Místo chemie použila při praní toto! Od té doby jinak nepere a tento postup radí každé ženě v domácnosti. S tímto trikem bude vaše šedé nebo zažloutlé prádlo opět nádherně bílé

Zažloutlé nebo šedé prádlo trápí spoustu z nás. Každý máme své oblíbené bílé oblečení, které nosíme, ale postupem času začne šednout nebo se na něm začnou usazovat opravdu nepříjemné žluté skvrny od potu. Stejně tak stáří působí na prádlo poměrně nevlídně. Z toho důvodu je nutné se o prádlo starat a prát jej. Mnozí z nás v takových případech však sáhnou po řešení nejjednodušším, bílé prádlo vyhodí a koupí si jiné. Utratí tak značné peníze, a navíc budou smutní, že se museli zabit oblíbeného textilu. Tomu lze zamezit, protože existuje účinný trik, s jehož pomocí docílíte nádherně bílé a svěžího prádla.

Použijte mýdlo

Jde o nejstarší ověřenou metodu, kterou používaly už naše babičky. Vezměte si velký hrnec a na jeho dno položte bílý plátěný hadřík. Poté do hrnce nalijte vodu a vodu mýdlovou. Následně do hrnce vložte bílé spodní prádlo, které chcete vyprat. Hrnec vložte na sporák a vařte 30 minut za stálého míchání vařečkou. Nakonec opláchněte studenou vodou.

Použijte bělidlo

Dalším způsobem je použití bělidla. Vezměte 1 polévkovou lžíci chloru a 1 polévkovou lžíci oblíbeného saponátu a tuto směs rozpusťte ve 3 litrech vody. Do tohoto roztoku vložte prádlo a nechte ho tam namočené 3 hodiny. Poté jej vytáhněte a důkladně opláchněte ve studené vodě a později v teplé vodě.

Čtěte také: Každý majitel psa by měl toto znát! Budete překvapeni, čím vším Vás může nakazit čtyřnohý mazlíček

Jemnější materiály

Pokud chcete vybělit jemnější látky a materiály, můžete vyzkoušet některé z následující tipů a triků. Vaše prádlo bude krásně bílé a svěží. Tyto přípravky, z nichž uděláte roztoky, do kterých následně vložíte prádlo, vám zajistí dokonalou bělost. Doporučuje se tedy využívat jedlou sodu, kyslíkovou vodu nebo amoniak. Vyzkoušejte ještě dnes a vyrazte v krásném bílém prádle.

Bílému spodnímu prádlu musíme věnovat obzvláště velkou pozornost, protože se nachází na intimních místech. Z toho důvodu si dejte opravdu záležet, abyste měli dokonalou bělost a svěžest bez plísní. Budete se cítit skvěle.