Milujete likéry? Tento vás zaručeně ohromí. Nejenom, že je chutný. Je také jeden z mála, který má velmi blahodárné účinky na lidské tělo. Proč ho pít a co vše dokáže zlepšit? Budete koukat, jak umí prospívat! -
Menu

Milujete likéry? Tento vás zaručeně ohromí. Nejenom, že je chutný. Je také jeden z mála, který má velmi blahodárné účinky na lidské tělo. Proč ho pít a co vše dokáže zlepšit? Budete koukat, jak umí prospívat!

Zdraví by mělo být vždy na prvním místě. A když vám řekneme, že existuje velice chutný likér, kterým své zdraví podpoříte přirozenou cestou, a ještě vám i zachutná, určitě vás bude zajímat, o co se jedná. Tento výtečný likér se jmenuje „Sto listů“. Je to proto, že obsahuje směsici několika druhů listů bobulovitých plodin, které se společně smíchají a vytváří jedinečnou chuťovou kombinaci, která je navíc mimořádně prospěšná pro tělo.

Mezi jeho nejlepší účinky patří snížení krevního tlaku, posílení imunitního systému a očista těla od toxických látek. Samé skvělé benefity, že? Vaší oblíbenou zábavou se také může stát to, že likér nabídnete svým hostům a necháte je hádat, z čeho je likér vyroben. Můžeme se zaručit, že nikdo nebude vědět, ale všichni od vás poté budou chtít recept.

Jak na přípravu?

Jak si tedy vyrobíte tento skvělý likér? Základem jsou čerstvé ingredience. Budete potřebovat následující:

  • 33 listů černého rybízu, 33 listů třešně a 33 listů maliníku
  • 1 lžíci ostružin
  • 1 lžíci krupicového cukru
  • 0,5 l vodky
  • pár kapek citronové šťávy

Všechny listy i bobule ostružin nejprve pečlivě umyjte a poté je vložte do velkého hrnce. Zalijte je 800 ml vody a přikryjte poklicí. Celou směs pomalu přiveďte k varu a udržujte při mírném varu po dobu 30 minut. Směs poté nechte vychladnout a vodu přelijte přes síto. Zároveň listy i ostružiny jemně stlačujte lžící, abyste z nich dostali maximum živin. Do vymačkané šťávy poté přidejte citronovou šťávu a cukr a dobře rozmíchejte. Na závěr přijde půl litru vodky.

Nyní je čas tekutinu pročistit. Tento proces může zabrat i několik dní. Spočívá v tom, že tekutinu prolijete přes gázu a opakujete to tak dlouho, dokud nezískáte skutečně čistý likér. Poté už je likér hotov. Nyní jej přelijte do hezké skleněné nádoby a servírujte jako digestiv po jídle.

Jaké jsou výhody tohoto likéru?

Listy bobulovitých rostlin i samotné plody ostružiny jsou plné vitamínů, a to zejména vitamínu C, který je pro náš organismus naprosto nezbytný. Pomáhá zlepšovat obranyschopnost lidského těla a přispívá správným funkcím všech jeho orgánů.

Bobule jsou také známé svými preventivními účinky proti rakovinnému bujení. Popíjejte pravidelně tento likér a určitě uděláte krok navíc k tomu, abyste se s tímto nepříjemným onemocněním nemuseli nikdy potýkat. Bobule dokážou chránit buňky před poškozením a udržují je stále mladé a v dobré kondici. Podporují jejich regeneraci a eliminují riziko jejich poškození.

Jak likér dávkovat?

Likér si můžete dopřát každý den, ale střídmě. Stále se totiž jedná o alkohol, který sice dokáže dobře konzervovat účinnou sílu bobulí, ale s jeho konzumací bychom to neměli přehánět. Zcela se mu vyhněte, pokud máte potíže se srdcem, jste těhotná, kojíte nebo berete léky, které se s alkoholem vylučují.

Líbil se vám článek?

Tisk
RECEPTY

Znojemské okurky podle tohoto receptu jsou ty nejlepší, jaké jste…

Znojemské okurky jsou pojem. Nutno však říci, že když si je koupíte v obchodě, rozhodně nebude jejich chuť taková, jako dříve.…
RECEPTY

Tyhle mini rolky si zamilujete nejenom vy, ale zamiluje si…

Čeká vás návštěva a vy ji chcete něčím pohostit? Jestliže ano a zároveň nevíte, čím by to mělo být, máme…
RECEPTY

Máte chuť na maso, ale máte dost klasických plátků, nebo…

Když máte chuť na maso, je několik možností, co si připravit. Když ale nechcete opakovat stále ty stejné recepty na…
RECEPTY

Běžné kuřecí řízky jistě znáte. Máte už jich dost a…

Zažíváme to téměř všichni. Když přijdeme odpoledne či navečer domů, jsme po celém dni v práci většinou tak unavení, že…
RECEPTY

U přípravy běžného pečiva potřebujete kromě jiného také mléko a…

Každému se občas stane, že potřebuje narychlo vytvořit nějakou pochoutku pro návštěvu, která se nahlásila na poslední chvíli – nebo…
RECEPTY

Nebojte se vyzkoušet nový recept na nakládaná rajčata. Chcete si…

Nakládaná rajčata patří mezi pochoutky, na které si člověk velice rychle zvykne a pak by je nejraději používal do všeho.…