Moje kosmetička mi poradila tuto domácí masku na čištění pleti, od té doby už nevyhazuji peníze za drahé masky a krémy.

Záleží vám na čistotě a vzhledu vaší pleti? Je pro vás krásná a svěží pleť důležitá a často o ni pečujete? Navštěvujete kvůli tomu kosmetické salóny, které si mnohdy účtují velké částky za procedury? Hledáte změnu a chcete vyzkoušet nějaký domácí postup, který by zahrnoval péči profesionální kosmetičky? Jste na správném místě, protože dnes pro vás jeden skvělý postup máme. Kosmetické salóny si většinou svoje metody chrání, aby jim neušel zisk, nicméně se najdou i takové salóny, které rády pomohou. Hodí se to především v dobách, kdy jsou salony zavřené a lidé je nemohou navštěvovat. Pohodlně se tedy usaďte a přečtěte si, co máte udělat pro dokonale čistou pleť.

Obličejová maska s medem

Jako první si představíme skvělou obličejovou masku, kterou doporučuje mnoho kosmetických salonů svým zákaznicím, které je momentálně nemohou z nějakých důvodů navštívit. Recept na tuto masku je jednoduchý a snadno si ji tedy připravíte doma. Bude k tomu potřebovat: med, vodu a 3 tabletky aspirinu, který představuje kyselinu acetylsalicylovou.

Síla uvnitř kyseliny

Právě tato kyselina zajistí dokonalý peeling horní vrstvy pleti a rychle obnoví její tkáň. Vaše pleť tak bude hladká, čistá a prostá všech vrásek. Kyselina se skvěle postará také o mastnotu, nečistoty a tendence ke stárnutí pokožky. Díky přítomnosti medu v masce dojde ke zvlhčení pokožky, a med ji navíc dodá potřebné látky. Nebudete-li mít med, můžete místo toho použít kysanou smetanu. Nyní se podíváme, jak perfektní pleťovou masku připravit krok za krokem.

Čtěte také: Ženy pozor! Pokud je vám více jak 40 let, pak musíte vyzkoušet jeden z těchto účesů. Okamžitě omládnete až o 10 let

Příprava a použití

Vezměte si tabletky aspirinu a vložte je do menší misky. Kápněte na ně několik kapek vody a počkejte. Tabletky začnou vodu absorbovat a postupně se budou rozpouštět. Následně do misky přidejte lžičku medu, nejlépe organického, a pořádně směs rozmíchejte. Nakonec stačí masku nanést na pleť a chvíli počkat. Po chvíli je nutné začít masku mechanicky odlupovat. V případě, že by med způsobil hrudky a nechtěl se rozpustit, přidejte do směsi trochu vody navíc. Vaše kůže bude zářit čistotou a svěžestí.