Masáží tohoto místa na těle lze dosáhnout přímo zázraky! Zvládnete to doma sami -
Menu

Masáží tohoto místa na těle lze dosáhnout přímo zázraky! Zvládnete to doma sami

Existuje japonská legenda, která hovoří o tom, že jednou žil muž, který po otci zdědil cennou moudrost o Zu San Li, „bodě dlouhověkosti“ či „bodě stovek nemocí“.

Následujíc otcovu radu, muž si tento bod masíroval každý den a díky tomu přežil mnoha vládců. Masáž tohoto bodu je jednou z nejstarších metod léčby na východě, které se převádějí již po několik tisíců let. Lidské tělo má 365 bodů a 12 hlavních meridiánů, což je také počet dní a měsíců v roce.

Technika této masáže (akupresura, vytváření tlaku prstem na určitý bod) je založena na učeních o meridiánech a kanálech, které jsou napojeny na určité orgány. V čínské medicíně je tělo zobrazováno jako systém energie a masírování dokáže ovlivnit tok zmiňované energie. Tak dokážete ovlivnit i aktivitu orgánů.

Aktivace bodu Zu San Li vám poskytne osvěžující a léčivý efekt, díky čemuž zabrání stárnutí. V Číně je tento bod známý jako „bod dlouhověkosti“ a v Japonsku jako „bod stovek nemocí“. Můžete ho najít na svém těle hned pod kolenním čéškou.

Abyste ho našli, zakryjte si koleno dlaní. Bod nachází mezi nehty vašeho malíčku a prsteníku ve formě malé jamky mezi kostmi. Pokud ho nemůžete najít tímto způsobem, zkuste si sednout na zem s chodidly pevně opřenými o podlahu. Vytáhněte je k sobě bez jejich zvednutí ze země. Všimnete si vyvýšené místo pod kolenem – tam přiložte prst. Bod, na který byste zatlačili, je Zu San Li.

Na co je napojen tento bod a proč ho Japonci nazývají „bodem stovek nemocí“?

Zu San Li kontroluje funkci orgánů, které jsou uloženy ve spodní polovině těla. Kontroluje funkce páteře v místech, které jsou zodpovědné za správné fungování gastrointestinálního traktu, trávicího traktu, pohlavních orgánů, ledvin a nadledvin. Masáží Zu San Li zvýšíte aktivitu nadledvin, které jsou velmi silné žlázy v ochraně lidského zdraví.

Do krve vylučují adrenalin, hydrokortizon a další důležité hormony. Pokud si masírujete „bod dlouhověkosti“ denně, normalizovat si tak funkce nadledvin v těle, které jsou:

 • normalizace krevního tlaku
 • normalizace hladiny glukózy a inzulínu
 • potlačení zánětlivých procesů v těle
 • regulace imunitního systému
 • Jiné výhody masírování Zu San Li jsou:
 • zlepšení trávení
 • léčba nemocí gastrointestinálního traktu
 • léčba důsledků mrtvice
 • získávání sebedůvěry
 • překonávání stresu a napětí
 • dosažení vnitřní stability

Věří se, že masírování tohoto bodu léčí i impotenci, škytavka, zácpu, gastritidu a inkontinenci. Můžete si tak také zlepšit imunitní systém, díky čemuž budete více fit a zdravější.

Nejlepších výsledků dosáhnete masírováním ráno či dopoledne. Masírujte každou nohu 9-krát ve směru hodinových ručiček asi 10 minut. Předtím, než začnete, se ujistěte, že jste v pohodlné poloze a zrelaxovaný. Uklidněte své dýchání a koncentrujte se na své pocity. Masáž praktikujte v poloze sedu.

Ponořte se do stavu harmonie a nechte léčivý proces působit. Tato masáž mě stimulující efekt. Masírovat se můžete prsty či zrny jako například rýže.

Říká se, že pokud se budete masírovat během večera, ztratíte tak 400-500 gramů týdně!

No buďte opatrní, nepraktikujte tuto činnost před spaním. Způsobuje totiž insomnii.

Masírovat bod Zu San Li můžete každý den, ale nejlepší výsledky dosáhnete během úplňku.

Masírujte si tento bod každé ráno po dobu osmi dnů od začátku úplňku, jak je popsáno výše. Posílíte tak vaši imunitu, zlepšíte práci orgánů a zpomalíte proces stárnutí.

Masírování tohoto bodu před obědem zas zlepší vaši paměť a práci trávicího a kardiovaskulárního systému.

Masírováním obou nohou najednou po obědě uvolníte stres, nervozitu, podrážděnost, bolesti hlavy a poruchy spánku.

Večer masírujte každou nohu zvlášť v protisměru hodinových ručiček. To zlepší váš metabolismus a pomůže shodit pár kilo na váze.

Líbil se vám článek?

Tisk
ZDRAVÍ

Máte problém se zácpou? Udělejte tento pohyb a okamžitě se…

Zácpa patří mezi jedno z témat, o kterém se na veřejnosti příliš nemluví. To ale není řešení, protože zácpa s sebou přináší…
ZDRAVÍ

Koupání v roztoku s citronem vám umožní rozloučit se s…

Sychravý podzim je doba jako stvořená pro nejrůznější relaxační koupele, které nás nejen zahřejí, ale také nám pomohou na chvíli…
ZDRAVÍ

Tradiční německý recept na čištění tepen – opravdu funguje! Doporučují…

O tepny bychom se měli po celý život starat. Pokud to neděláme, tak se v nich hromadí nečistoty a zanáší se.…
ZDRAVÍ

Tento sirup je 10krát účinnější než antibiotika. Zničí všechny infekce…

Když jsme nemocní, tak zajdeme k lékaři, který nám předepíše léky, které si vyzvedneme v lékárně. Ano, sice nám mohou pomoci na…
ZDRAVÍ

Na střevní problémy není nic lepšího – místo předražených a…

Střevní problémy trápí stále více lidí. Je to dáno jak jejich genetikou, tak je to dáno třeba tím, co člověk…
ZDRAVÍ

Nevěděla jsem, jak účině a rychle vyléčit kašel, ale tento…

Podzim a zima jsou obdobími, kdy spousty z nás trápí nejrůznější nachlazení, především rýma či kašel. V lékárně je sice možné zakoupit…