David Hampl
9 prosince, 2018

Málokdo si dnes dokáže uvědomit, že Česká republika je místem, kde nám nic nechybí. Že se jedná o lokalitu s velmi dobrou infrastrukturou, což mimo jiné znamená také to, že se můžeme spolehnout i na dostatek elektrické energie. Nutno zároveň říci, že ne všude takové štěstí mají. Po světě je mnoho míst, kde je elektřiny velký nedostatek.

Jak problém řešit?

Jednou z možností je samozřejmě to, že se výrazně zapracuje na celkové infrastruktuře, která bude spojena s dodávkou elektrické energie. Nutno ale říci, že to je v mnoha oblastech nemožné, nebo velmi komplikované. A tak se do popředí dostává novinka, která nese označení Free Electric. Jde o zajímavou technologickou novinku, která by měla pomoci právě tam, kde je elektřiny nedostatek a kde je také na místě ji tvořit.

Co je to Free Electric?

Jedná se o skutečný unikát, který by měl pomoci vyřešit problém s elektřinou v těch oblastech, kde jednoduše není. Když se na zařízení Free Electric podíváme blíže, tak ho musíme charakterizovat jako zařízení, které funguje na lidský pohon. V podstatě jde o velmi inovovaný rotoped, na kterém se šlape. Pomocí řetězů je lidská síla přesouvána na požadované místo tak, aby docházelo k tvorbě elektrické energie.

Pro lepší pochopení se lze podívat na princip dynama na kole, které funguješ také velmi podobně. Musíme ale říci, že to je velmi neefektivní. Oproti tomu Free Electric dokáže splnit ty hlavní požadavky. Těmi je především schopnost vyrobit co největší množství elektřiny s využitím té nejmenší síly. A to se celkem daří.

Jaká je efektivita?

To je jistě hlavní a také klíčová otázka, na kterou je nutné si odpovědět. Pokud se podíváme na to, co o svém výrobku říkají ti, kteří za ním stojí, tak je nutné říci, že podle daných vyjádření je efektivita až unikátní. To proto, že by měla stačit pouhá hodina denně šlapání. A to k tomu, aby bylo vytvořeno tolik elektřiny, kolik bude potřebovat jedna domácnost na celý den.

Pokračování článku na další stránce
Sdílejte článek