Místo na těle, kde přibíráte kilogramy nejrychleji, ukazuje, co byste neměli jíst! Díky tomuto zhubnete i 10kg za týden -
Menu

Místo na těle, kde přibíráte kilogramy nejrychleji, ukazuje, co byste neměli jíst! Díky tomuto zhubnete i 10kg za týden

Chcete zhubnout, ale nedaří se vám to? Trápí se v tělocvičně, ale výsledek vcelku žádný nebo velmi mizivý? Dost bylo trápení. Máme pro vás zajímavou informaci, o které jste možná netušili. Vaše tělo je schopné vám prozradit, co byste neměli v žádném případě jíst, pokud chcete nějaký ten kilogram shodit. Vždyť jídlo je základ každého hubnutí.

Cvičení ani dieta nepomáhají?

Obezita je vážný a v poslední době velmi častý problém u stále větší skupiny lidí. S obezitou lze bojovat, ale většinou jde o nerovný boj. Mohou nastat případy, kdy i přísná disciplína a velmi striktní dietní strava nemusí přinášet očekávané výsledky.

Tělo vám řekne proč

Na stav obezity mají velmi vysoký vliv genetické vlastnosti jedince a samozřejmě také jeho okolí. Z toho důvodu může někdy sebelepší snažení přicházet vniveč. Naštěstí existuje v této nerovné bitvě s obezitou spojenec, který může v boji zásadně pomoci. Stačí si jen zanalyzovat místo na těle, kde se ukládá nejvíce kilogramů a hned zjistíme příčiny obezity. A o jaké místo na těle se jedná? Samozřejmě jde o oblast břicha, zde se totiž opravdu ukládá velké množství energie ve formě tuku.

Podívejte se na jednotlivé typy břich a najděte si to svoje. Snadno pak zjistíte příčiny toho, proč vám nejde zhubnout.

Cukry, stres a hormony

První typ břicha patří mezi nejběžnější na světě. Je způsoben přílišnou konzumací velkého množství cukru a tuku. Pokud omezíte příjem těchto látek a každý den budete alespoň 30 minut věnovat cvičení nebo jiné tělesné aktivitě, obezita začne pomalu mizet.

Druhý typ je způsoben psychologickými faktory, a to zejména úzkostí, stresem a depresemi. Jídlo se v takových situacích stává jakousi formou náhrady a uvolnění. Člověk pak nicméně ztrácí nad jídlem kontrolu, stejně tak nad svými emocemi a váhou. Pro zvládnutí této formy je potřeba přísné sebekázně a sebekontroly. V případě, že to jedinec sám nezvládá, doporučuje se vyhledat odbornou pomoc.

Příčinou třetího typu je lepková a hormonální nerovnováha. Typ se vyskytuje hlavně u žen během puberty, menopauzy a v obdobích hormonální nerovnováhy. Řešením je obnovení rovnováhy, změna životního stylu, zařazení více pohybu. Pomůže také vyhnout se cigaretám a alkoholu.

Alkohol, genetika a sezení

Čtvrtý typ je způsoben zpomaleným metabolismem a dává pocit nafouknutého břicha. Jedinec zřejmě pije velké množství alkoholu, což je špatně. Zároveň se zatěžuje dýchací systém, a proto je nutné s tím začít bojovat. Jedinec by se měl vzdát alkoholu, měl by se více hýbat a jíst stravu bohatou na ovoce a zeleninu.

Pátý typ v sobě nese genetickou zátěž, proto změna stravy a cvičení nemusí se změnou postavy nic provést. Spodní část zůstane vždy větší než horní. Nicméně dodržování zdravé stravy a cvičení může vyrovnat disproporce jednotlivých částí.Poslední typ je jasný. Týká se lidí, kteří většinu dne prosedí. Stačí se tedy více pohybovat a cvičit. V opačném případě hrozí těžce kontrolovatelná obezita.

Líbil se vám článek?

Tisk
TIPY A TRIKY

Při praní vhoďte do bubnu pračky ještě tuto věc. Když…

Pokud se chystáte prát, jistě víte že se neobejdete bez pracího prášku, ale třeba také aviváže. Je však ještě jedna…
TIPY A TRIKY

Koupil několik balení alobalu, což jsem vůbec nechápala. Až když…

Je to obyčejná hliníková folie. Tedy alobal. Používáme ho hlavně v kuchyni k tomu, abychom mohli udržet jídlo čerstvé. To je klasické,…
TIPY A TRIKY

Je vám stále zima na nohy? Během chvilky si díky…

Začíná doba nízkých teplot, a tak je třeba začít řešit, jak udržet své tělo, tak, aby vám nebyla zima. Mnoho…
TIPY A TRIKY

Omotala si vlasy kolem hlavy a šla spát. Když se…

Ženy a dívky to mají se svou krásou poměrně složité. Chtějí za všech okolností vypadat skvěle, což může stát nejenom…
TIPY A TRIKY

Po praní nebyly moje šaty nikdy dokonale bílé. Ale když…

Bílé oblečení skvěle vypadá, ale má i svá negativa. Po vyprání už nemusí vypadat tak, jak chceme. Může být zašedlé,…
TIPY A TRIKY

Několik měsíců schovával ve sklepě plastové lahve. Nikdo to nechápal,…

PET lahve jsou vnímány jako zlo, ale na druhou stranu se bez nich nelze úplně obejít. Pokud nevěříte klasické recyklaci…