Moje babička zveřejnila tyto tajné nápady a recepty na vynikající lahůdky, které si všichni zamilují!

Máte rádi pečení a rádi připravujete svým blízkým, přátelům a známým lahůdky? Nebo jste začátečník a chybí vám inspirace k pečení? Chcete vytvořit něco neobvyklého, co každého zaujme na první pohled? Pokud si myslíte, že je to složité a musíte kvůli tomu absolvovat nějaké náročné kuchařské nebo cukrářské kurzy, pak jste na omylu. Stačí jen trocha času, pár ingrediencí, touha něco dokázat a srdce přijímat výzvy i kritiku.

Hotová umělecká díla

Až se podíváte na fotografie s nápady, možná si řeknete, že některé z nich vypadají velmi složitě. Ano, některé tak vypadají, ale zdání klame. Jejich příprava je jednoduchá. Není potřeba žádných velkých složitostí nebo těžce dostupných ingrediencí, bohatě si vystačíte s klasickými surovinami, které se při pečení používají. Chceme se proto s vámi podělit o užitečné tipy, s kterými se vaše pečení stane uměleckým dílem.

Spirálový dort, květinky, šátečky

Vezměte si například listové těsto a zkuste si z něj připravit spirály, které následně spojíte k sobě. Na fotografiích vypadá výsledek naprosto famózně. Chcete oživit vaši domácnost a potěšit děti? Připravte si z těsta umělé květinky, které můžete následně vložit do květináče jako dekoraci.

Stejně tak můžete z listového těsta připravit malé šátečky plněné ovocem, například borůvkami, nebo vanilkou či pudinkem. Mřížovaný šáteček s bohatou ovocnou náplní zaujme každého milovníka lehkého sladkého pečiva. Místo ovoce můžete dát například šunku nebo špenát.

Šneci, sušenky, koláče

Listové těsto je také vhodné na přípravu různých dekorativních tvarů, například srdíček. Ta můžete následně spojit v jedno velké nebo nechat každé zvlášť. Velký mřížovaný šátek s náplní potěší každého, kdo má rád dobrou a chutnou svačinku k dopolední nebo odpolední kávě. Opět platí, že náplň můžete zvolit podle sebe.

Listové těsto můžete také nakrájet na drobné pásky a vytvořit z nich sušenky ve tvaru koberce nebo tkaniny. Stejně tak můžete z listového těsta vytvořit klasického plněného šneka nebo malé šneky. Fotografie číslo 9 je hodně lákavá a budete možná překvapeni, ale i toto lze vytvořit z listového těsta. A nakonec můžete z tohoto těsta udělat i velký koláč s mnoha otvory, které naplníte třeba oblíbeným krémem. Možností je nepřeberné množství.