Milujete retro a rádi vzpomínáte na minulost? Potom ano, podívejte se, jak to vypadalo v řadě bytů. Toto byla jedna z běžných koupelen ve většině domácností. Líbí se vám? -
Menu

Milujete retro a rádi vzpomínáte na minulost? Potom ano, podívejte se, jak to vypadalo v řadě bytů. Toto byla jedna z běžných koupelen ve většině domácností. Líbí se vám?

Minulost, retro, ale i další názvy mohou být věci, které pocházejí z dob minulých a které se někomu líní, jiného šokují a další kroutí hlavou nad tím, jak je vůbec možné, že v něčem takovém a s něčím takovým člověk žil. Velké retro se týká především domácností, jelikož zde se vše posunulo kupředu opravdu velmi výrazně. Jasně to dokládá hlavně vzhled bytových jader. Tedy koupelen a toalet. Zatímco dnes může mít člověk cokoliv, v minulosti bylo k dispozici v podstatě jenom jedno jediné.

Doma minulá byla jiná, než je tomu dnes

Porovnejme minulost se současností. Za totáče byla doba spojená hlavně s tím, že lidí byli spíše skromnější. A to hlavně proto, že toho na trhu tolik nebylo. A to co bylo, bylo buď poměrně drahé, nebo nedostupné. Zcela cizí slovo byl třeba mobilní telefon, ale i počítač, laptop nebo tablet. Tedy věci, které jsou dnes zcela běžné.

Mnozí lidí dnes vzpomínají na tuto dobu. Někteří spíše pozitivně, jiní naopak celkem negativně. je pravdou, že nějaké výhody doba měla, ale nutno dodat, že měla i řadu negativ, které dost možná převládaly. O tomto se přít nebudeme. Socialismus je pryč a žijeme v době moderní, v kapitalismu. Není však od věci si zavzpomínat na to, co bylo za totáče zcela běžné. Pokud si dobu pamatujete, jistě u řady věcí potvrdíte, že je znáte. Kdo dobu nepamatuje, bude dost možná překvapení. Inu, pojďme na to.

Šampony

Dnes je nabídka tak velká, že máte problém zvolit ten pravý. V minulosti to tak komplikované nebylo. Mezi nejpoužívanější patřila tato dvojice. tedy šampon březový a dále také šampon zelený.

Fén

Bez něho se ani za socialismu žádné žena neobešla. A všechny měly stejný. Byl poměrně těžký, měl jasně daný tvar a jediná odlišnost byla v barvách. Tento oranžový byl celkem unikátní. Jinak dominovala černá barva.

Koupelnová polička

Kde byly k dispozici všechny věci? Samozřejmě na poličce. Ta neměla příliš hezkou podobu. Ale měl ji každý, jelikož jiná nebyla. Samozřejmě se muselo jednat o plast, jelikož ten byl v té době velmi moderní.

Koupelnová skříňka

I dnes ji používáte. Ale takovou, která byla používaná za socialismu jistě ne. Opět nemohlo chybět mnoho plastových materiálů a design, o kterém se říkalo, že je skvělý. Skutečně jste stejného názoru?


Pokračujte ve čtení článku na další stránce

1
2
Tisk
Nezařazené

Japonský systém hubnutí: zbavte se tuku a narovnejte si páteř…

Právě nám začalo jaro a venku začíná být hezky. Nebude to dlouho trvat a nastane léto, které je ideálním obdobím…
Nezařazené

Co se stane, když si do ucha vložíte kus cibule.…

Máte rádi cibuli? Používáte ji často a nesmí chybět v žádném vašem pokrmu? Věděli jste, že cibule je skvělý pomocník nejen…
DŮM A ZAHRADA

Roky ho tajila a nyní se s ním rozhodla podělit.…

Začíná jaro, období zahradničení. Mnoho lidí bude trávit velkou část času na svých zahrádkách. Někteří budou sázet květiny, někteří budou…
PR články

Do čeho investovat v roce 2020?

Máte k dispozici finanční prostředky navíc a rádi byste je v roce 2020 investovali? Pokud jste si jistí, že své finance nebudete…
Nezařazené

Pokud máte tyto dva ďolíčky nad zadečkem, jste opravdu neobyčejný!…

Říká se jim Venušiny ďolíčky, přičemž se jedná o malé kruhové prohlubně, které najdete ve spodní části zad, a to…
Nezařazené

Neuvěřitelný recept na přírodní viagru! Stačí vám 2 přísady! Jakmile…

Pro muže je jejich chlouba tím, co by vždy mělo být hodnoceno hlavně obdivně. Bohužel s rostoucím věkem klesá schopnost mužské…