Domů TIPY A TRIKY Míváte nateklé končetiny, nebo je máte naopak pořád studené? Pak byste měli...

Míváte nateklé končetiny, nebo je máte naopak pořád studené? Pak byste měli ihned k lékaři!

V naší době velmi často slyšíte, že někdo má znecitlivělé končetiny, nebo vždy studené ruce a nohy. A mladí lidé stále více upozorňuji i na vznik křečových žil. Často je to kvůli porušení krevního oběhu. Představte si, že tělo je velmi komplexní síť silnic a cest, které se skládají z žil a tepen. Pohyb se tam nikdy nezastaví, neustále se pohybuje a rozděluje několik litrů krve, která navíc dodává potřebné živiny a kyslík do všech orgánů.

A najednou se pohyb zpomalil… Špatný krevní oběh je viníkem mnoha nemocí. Je způsoben různými příčinami, včetně sedavého životního stylu, kouření nebo chorob, jako je cukrovka a hypertenze. A nikdy byste takový stav neměli ignorovat!

Dnes Vám řekneme o hlavních příznacích poruch krevního oběhu a také se s Vámi podělíme o několik způsobů, jak rychle a přirozeně zlepšit Váš krevní oběh.

Špatný krevní oběh

Lékaři často uvádějí, že oběhová porucha zpravidla není na první pohled viditelná, ale existují výjimky z tohoto pravidla. Zde je několik příznaků, jejichž přítomnost často naznačuje porušení krevního oběhu. Nebuďte líní konzultovat tyto příznaky s odborníkem, pokud si všimnete jednoho z nich!

 1. Vždy máte chladné ruce a nohy.
 2. Chronická únava a vyčerpání.
 3. Křečové žíly.
 4. Nateklé ruce a nohy.
 5. Velmi pomalé hojení ran.
 6. Skvrny, změna barvy, nebo suchost pokožky.

Existuje několik přírodních způsobů, jak zlepšit krevní oběh. Nezapomínejte však, že před jejich použitím je nutná konzultace s lékařem.

Jak zlepšit oběh krve?

 1. Lékaři doporučují pití velké množství vody. To je to nejjednodušší a nejúčinnější rada.
 2. Přidejte rybí tuk do Vašeho jídelníčku. Zlepšuje krevní oběh a pomáhá snižovat tuk v tepnách v důsledku obsahu nenasycených mastných kyselin.
 3. Jídlo a nápoje se zázvorem jsou nejen vynikající, ale také užitečné. Zázvor zabraňuje tvorbě krevních sraženin a slouží k prevenci kardiovaskulárních onemocnění.
 4. Česnek snižuje tlak a plaky v cévách, což pomáhá předcházet ateroskleróze.
 5. Můžete také vyrobit tinkturu kaštanu koňského. Kaštan obsahuje glukosidy, které umožňují účinně bojovat proti křečovým žílám a tromboflebitidě.
  Je třeba vzít 50 g nakrájeného kaštanu a zalít 500 ml vodky. Výsledná směs musí být infuzována asi 10 dní. Tinktura by měla být spotřebovávána čtyřikrát denně v množství 5 kapek.
 6. A samozřejmě sport. Jmenovitě kardio-zatížení. Běžecký pás, rotoped, nebo jednoduchý aerobik jsou velmi užitečné pro normální krevní oběh.
 7. Omezení kouření na minimum. Cigarety zužují krevní cévy a velmi negativně ovlivňují práci celého cévního systému a srdce.

Doufáme, že se Vám článek líbil, a tak ho nezapomenete sdílet se svými přáteli a rodinou :-)!

Kam dál?

10 věcí, které odborníci nedoporučují dělat před tím, než jdete večer do postele!

11 pravidel přímo od párů, které si prošly těžkým obdobím. Měl by se jimi řídit každý, kdo chce žít šťastný a spokojený život ve vztahu!

Psychologové představují koncept Pravidla 3 Minut, kterým by se měl řídit každý rodič!

13 Nejužitečnější ořechů a semínek, které je lepší jíst každý den, abyste zůstali zdraví a fit!

11 zcela zásadních chyb v řeči našeho těla, které zpravidla děláme každý den v práci!

Další články