David Hampl
19 dubna, 2019

Vlasy jsou hlavně u žen jasným symbolem krásy. Nejenom, že touží po tom, aby byly zdravé, ale řada žen touží také po tom, aby jejich vlasy byly i krásně upravené. S tím souvisí fakt, že snem mnohých jsou dokonale rovné vlasy. Ty ženy, kterým je příroda nadělila, mají opravdu velké štěstí. Ty, které tolik štěstí neměly nemusí zoufat. Sice mohou do kadeřnických salonů, nebo si mohou vlasy žehlit, ale ani jedno není tak zajímavá volba, jako recept na rovné vlasy, který vám právě představíme.

Vytvořte si unikátní masku na vlasy

Jak na to? Stačí si pomocí celkem běžných věcí vytvořit unikátní masku na vlasy, díky kterým budou ty vaše vypadat dokonale. Nejenom, že budou vypadat zdravě, ale budou také dokonale rovné. Někdy se tento recept nazývá jako laminovací maska. Nebudeme vás dále napínat a prozradíme vám, co na ni budete potřebovat. nejde rozhodně o nic nedostupného.

  • 1 lžíce želatiny
  • 1 lžíce vlasového balzámu
  • 3 lžíce teplé vody

Jak na přípravu? I ta je snadná

Jak vidíte, seznam ingrediencí je velmi krátký. Z toho plyne také fakt, že i jejich použití bude velmi snadné. Nejprve je třeba dát želatinu do vody, aby nabobtnala. Takto ji nechte zhruba 10 minut a poté ji začněte míchat a pomalu rozpouštět. Když se tak stane, přidávejte jakýkoliv vlasový balzám, který koupíte. Může být určený na vyživení vlasů, na ochranu vlasů, ale i na další zlepšení jejich vlastností. Díky tomu je nejenom narovnáte, ale prospějete jim i po této další stránce. Když máte balzám rozmíchaný, domácí vlasová maska je hotová.

Jak na samotnou aplikaci?

Když je vlasová maska hotová, můžete se pustit do samotné aplikace. K tomu je třeba používat štěteček a s jeho pomocí nanášejte rovnoměrně na celou dálku vašich vlasů. Pozor však na to, abyste masku nenanášela na pokožku hlavy, která se tím může výrazně narušit a poškodit. Měla by být pokud možno jenom na vlasech.

Když je maska na svém místě, vezměte čepici do sprchy, nebo mikrotenový sáček či potravinovou folii a umístěte ji na vaše vlasy. Ty tak budou uzavřeny v tomto prostoru. Následně ještě hlavu obalte ručníkem, díky čemuž vytvoříte požadovanou izolační vrstvu.

Vlasy postupně zahřívejte

Máte aplikováno? Potom vezměte fén a opatrně nahřívejte ručník, tedy i hlavu, na které máte nanesenou tuto laminovací masku. Pozor na příliš vysokou teplotu. Měli byste cítit lehčí teplo u vašich vlasů, ale rozhodně by vás to nemělo pálit. Takto nechte působit po dobu zhruba 30 minut.

Vlasy opláchněte a je hotovo

Co udělat dále? Už stačí jenom sundat ručník a igelit a vlasy si opláchnout. Použijte vlahou vodu a rozhodně nepoužívejte šampon. Snažte se masku z vlasů vymýt jenom klasicky, pomocí proudu vody. Následně už můžete použít fén k tomu, aby byl zkontrolován výsledek. A co na něj říkáte? Je skvělý, že ano? Vaše vlasy jsou takové, jaké si je přejete. Tedy zcela dokonale rovné.

Sdílejte článek