Moje vlasy byly suché, bez života a konečky jsem měla roztřepené. Kadeřnice mi poradila, jak na to a dnes mám na hlavě lví hřívu!

Jestli máte i Vy problém s poškozenými suchými vlasy, určitě víte, kolik času musíte vlasům věnovat, aby vypadaly dobře. Suché vlasy jsou důsledkem špatné péče, používáním nevhodné kosmetiky, stravou, ale i dědičnou predispozicí. Jak se tedy zbavit suchých vlasů a dodat jim krásu a lesk?

vlasy 1[hana-code-insert name=’google‘ /]Důvody neustálého vysušování vlasů jsou různé, mnoho lidí si řekne, že má suché vlasy odjakživa. Klidně tak tomu může být. Už od dětství nám totiž může v těle chybět mnoho vitamínů a ani o tom nemusíme vědět, protože se tento nedostatek vitamínů objeví zejména na vlasech. V dnešní době však již umíme jednoduše zjistit, jaký vitamín nám přesně chybí a účinně jej do těla dostat.

Co dělat, pokud máte plnohodnotnou a vyváženou stravu, ale vlasy jsou stále suché?

vlasy 2V první řadě si musíte udělat tzv. diagnózu vlasů, podle které zjistíte, jaké produkty na vlasy používat a jakou péči pro Vaše vlasy zvolit.

# Jemné, řídké vlasy bez objemu vyžadují speciální péči a také jistou dávku trpělivosti. Tím, že jsou vaše vlasy jemné, neměli byste je zatěžovat velkými zásahy, jako je například odbarvování či časté používání žehličky.

Zaměřte se na vlasovou pokožku, jsou v ní ukryté potní a mazové žlázy, které nám vlastně řídí to, zda jsou vlasy suché, nebo naopak, mastné. Pokud máte problém se suchou pokožkou, věnujte se jí. Začněte používat přípravky, které jsou speciálně vyvinuty na suché vlasy, kosmetiku s obsahem vitamínu E a kofeinem.

Pokud rádi používáte domácí produkty, určitě je využívejte i v boji proti suchým vlasům. Avokádová maska ​​je skvělým pomocníkem pokud máte poškozené, suché vlasy bez objemu. Toto ovoce dodá vlasům všechny potřebné vitamíny a pokožce zase živiny.

vlasy 3Rozmixujte jedno zralé avokádo a přidejte do něj dvě polévkové lžíce olivového oleje. Tuto masku pak naneste buď na suché nebo mokré vlasy a nechte působit 20 minut. Masku pak z vlasů jednoduše umyjte šamponem.

# Masáž hlavy je jedna z činností, která Vaší vlasové pokožce pomůže nejvíce. Důkladně ji prokrví, vyživí a v neposlední řadě pomůže proniknout všem potřebným živinám od kořínků vlasů. Při masáži hlavy nezapomeňte použít i vlasové vody s obsahem olivového oleje, vitamínů E a A, D-panthenolu.

vlasy 4Masírování hlavy můžete provádět i během klasického mytí vlasů. Krouživými pohyby začněte masírovat hlavu od čela až po temeno. Od temene ruky odsud do stran a opět pokračujte krouživými pohyby ze strany na stranu až dokud nepřijdete k zadní části hlavy.

Tuto masáž je vhodné provádět alespoň 15 minut. Pokud máte velmi suchou pokožku s lupy, masáž si dělejte až tehdy, když na vlasy nanesete regenerační přípravek – balzám, kondicionér nebo masku. Při masírování používejte pouze bříška prstů, nikoli nehty, ty by mohly poškrábat a velmi poškodit vlasovou pokožku.

