Mladá žena zůstala ochrnutá po mrtvici kvůli jednoduchému pohybu

Natalia Kunitsky je zdravotní sestra z Londýna. Ve věku pouhých 23 let měla mrtvici. Způsobila si ji přitom obyčejným pohybem krku, který dělá asi každý z nás. Někdy si jednoduše potřebujete napravit krční páteř, a proto pohnete hlavou na jednu stranu, necháte obratle křupnout a potom uděláte to samé na druhou stranu. Právě to se mladé ženě stalo osudným.

https://www.newsitamea.gr/

Ve 23 letech prodělala mozkovou mrtvici

Při nápravě krční páteře jí na krku praskla vertebrální tepna a vytvořila se krevní sraženina. Ta následně putovala do jejího mozku a způsobila mozkovou mrtvici. S partnerem sledovali právě film, když pohyb krkem udělala. Potom se zvedla, protože potřebovala do koupelny. Najednou si uvědomila, že se její levá nohy nehýbe a spadla na podlahu.

https://www.newsitamea.gr/

Její přítel ji musel zvednout. Přítel si myslel, že je jen trochu opilá. Ona ale tušila, že je něco špatně. Myslela, že byla nějakým způsobem zdrogovaná. Droga na znásilnění totiž může způsobit ochrnutí. Jako zdravotní sestra nechtěla zavolat záchrannou službu, protože by ji takto mohli vidět její kolegové. Nakonec ale zjistila, že nemá jinou šanci a pomoc zavolala.

Čtěte také: Za 8 měsíců zhubla 11 kilogramů – jaké je tajemství úspěchu?

https://www.newsitamea.gr/

Šance je jedna z milionu, že se něco takového stane

Lékaři opravili tepnu, ale bohužel nebyli schopni vyčistit sraženinu v jejím mozku. Ta se ale s pomocí léků měla rozpustit sama. Lékař jí potom řekl, že měla mrtvici. Nemohla tomu uvěřit, protože je jí jen 23 let. Podle lékařů za to mohlo právě prasknutí krku, kterým se vytvořila sraženina. Šance, že se něco takového stane, je jedna z milionu.

https://www.newsitamea.gr/

Natalie zcela ochrnula levá strana těla. Brzy se dostavila také deprese, což je v tomto stavu běžné. Na mladou ženu stále čeká ještě dlouhá cesta, ale pomalu se zotavuje. Může i chodit, ale zatím jen 5 minut. Postupně se vše zlepší a pravděpodobně se bude časem hýbat jako dřív. Chtěla se sice vrátit do práce, ale bohužel to není možné. Proto se přestěhovala zpět do rodné Austrálie ke své rodině.

Zdroj: newsitamea.gr