David Hampl
24 října, 2019

Mandle jsou dlouhodobě velmi doporučovány jako pomocník, který umí prospět lidskému zdraví. A není nutné jich jíst moc. V podstatě postačí, když si každý den dáte jenom dvě mandličky. Pokud je budete užívat pravidelně, už za pár týdnů pocítíte změny. A co teprve po několika měsících. Zjistěte, jak vám dokážou prospět.

Dodají vápník

Málokdo to ví, ale mandle jsou velmi dobrým zdrojem vápníku. Dokonce je třeba říci, že ho obsahují více než běžné kravské mléko. I proto se doporučuje je jíst, nebo pít mandlové mléko. Díky vápníku budete mít jistotu toho, že vaše kosti budou silné a tvrdé, což prospěje i celkově pohybovému aparátu.

Sníží cholesterol

Jeho velké množství je velmi nebezpečné a může výrazně ohrožovat život. Proto je na místě ho co nejefektivněji snižovat. V tomto směru pomohou právě mandle. Nejenom, že pomohou snížit ten špatný, ale zajistí i to, aby tělo mělo dostatek toho dobrého, bez kterého se neobejde.

Sníží riziko cukrovky

Jedná se o velký problém současné doby. Někdy je cukrovka druhého typu označována také jako civilizační choroba. Jak snížit riziko jejího výskytu? Právě pravidelnou konzumací mandlí. Doporučujeme to neodkládat.

Prospěje kardiovaskulárnímu systému

Další oblast lidského zdraví, která souvisí se současným životním stylem. Pokud chcete snížit rizika související s možnými problémy vašeho srdce, je na místě začít s mandlemi nebo s mandlovým mlékem co možná nejdříve.

Podpoří krásu vašich vlasů

Není to jenom zdraví. Je to také krása, na kterou mají mandle nemalý vliv. V tomto případě mluvíme o kráse vašich vlasů. Je třeba říci, že mandle obsahují minerály a vitamíny, které jsou pro zdraví a krásu vlasů to nejlepší. Dodá jim sílu, krásný lesklý a přirozený vzhled a dokonalou krásu. A to vše hlavně díky vitamínům B a také E.

Podpoří činnost srdce

Jde o nejdůležitější sval lidského těla, a tak je nutné myslet na jeho zdraví. Právě díky mandlím to půjde celkem snadno, jelikož obsahují třeba omega-3 mastné kyseliny, stejně jako L-arginin. Obojí jsou látky, které jsou pro lidské srdce to pravé. Podporují jeho činnost a snižují riziko možné srdeční příhody.

Vyhladí vrásky

Mandle jsou správnou volbou také pro krásu. Pokud se budou konzumovat pravidelně, tak dojde i k výraznému vyhlazení vrásek. To proto, že obsahují mangan. A ten v lidském těle stimuluje tvorbu kolagenu, který se pozitivně podepisuje právě na kráse pokožky. Navíc nechybí ani vitamíny A nebo E, které kůži poskytnou ochranu.

Zlepší trávení

I to je pozitivum, které mají mandle. Jsou zdrojem probiotik, která jsou pro střeva to nejlepší. Ta budou nejenom zdravá, ale i perfektně funkční. Díky tomu lze z jídla dostat maximum živin a eliminovat obtíže, jako jsou průjmy, zácpy nebo i bolesti břicha.

Pomohou hubnutí

Jestliže začínáte s dietou, rozhodně nezapomínejte na mandle. Jejich unikátem je to, že vám mohou pomoci i s hubnutím. Sice obsahují mnoho tuku, ale toho správného a neškodného. Ten mimo jiné pomůže navození pocitu sytosti.

Zlepší činnost mozku

Potřebujete se na něco soustředit nebo chcete prospět vaší paměti? V obou případech to jsou právě mandle, které jsou tou pravou volbou. Je to díky obsahu vitamínu E, stejně jako je to i díky hořčíku a bílkovinám.

Sdílejte článek