David Hampl
9 prosince, 2018

Naprosto jednoduchá konstrukce

I to je velký unikát daného řešení, jelikož je třeba jasně říci, že konstrukce je vytvořena právě s ohledem na to, aby mohlo docházet jak k jednoduché údržbě, tak i k jednoduchému provozu, ale i opravám. Je třeba jasně říci, že vzhledem k místům použití by nešlo provozovat něco náročného. Pokud se Free Electric jakkoliv poškodí, dá se s trochou zručnosti snadno opravit. Pokud by byl problém s dodávkou elektřiny, tak je třeba říci, že zde by si měl s opravou jednoduše poradit každý elektrikář.

Cena není nijak vysoká

Skutečně by se dalo vyřešit pomocí tohoto vynálezu vše, co trápí rozvojové země? Podle vše ho to vypadá, že skutečně ano. Jasně to potvrzuje i několik dalších faktů, kterými je cena. Je jasné, že i ta hraje roli v souvislosti s celkovou životaschopností. Pokud se podáváme na to, za kolik by se dané zařízení mohlo prodávat, jsou i tady jeho tvůrci velmi optimističtí. A to hlavně proto, že cílem projektu Free Electric není velký zisk, nýbrž to, aby byl skutečně v praxi využitelný a aby mohl pomáhat. A že se tak skutečně děje, je potvrzuje fakt, že cena je kolem 100 dolarů. V přepočtu na české koruny se jedná zhruba o 3 000 korun českých.

Založení hnutí Billions in Change

Jedná se o velmi zajímavou iniciativu, která má jasný cíl. A ten je spojený hlavně s tím, aby se skutečně mohl reálně zlepšit život mnoha lidí po celém světě. Unikátní na daném hnutí je jeho přístup, jelikož ona snaha o zlepšení života je spojena hlavně s využíváním nových technologií. A do této skupiny zmíněný stroj na tvorbu elektřiny právem patří.

Zařízení je spojeno také s kritikou

Nejsou to jenom pozitivní ohlasy, které toto zařízení přináší a se kterými je spojeno. Zapomínat nelze také na ohlasy negativní, které se bohužel také objevují. Proč tomu je a s čím jsou vlastně spojeny? Důvod je celkem jasný. Lidem se nelíbí, že zatímco oni budou muset za elektřinu i nadále platit, tak tu bude druhá skupina lidí, která nebude muset. Dostane tak elektřinu zdarma výměnou za lidskou sílu. Vadí jim, že dané zařízení nemohou mít také. To proto, že v této fázi rozhodně není určené do všech domácností, ale je určené jenom tam, kde se problém s elektřinou skutečně akutně řeší. Až budou problémy eliminovány, dá se očekávat, že by mohlo konečně nastat určité zlepšení.

Pokračování článku na předchozí stránce
Sdílejte článek