David Hampl
23 května, 2019

Vypadalo to jako běžný klidný den. Rodiče uložili svého malého potomka ke spánku, aby si mohli chvíli vydechnout. Děťátko spokojeně spalo a tak rodiče mohli konečně relaxovat do doby, než se potomek probudí a bude opět vyžadovat jejich pozornost. Co se ale s miminkem stalo, to bylo až k neuvěření. Hlavní roli zde hrál jejich pes, kterého považovali také za právoplatného člena jejich rodiny.

Miminko spokojeně spí a nevnímá okolí

Dítě usnulo celkem rychle a tak se rodiče konečně mohli usadit a odpočívat. Nic nenasvědčovalo tomu, že se děťátko vzbudí, jelikož jeho spánek byl celkem tvrdý. A to i ve chvíli, kdy se k dítěti přiblížil rodinný pes. Toho viděli oba rodiče a zajímalo je, co chce dělat. Chce snad jejich potomka budit? Chce si s ním hrát? A snad mu nechce něco udělat, když spí. Rozhodli se vzít do ruky telefon a začít celou situaci natáčet. Nakonec nemohli uvěřit vlastním očím. Opravdu nečekali, co se následně stane a co jejich pes udělá. Jasně se zde ukázalo, jaký má k miminku vztah.

Pes viděl, že něco není v pořádku

Proč se pes k miminku blížil? Je patrné, že viděl, že s miminkem něco není až tak úplně v pořádku. A právě to byl důvod se k němu vydat. Jak je na záznamu vidět, pes chtěl celou věc napravit. A co viděl? Že miminko spí odkryté a tak mu pochopitelně musí být zima. To byl důvod, proč se k němu rodinné zvíře vydalo. Tím to ale neskončilo, jelikož jako člen rodiny měl pes i povinnost děťátku pomoci. Jasně se u něho projevily mateřské pudy, jelikož čumákem postupně hrnul deku na děťátko, aby ho přikryl. To se povedlo a ono mohlo spát spokojeně v teple. Unikátní pes, co říkáte? Máte doma také takového ochránce, který se stará o to, aby se každý v domácnosti cítil maximálně komfortně?

Automatická reakce

Je vidět, že zvířata mají hluboko v sobě zakódovány mateřské pudy i mateřskou lásku. Když je na blízku člen rodinu, rozhodnou se mu pomoc. Bez ohledu na to, zda jde o jejich štěňátko, nebo se jedná o člověka.

Sdílejte článek