David Hampl
11 ledna, 2020

Většina žen si ráda kupuje nové boty. Ženy si v tom libují a mnohdy mají opravdu bohatou sbírku obuvi, z níž některé kousky třeba nikdy neobují. Někdy však takové nové boty mohou způsobit hodně bolesti, protože jsou často velmi těsné a nepohodlné. Důvodem je, že si je ženy mnohdy kupují jen pro parádu a nějaké pohodlí je nezajímá. Boty se kromě toho mohou poškrábat, takže je pak nelze nosit. Nicméně, tyto tipy vám pomohou k tomu, aby vaše boty vypadaly stále dobře a k světu.

Pasta, alkohol a jedlá soda

Obnovení bělosti bot, získáte třením pasty na staré boty. Možná si říkáte, že je to zvláštní, ale tato metoda opravdu funguje. Kromě zubů totiž zubní pasta dokáže vyčistit a vybělit ušpiněné gumové boty. Vyzkoušejte to a sami uvidíte.

Máte-li boty kožené, a chcete-li je vyčistit, stačí použít jednoduchou metodu. Vezměte si obyčejný alkohol a kůži jím očistěte. Budete překvapeni, kolik špíny odstraníte.

Staré a ošuntělé tenisky dokáže osvěžit jedlá soda. Pokud ji na ně použijete, budou vypadat, jako byste je právě koupili.

Vazelína, kukuřičná mouka a fén

Máte-li doma lesklé patentové boty, které se vám už nelíbí, nevyhazujte je. Je způsob, jak je opravit. Stačí použít obyčejnou vazelínu a botky budou zářit jako diamanty.

Pomocí kukuřičné mouky lze zase absorbovat skvrny na semiši. Tato potravina umožní, aby náročné skvrny v okamžiku zmizely.

Na nové boty můžete použít také obyčejný fén. Stejně tak ho můžete použít na opotřebované ponožky. Že je to primitivní? Vyzkoušejte to.

Pokud jsou vám kožené boty těsné, naplňte igelitový sáček vodou a vložte ho do bot. Boty pak strčte do mrazáku. Uvidíte, že až je vyndáte, budou vám sedět jak ulité.

Zabalte si prostřední prsty

Na puchýře zase zabere obyčejný deodorant, který používáte každý den. Pokud nosíte podpatky, zabalte si prostřední prsty, čímž zabráníte nepříjemné bolesti nohou. Chcete-li, aby byly vaše boty nepromokavé, namažte je včelím voskem. Vše je tak snadné, jednoduché a funguje to úžasně.

Sdílejte článek