Místo malé holčičky je hvězdou fotografie kůň

Koně byli vždy považováni za velmi majestátní a elegantní zvířata.  Mnoho lidí ale neví, že patří zároveň mezi zvířata nejinteligentnější. Jejich předností je zejména vysoká sociální inteligence, neboť například podle výrazu ve tváři člověka dokáží rozpoznat jeho náladu a následně pak své chování této náladě přizpůsobí.

Pozoruhodná schopnost koní

Majitelé či cvičitelé si se svými koňmi často vytvoří velmi silné emoční pouto. V nedávné době bylo ale provedeno několik experimentů, které potvrdily, že koně umí rozpoznávat emoce a nálady nejen lidí, které dobře znají, ale také lidí, které neznají nebo je ve skutečnosti nikdy neviděli. Koně dokáží velmi citlivě vnímat výrazy obličeje, jako je mračení či smích. Bylo potvrzeno, že záporné emoce koně zneklidňují, kladné naopak uklidňují. Pozoruhodné ale je, že koně si tyto emoce spojené s lidmi velmi dobře a velmi dlouho pamatují a následně si tyto emoce s konkrétními lidmi asociují. Podobně dokáží lidské emoce číst například také psi.

Sdílená radost zachycená pomocí fotografie

Dokladem sociální inteligence a vnímavosti koní je i příběh jednoho otce s malou dcerou, kteří ve městě náhodou procházeli okolo koní druhu Clydesdale. Ti jsou známí svou vznešeností a neobvyklým vzhledem, jehož dominantou je dlouhá srst na dolní části končetin. Tyto koně jsou velmi silní a v minulosti se využívali například v těžebním průmyslu. Holčička takového koně nikdy neviděla, a tak požádala svého otce, aby ji s koněm vyfotil. Kůň zřejmě na holčičce poznal její nadšení a radost, a tak ji to dal najevo. Když se totiž otec podíval na fotografie, kterou vyfotil, nevěřil svým vlastním očím, jeho dcera i kůň v pozadí se na ní smáli zcela stejným způsobem. Holčičce tak na setkání s tímto krásným a inteligentním tvorem navždy zůstane krásná vzpomínka i památka, kterou ji budou zcela jistě všichni kamarádi závidět.

Čtěte také: Dlouho mě trápily tmavé kruhy pod očima, které se mi nedařilo zakrývat. Pak jsem vyzkoušela jednu z těchto babských rad a vypadám mnohem lépe!