Jaká je móda 2019, a v jakém e-shopu nakupovat? | ProSvě.cz
Menu

Dáte přednost módě z roku 2019, nebo té z první republiky? Co se dnes nosí, a co nikdy nevyjde z módy

Móda

Móda se neustále vyvíjí. Jiné trendy byly před půl stoletím, jiné se nosí nyní. Zatímco v divokých 70. letech jsme se mohli odvázat pomocí hippie kousků, nultá léta přinesla třpytivé barvy a melíry. Zejména v posledních letech se ale móda rychle vyvíjí, a sledovat aktuální trendy může být poměrně náročné. Ale i módou nepolíbený člověk se může oblékat hezky a být in, když ví, v jakém obchodě nebo e-shopu nakoupit.

Dámská móda se neustále mění, držte s ní krok!

Dámská móda zažívá obrovský pokrok každým rokem. Od dob první republiky, kdy se nosily dlouhé sukně, bílé rukavičky a perlové náhrdelníky, jsme ušli pěkný kus cesty. V současné době se klade důraz na individualitu. Celý svět se pohnul opět dál a ideál krásy je nyní v rozmanitosti a osobitosti – na postavě nezáleží, je důležitý cit pro módu a to, jak si módu jako takovou dokážete užít. Trendem pro tento rok se stává žlutá barva, takže pokud máte šatník plný ultra violet, je čas na změnu!

Pánská móda zůstává elegantní, ale někdy je moc odvážná

Na rozdíl od dámské módy, která se mění opravdu každým rokem, jsou pánské elegantní kousky jakousi stálicí, a mění se pouze detaily ve střizích a barvách. Pánové v žádném případě nezklamou dobře padnoucí košilí, při formálních příležitostech se k ní hodí motýlek. Street fashion se od klasiky velmi liší – těšte se na paletu nesourodých barev, které se budou divoce kombinovat, nečekané vzory i módní ledvinky. Každý si najde svůj jedinečný look. Pánové, jedeme stylově!

Co je v módě v roce 2019, a čemu se vyhnout?

Chcete jít s dobou? V roce 2019 jsou in ženské kalhotové kostýmy, které se nosí přímo na tělo – halenku tedy nechte s klidem doma. Zároveň se již nenosí oversized saka. Do pánských street outfitů se vracejí barety, a to nejen ve Francii, ale po celém světě! Šusťákové bundy s výšivkami a trička se sportovními potisky jsou letos nahrazeny blazery a jednobarevnými basic tričky.

Chcete navázat na módu 2018? Některé kousky jsou stále in

Podobně jako v loňském roce, i letos se můžete zásobit ženskými prvky s odhalenými rameny. Tento nadčasový look snad nikdy neomrzí. U pánských outfitů jsou stále sexy široké a volně visící maxi šátky, které můžete zvolit v naprosto odlišné barvě, než je celý outfit, a rozbít tak nudu! I letos pokračuje trend volnějších kalhot – dost bylo škrtivých skinny džínů. Pánové, pořiďte si barevné kalhoty s širšími nohavicemi!

Pokračujte ve čtení článku na další stránce

1
2
Tisk
Nezařazené

Šílenství začíná! Češi začínají vykupovat potraviny ve velkém. O jaké…

Koronavirus je celosvětové téma a v České republice tomu není jinak. Oběti ve světě stále přibývají a virse už dostal…
Nezařazené

KORONAVIRUS: obávané téma Čechů, oběti ve světě přibývají. Mají se…

Obávaný Koronavirus je nejen ve světě, ale i v České republice opravdu aktuálním tématem. Vir, který se přenáší z…
Nezařazené

Vymyslela jak to udělat, aby byla její matka s rakovinou…

Rakovina není nic, po čem bychom toužili. Obrátí život vzhůru nohama a nic už není stejné jako dřív. Život se…
Nezařazené

Máte po holení tyto pupínky? Tohle je důvod jejich vzniku…

Holení částí těla je každodenní součást mnoha lidí. Když se řekne holení, většina z vás si jistě představí muže, kteří si…
Nezařazené

Kamera zaznamenala to, co můj táta dělal se čtyřletým dítětem,…

Žijeme v moderní době, ve které si nemůžeme být nikdy jistí, zda nás někdo sleduje pomocí skryté kamery. Používání skryté kamery…
Nezařazené

Vezměte bobkový list, zapalte ho a nechte ho čtvrt hodiny…

Každý dům má vlastní nejen atmosféru, ale také svou chuť. V nejednom domě voní domácí jídlo, u někoho káva, zatímco u…