Mladá aktivistka Greta Thunberg se obává nakažení coronavirem. Testována zatím nebyla, ale vyjadřuje se v tom smyslu, že pociťuje příznaky.

Coronavirus sužuje lidstvo už řadu měsíců. Vše začalo v Číně, ale postupně se virus dostal až k nám do Evropy. Nejvíce byla zasažena Itálie a potom následovaly i další státy. Nikdo nečekal, že by virus mohl nabrat takových rozměrů a mnoho států tak podcenilo přípravu něj. Následkem toho umírá každý den na coronavirus mnoho lidí, kteří ještě dlouho mohli žít. Mnohem horší jsou však čísla nakažených, kterých každý den přibývá. Mezi nakažené se možná zařadí i světově známá aktivistka Greta Thunberg. Sama tvrdí, že na sobě pozoruje příznaky viru, ale zatím testována nebyla. Pevně tedy doufáme, že se plete a coronavirus se jí vyhnul.

Příznaky jsou důležité

Coronavirus, resp. jakákoliv nemoc, si nevybírá, na koho zaútočí. Jde k tomu, kdo jí poskytne příhodné podmínky pro rozvoj a vývoj. Může to být úplně kdokoliv a je jedno, zda se jedná o známou osobnost nebo obyčejného člověka. Mnoho nemocí naštěstí můžeme poznat dříve, než se stačí rozšířit a způsobit pořádnou neplechu. Podle příznaků pak můžeme dále rozhodnout, jak budeme postupovat. Příznaky coronaviru na sobě podle všeho pociťovala i aktivistka Greta, alespoň to tedy píše na svém Instagramu.

Na dva týdny se izolovala

Příznaky pociťovala po dobu dvou týdnů a po celou dobu se snažila zůstat doma. Cítila se totiž nemocná, což je v dnešní době coronaviru velmi podezřelé. Zachovala se velmi správně, neboť nechtěla ohrozit nikoho dalšího. Z toho důvodu veřejně poprosila lidi, aby také zůstávali doma, protože příznaky coronaviru mohou být velmi mírné, ne-li žádné. Člověk pak ani nemusí vědět, že ho má, a přitom ho roznáší všude kolem.

Čtěte také: Dokonalou péči o ústní dutinu zajistí jeden jediný postup

Byla ve střední Evropě

V současné době se Greta nachází doma ve Švédsku. Podle posledních informací zatím nebyla testována. Vysvětluje to tak, že testování by mělo být především k dispozici těm pacientům, kteří potřebují nutnou lékařskou péči, takže sama tomu nechce překážet. Příznaky začala Greta pociťovat spolu se svým otcem, jakmile se vrátili ze své cesty po střední Evropě. Naštěstí se zachovala rozumně a zůstala doma, což byste měli udělat všichni také.