Moje kamarádka objevila tuto metodu. Pomocí geniálního způsobu si snadno vypěstujete ananas přímo ve vašem bytě

Máte rádi chuť a vůni exotiky? Pokud ano, pak máte v současné době smůlu, neboť do žádné cizí země není momentálně povoleno vycestovat. Otázkou zůstává, jak dlouho budou bezpečnostní opatření kvůli šířícímu se coronaviru platit. Je-li ovšem vaše chuť po exotice, resp. po exotickém ovoci, opravdu velká, nemusíte čekat až na uvolnění hranic. S naprostým klidem a lehkostí si můžete vypěstovat chuť a vůni exotiky přímo u vás doma. Koktejl z ananasu si tak budete moci dát i teď, během náročných dnů. Osvěžíte se a zpříjemníte si dny v karanténě. Je to velmi snadné.

Když se řekne exotika

Ananas jistě všichni znáte, a proto není nutné vám ho představovat. Je to hlavní zástupce exotického ovoce, které si můžeme v naší zemi pořídit. Když se řekne exotika, tak si spousta lidí vybaví právě ananas. Nejen, že chutná exoticky a jinak, on také jinak i chutná. A to je právě to, čím se odlišuje od našeho ovoce.

Z malého kusu velký kus

Pokud byste si ho rádi vypěstovali a vychutnali i během roku u vás doma, není to žádný problém. Skvělou zprávou totiž je, že toto tropické ovoce si snadno vypěstujete přímo ve vašem bytě. Je to snadno proveditelné a vůbec se nejedná o žádnou složitou. Zvládne to každý. Stačí si jen koupit kousek ovoce a postupovat podle následujících rad.

Čtěte také: Netradiční vaječné recepty – inspirace na chutnou a rychlou večeři. Jestliže chcete dodat tělu bílkoviny nebo zpracovat výslužku od babičky, tyto recepty přijdou vhod. Jsou snadné a chutné!

Sluníčko a voda

Odlomte ručně listy a nožem odstraňte jednotlivé disky, jak je uvedeno na obrázku. Do sklenic vody pak umístěte jednotlivé výhonky a dejte na okenní parapet, kam dopadá slunce. Nechte je tam být cca 30 dnů, dokud nezačnou růst nové výhonky. Potom je přesaďte do květináčů a znovu dejte na slunné místo. Zalévejte jednou týdně. Růst potrvá asi 2 roky, ale na konci to bude stát za to. Budete moci být na sebe hrdí, že se vám podařilo vypěstovat exotický kus ovoce. Jistě bude chutnat skvěle a uděláte si z něj parádní koktejl na osvěžení.