Minulý týden jsem zhubla víc kilo než za celý měsíc, zbavila se bolesti kloubů a problému s křečovými žílami: Recept s touto bylinkou našich dědečku strčí do kapsy i drahé léky z lékárny!

Příroda je naprosto úžasným lékařem, který dokáže vyléčit celou řadu problémů, se kterými si ani tradiční medicína neví mnohdy rady. Rozhodně je lepší užívat přírodní léky než do sebe cpát samá umělá farmaceutika, která naše tělo spíše zatěžují a otravují. Sice máme pocit, že nám pomáhají, ale postupně se můžeme na těchto lécích stát závislými. To je možné i u přírodních léků, nicméně je to lepší varianta. Naši dědové to věděli, a proto když je bolely svaly, měli křeče nebo je bolely klouby, dali si tento úžasný vavřínový čaj s mnoha pozitivními účinky pro lidské zdraví.

Praktické léčivé koření

Než začneme s výčtem pozitivních účinků vavřínu neboli bobkového listu na lidské zdraví, je dobré si o vavřínu něco málo říct. Bobkový list je považován za koření, které je nezbytnou součástí mnoha pokrmů. Některé z nich, například zelňačka, bez nich ani nejdou udělat. Toto koření používali už staří Řekové a Římané, neboť dobře věděli, že má mnoho zdravotních účinků a pomůže nám s mnoha obtížemi. Ukážeme si tedy, jak takový léčivý čaj z vavřínu vyrobit.

Zdraví přímo z přírody

Vavřínový, resp. bobkový, list, je zdravím přímo z přírody. Dokáže trumfnout i celou řadu léků z klasických lékáren, a proto nemusíte utrácet drahé peníze za léky a trávit čas ve frontách. Sežeňte si obyčejný bobkový list a nechte se unášet jeho zdravotními výhodami. Patří k nim například: podpora imunitního systému, silné antiseptické účinky, detoxikace organismu, odstranění bolesti kloubů a břicha, snižování migrény, podpora trávení, zmírnění příznaků dny.

Čtěte také: Marinované kuřecí řízky na česneku můžete připravit jak na pánvi, tak v troubě

Čistí tělo a prokrvuje

Dále potom zvyšuje chuť k jídlu, odstraňuje plynatost, mírní a ředí krev, zamezuje tvorbě krevních sraženin, snižuje hladinu glykemického indexu, odstraňuje nadbytečnou vodu z těla, pročišťuje močové cesty, uklidňuje nervový systém a velmi dobře prokrvuje končetiny, horní i dolní. Sami vidíte, že výhod má bobkový list opravdu mnoho. Není to ovšem všechno, a proto se podíváme na další schopnosti. Nyní se však podíváme, jak si udělat čaj z bobkového listu.

Bobkový čaj

Budete k tomu potřebovat 15 bobkových listů a 3 dcl vody. Listy vložte do hrnce, zalijte je vodou a vařte pod dobu 12 minut. Poté nechte listy louhovat ve vodě ještě tři hodiny. Nakonec čaj sceďte a listy vyjměte. Doporučujeme, abyste pili čaj pomalu a během celého dne. Nedoporučuje se pít čaj najednou, neboť to výrazně zředí krev, což není dobře. Tento čaj také není vhodný pro těhotné ženy a nedoporučuje se na dlouhodobé užívání, spíše jen na krátkou očistnou kůru.

Obklady, odvary a detox

Z bobkového listu si dále můžete udělat: léčivé obklady a oleje na potlačování bolestí, vavřínový prášek proti cukrovce, vavřín můžete inhalovat za pomoci odvaru nosem nebo ušima, můžete si z něj udělat lázeň na detox těla nebo mazání proti bolestem kloubů. Skvěle vám pomůže při hubnutí, takže se snadno dostanete do formy a zazáříte.