Moje babička vždy dala kostky ledu do květináčů: Je to trik starých zahradníků – neví o něm 85% Čechů přitom je tak praktický

Zahradnické triky se vždycky a takové, které opravdu fungují se hodí dvojnásob. Ne vždy je vhodné spoléhat jen na chemii a moderní technologie, ale vyplatí se dát na rady našich předků. Dříve žádnou chemii neměli, a jak se jim hezky a spokojeně pěstovalo. Pro udržitelnost přírody a planety je navíc přirozenější a lepší, budeme-li používat méně zatěžující postupy pěstování. Budeme z toho mít zákonitě větší radost a samotné pěstování se pro nás stane příjemnou zábavou. Pojďte vyzkoušet jeden báječný trik, na který vám budou stačit dvě obyčejné kostky ledu. Tento chladný trik se brzy stane součástí vašeho pěstování rostlin.

Dvě kostky ledu

Máte-li rádi rostliny a neumíte-li si představit, že byste na okně žádné neměli, pak dávejte pozor. Máme pro vás trik, který se používá už dlouhá léta a za tu dobu přinesl mnoho pozitivních výsledků v oblasti pěstování rostlin. Konkrétně se jedná o zjednodušený způsob zalévání rostlinek, protože ne vždy máte na zalévání čas. Zalévat květiny nemusí být vůbec komplikované, ale i přesto z toho má mnoho lidí strach.

Už nikdy nepřelijete

Také někdy nevíte, kolik vody máte rostlince nalít, abyste ji případně nepřelili? Pokud je to váš případ, pak právě tento trik je ideálním řešením. Stačí použít dvě kostky ledu a bude po problému. Kostky ledu se rozpouští dostatečně pomalu, takže rostlinky mají čas absorbovat tolik vody, kolik potřebují. V případě, že nemáte konev na zalévání, je pro vás tento způsob závlahy jako stvořený. Díky tomuto triku bude mít vaše máta, bazalka a jiné pokojové rostliny vždy správné množství vody.

Čtěte také: Na této fotografii je nahá žena. Vidí ji pouze 3% lidí. Patříte k nim? Tohle otestuje váš zrak lépe, než jakékoliv vyšetření od lékaře

Příprava v mrazáku

Zapomeňte na starosti, že rostlinku přelijete. S tímto jednoduchým a elegantním trikem dosáhnete skvělých zahradnických výsledků. Stačí si jen v mrazáku připravit dostatečné množství ledových kostek, a potom jen přidávejte ke každé rostlince. Potřebuje-li rostlinka hodně vody, můžete přidat kostku nebo dvě. Zkoušejte a mějte radost.