Mladá žena dala své boty bosé babičce. Dostala vyznamenání

Činit dobré skutky je šlechetné. Naštěstí na světě žije pořád dost dobrosrdečných lidí, kteří neváhají podat pomocnou ruku člověku v nouzi. Pan A byl svědkem takového činu. Natočil ho a neváhal se o něj podělit prostřednictvím sociálních sítí. Dobro stále existuje a je dobře, že se o tento dojemný zážitek pan A s námi podělil.

Starší žena šla po ulici bosá

Tento příběh se odehrál v Jižní Koreji. Pan A zrovna odvážel své děti do školy, když si na protější straně vozovky všiml starší ženy, která šla po ulici bez bot. Stará paní vypadala dezorientovaně a měla špinavé kalhoty, které vypadaly pomočené. Rozhodl se, že zastaví a vypraví se k ní. Svým dětem řekl, ať informují policii. Když se vydal směrem k stařence, všiml si, že k ní běží nějaká slečna.

Slečna vyrazila stařence na pomoc

Mladá žena vzala babičku za ruku a odvedla ji do bezpečí. Pak neváhala a sundala si své boty a dala je staré paní.

Díky panu A se její dobrý skutek stal virálním a zjistila se totožnost tohoto „dobrého anděla“. Dívka se jmenuje Park Dae Young a pracuje jako baristka v kavárně poblíž Gyeonggi.

Později k události řekla, že nejprve babičku pozorovala a pak usoudila, že nutně potřebuje její pomoc.

Stará žena totiž trpí demencí. Byla:

  • Dezorientovaná
  • Zmatená
  • Pomočená
  • Dehydratovaná

Stařence tak hrozilo reálné nebezpečí, že ji na rušné silnici srazí auto nebo si mohla škaredě poranit bosé nohy. Díky dobrým lidem jako je Park a pan A se jí naštěstí nic nestalo.

Park dostala za svůj dobrý skutek vyznamenání od místní policejní stanice. Dívka ještě skromně vysvětlila: „Dala jsem ji své boty, aby se nezranila o sklo, co bylo na silnici. Já jsem je tak nutně nepotřebovala. Měla jsem ponožky.“ Její příběh je inspirací pro nás všechny.