Domů TIPY A TRIKY Moje kamarádka má 64 let, ale její tvář stále září, a dokonce...

Moje kamarádka má 64 let, ale její tvář stále září, a dokonce nemá vrásky a ani problémy s pokožkou. Seznamte se s jejím tajemstvím!

I Vy se občas potkáte na ulici s ženami, na nichž sice vidíte, že jsou o něco starší, ale jejich pleť tomu vůbec nenasvědčuje? V čem je jejich tajemství? V dnešním článku si prozradíme tajemství mé 64-leté známé, jejíž pleť vypadá skutečně dokonale.

Vyzkoušejte i Vy tyto úžasné masky na obličej, jejichž hlavní složkou je škrob. Výsledky jsou dokonce patrné již po prvním použití, což je opravdu skvělé. Vaše tvář bude opět zářit jako když jste měli 25.

Maska na obličej se škrobem

Budete potřebovat:

 • 1 polévková lžíce škrobu
 • 1/2 lžičky soli
 • 1/2 lžičky medu
 • trochu teplého mléka

Jak na to?

maska1V misce si smícháme všechny ingredience a maska ​​získá hustší, ale jakoby krémovou konzistenci. Následně masku aplikujeme na vyčištěný obličej a můžeme trochu nanést i na krk. Maska by na pleti měla zůstat cca 30 minut. Zbytky odstraníme vatovým tampónkem a tvář si omyjeme vlažnou vodou. Aplikujeme nějaký výživný krém.

Maska ze škrobu a čekanky

Masky ze škrobu zpevní pokožku, tonizují ji a stimulují vnitřní procesy, které probíhají v pokožce. Škrob také zvyšuje účinek dalších přítomných surovin v masce.

Budete potřebovat:

 • 4 lžičky škrobu
 • 4 lžičky zakysané smetany
 • 3 lžičky prášku čekanky

Jak na to?

maska3Všechny suroviny si smícháme v misce do husté kašičky. Masku naneseme na vyčištěnou pleť a necháme ji také 30 minut. Následně opláchneme teplou vodou a aplikujeme krém.

Maska ze škrobu a vaječného bílku

Budeme potřebovat:

 • 1 lžíce škrobu
 • trošku převařené vody
 • 1 vaječný bílek
 • 1/2 lžičky citronové šťávy

Jak na to?

maska4Nejdříve si smícháme škrob s troškou převařené vody. Vznikne nám hustší hmota. Následně přidáme i vaječný bílek a trošku citronové šťávy. Celé to dobře promícháme. Měla by nám vzniknout viskózní hmota, která se bude na obličej dobře aplikovat. Nezapomeňte bílek dobře rozmíchat s ostatními surovinami. Následně masku naneseme na pleť a necháme ji působit 40 minut a klidně i déle. Masku smýváme pomocí jemného hadříku namočeného v teplé vodě. Dejte si však pozor, aby voda nebyla až příliš horká.

maska2Za sebe mohu tyto masky opravdu doporučit a ráda takové domácí recepty zkouším. Přece jen, v některých kosmetických produktech z drogerie se nacházejí látky, které si na pleť chci dávat jen velmi zřídka. Vyzkoušejte a nebudete litovat.

maska5Masky ze škrobu fungují jako botox a zbaví Vás vrásek. Čím dříve však začnete s touto kúrou, tím spíše předejdete jejich vzniku. Není přece nutné čekat, dokud nám pokožka zestárne a kým jsou vrásky opravdu viditelné. Přeji Vám hodně štěstí a abyste byli možná i díky těmto tipům opět ve své kůži.

Kam dál?

Když vaříte těstoviny, cedíte je, a zbavujete se tak veškeré zakalené vody? Zde je zcela zásadní důvod, proč byste to už nikdy neměli udělat!

Toto by měl vědět každý! 9 Věcí v domácnosti, které byste měli čistit každý den!

Víte, jak kouzelná je potravinová fólie? Zde je 14 triků, jak efektivně tuto fólii využít v domácnosti!

16 potravin, které mohou vydržet daleko déle, než si myslíte. Musíte jen znát ty správné triky!

Milujete Vaši mikrovlnku? Zde je 9 věcí, které byste do ní nikdy neměli umisťovat!

Další články