# Pevné, husté vlasy s objemem – která z nás by je nechtěla mít. Možná bude pro Vás překvapivé, že i takové vlasy jsou často suché a poškozené. Při tomto typu vlasů je léčba o něco zdlouhavější, právě kvůli hustotě. Když se podíváte v obchodě na různé produkty určené pro suché vlasy, často je na popisu produktu napsáno: Určeno pro suché vlasy bez objemu. Jak si ale poradit s vlasy, které jsou suché, ale mají dostatečný objem?

vlasy 5Husté vlasy, které jsou doprovázeny vysušováním, se velmi těžko tvarují do požadovaného účesu. Je to zapříčiněno vlasovou pokožkou, která nemá dostatek živin a vitamínů. Suché lupy se v tomto případě vyskytují velmi často a jsou jedním z největších problémů. Dnes už ale zejména v lékárně najdeme mnoho produktů určených na suché vlasy s tvorbou lupů. Jeden z nejlepších produktů je například šampon s názvem Panthenol.

Produkty, které máte doma a používáte je převážně v kuchyni, Vám budou také skvělými pomocníky. Olivový olej, heřmánek, máta, káva, ale i med. Všechny tyto produkty dodávají vlasům něco jiného, ​​avšak vše potřebné. Vitamíny, minerály, živiny, ale také lesk, sílu a odolnost – všechny tyto věci nám nabízejí právě produkty, které se nacházejí určitě i ve Vaší domácnosti.

vlasy 6[hana-code-insert name=’Dole‘ /]Nejjednodušší volbou pro tento typ vlasů je maska ​​z olivového oleje a vajíčka. Množství si určíte sami podle délky Vašich vlasů. Pokud máte dlouhé vlasy smíchejte pět lžic olivového oleje a jedno vajíčko, pokud máte vlasy krátké, postačí Vám tři lžíce olivového oleje s jedním vajíčkem. Obě přísady pořádně smíchejte a naneste na suché vlasy, nechte působit alespoň 15 minut a následně omyjte. Pokud chcete dodat vlasům větší lesk, přidejte do této masky ještě šťávu z jedné poloviny citronu.

Pro husté a také pro řídké vlasy se doporučuje masáž hlavy. Je tu ale menší rozdíl, masáž provádějte po nanesení bylinného oplachu například z heřmánku, který Vaše vlasy posílí a zregeneruje vlasovou pokožku.

Při suchých vlasech se těmto věcem určitě vyhněte:

vlasy 7

# Použití nesprávné vlasové kosmetiky. Pokud máte barvené suché vlasy a nevíte se rozhodnout, který šampon zvolit – střídejte je. Šampon určený pro barvené, ale i šampon určený pro suché vlasy by měly být určitě součástí Vaší vlasové kosmetiky.

# Časté žehlení vlasů. Při žehlení vlasů docházejí vlasy do styku s nepřirozeně vysokými teplotami. Pokud se ale rovných vlasů nevíte vzdát zkuste vyměnit žehličku za fén a velký kulatý kartáč. Tímto způsobem si vlasy nejenže skvěle vyrovnáváte, ale zároveň si je i perfektně pročísnete.

vlasy 8# Hodně šamponu. Mytí vlasů je součást našeho života tak jako jedení či spánek. Měli byste proto myslet na to, jak si vlasy myjete. Na suché vlasy používejte pouze malé množství šamponu, ale dbejte na to, jak si vlasovou pokožku myjete – malé krouživé pohyby Vám pomohou pokožku skvěle prokrvit a namasírovat.

# Sušení vlasů třením. Nikdy si vlasy nesušte tak, že si je dáte do ručníku a rukama z nich třete vodu. Těmito pohyby totiž přispíváte ke krepovitosti vlasů a rozštěpeným konečkům. Ručníkem z vlasů vodu pouze jemně vytlačte.

# Příliš mnoho stylingových přípravků suchým vlasům škodí. Nejenže zatěžují vlasy, ale také přispívají k nadměrnému tvoření lupů.

Krásné zdravé vlasy jsou chloubou každé ženy. Pokud ale máte suché vlasy, měli jste o ně více dbát a věnovat jim dostatečnou péči. Vyzkoušejte vlasové masky z domácích produktů nebo se zaměřte na masáž hlavy. Pokud máte i Vy nějaké účinné triky, jak pečovat o suché vlasy, určitě se s nimi podělte v komentářích.