vyrobíte tento skvělý likér? Základem jsou čerstvé ingredience. Budete potřebovat následující:

  • 33 listů černého rybízu, 33 listů třešně a 33 listů maliníku
  • 1 lžíci ostružin
  • 1 lžíci krupicového cukru
  • 0,5 l vodky
  • pár kapek citronové šťávy

Všechny listy i bobule ostružin nejprve pečlivě umyjte a poté je vložte do velkého hrnce. Zalijte je 800 ml vody a přikryjte poklicí. Celou směs pomalu přiveďte k varu a udržujte při mírném varu po dobu 30 minut. Směs poté nechte vychladnout a vodu přelijte přes síto. Zároveň listy i ostružiny jemně stlačujte lžící, abyste z nich dostali maximum živin. Do vymačkané šťávy poté přidejte citronovou šťávu a cukr a dobře rozmíchejte. Na závěr přijde půl litru vodky.

Nyní je čas tekutinu pročistit. Tento proces může zabrat i několik dní. Spočívá v tom, že tekutinu prolijete přes gázu a opakujete to tak dlouho, dokud nezískáte skutečně čistý likér. Poté už je likér hotov. Nyní jej přelijte do hezké skleněné nádoby a servírujte jako digestiv po jídle.

Jaké jsou výhody tohoto likéru?

Listy bobulovitých rostlin i samotné plody ostružiny jsou plné vitamínů, a to zejména vitamínu C, který je pro náš organismus naprosto nezbytný. Pomáhá zlepšovat obranyschopnost lidského těla a přispívá správným funkcím všech jeho orgánů.

Bobule jsou také známé svými preventivními účinky proti rakovinnému bujení. Popíjejte pravidelně tento likér a určitě uděláte krok navíc k tomu, abyste se s tímto nepříjemným onemocněním nemuseli nikdy potýkat. Bobule dokážou chránit buňky před poškozením a udržují je stále mladé a v dobré kondici. Podporují jejich regeneraci a eliminují riziko jejich poškození.

Jak likér dávkovat?

Likér si můžete dopřát každý den, ale střídmě. Stále se totiž jedná o alkohol, který sice dokáže dobře konzervovat účinnou sílu bobulí, ale s jeho konzumací bychom to neměli přehánět. Zcela se mu vyhněte, pokud máte potíže se srdcem, jste těhotná, kojíte nebo berete léky, které se s alkoholem vylučují.

Tisk
Nezařazené

Vzali okenní rámy, které byly na vyhození, pár trámů dřeva…

Kéž bych mohl žít někde daleko od lidí. Na místě, kde lišky dávají dobrou noc a kde stále vládne příroda…
Nezařazené

Zatímco rodiče byli na dovolené, děti změnily jejich byt k…

Dovolená je doba, na kterou se těší snad každý. Celý rok tvrdě pracuje, takže má nárok si na těch pár…
Nezařazené

DNES AKTUÁLNĚ: Rybář chytil podivnou štiku. Nemohl uvěřit tomu, co…

Jste-li vášnivým rybářem, pak pro vás tento příběh bude jako dělaný. V žádném případě se jim ale nenechte úplně pohltit. To,…
Nezařazené

Sešívačka má skrytou funkci, o které ví jen 9% z…

Pracujete v kanceláři? Máte stůl vybavený mnoha kancelářskými pomůckami? Patří mezi ně klasická sešívačka na papíry a jiné dokumenty? Pokud ano,…
Nezařazené

Plněný kuřecí řízek obalený v chlebové strouhance je naprostou delikatesou.…

Chtěli byste vyzkoušet nějaký nový recept, ale už vůbec nevíte, kde ho máte hledat? Kuchařských knih, pořadů, seriálů atd. je…
Nezařazené

ŠOK: Nevěsta ho přinutila vzdát se jeho milovaného psa. Podívejte…

Znáte ten pocit, když vás někdo nutí do něčeho, s čím nesouhlasíte? Nakonec vám ale nezbyde než osobě dát za pravdu…